Pitanja oko izrade Kutija za zvucnike (vufera)

Pitanja oko izrade Kutija za zvucnike (vufera)

Član
ADi jarane. vidim da se ti razumijes oko toga i previse ajd de mi objasni sve kako cu i sta cu da odradim... znaci evo dimenzije si mi rekao. to OKEJ HVALA TI a de mi objasni ove portove skretnice sta s tim da uradim ?
 
Član
Ma kako breflex, samo ce zakomplikovati stvari, nema sanse da tunira port kako treba, nek pravi kompresionu.
Vidi, odes u prodavnicu gdje prodaju stvari za namjestaj, ili neko skladište gdje drže slican materijal, kako su ti kolege vec rekle i trazis da ti isjeku ploce od medijapana slijedecih dimenzija:

40 x 50cm - dva komada
40 x 35cm - dva komada
35 x 50cm - dva komada

Kad to uzmeš, sastavljaš kao ovaj frajer: http://www.youtube.com/watch?v=TWk_WLopmZ8 - ako ne znaš engleski, samo prati šta lik radi. Kad sastaviš sve, ubaci woofer, zašarafaj i to je to.
 
Član
eh mene sad interesuje ovo sa ovog. Linka sto bude na desnoj strani tj. ovo gdje se zice ustekavaju sta s tim kako to uradit. ostalo sve uredno skontao. samo to nekontam sad sta s tim
 
Član
adi187 je napisao(la):
:lol: hajvana na klipu spojio woofer preko skretnice , procito na skretnici pise woofer pa i spojio :D:lol:
Nije skretnica za ovaj woofer :D

I kod njega je kompresiona kutija tj zatvorena bez porta(cijevi) one su u principu manje litraze od bass reflex kutija sa portom

Bass reflex kutija od 47 litara ti je pnajbolja za taj woofer i port tj cijev precnika75 mm, duzine nekih 25 cm

jbg adi..sam sam mu htio pomoci..ja nasao ovo na youtubeu...
 
Član
To ti je terminal za spajane imas ih kod ovih sto prodaju elektro materijal cijena od 2-3 KM pa do 10-15

http://www.pik.ba/artikal/2506342/terminal-za-subwoofer-75x25mm/

Ovaj je extra dobar kupio i ja sebi jest da je poskup al valja ;)

samo se izbusi rupa sa ubodnom pilom za njega i zasaravi se

A mozes i provuc samo kablo iz kutije do pojacala da i ne stavljas ovo
 
Član
E sad Kontam 98% stvari Hvala ti Adi187 jos samo mediapan da kupim i da pravim ovo HVALA jos jednom
 
Top