Pitanja oko izrade Kutija za zvucnike (vufera)

Pitanja oko izrade Kutija za zvucnike (vufera)

Član
Zelim da napravim sebi svojerucno Kutiju za buffer ... imam sve potrebno osim materijala HAAHHAHAH :D ( treba mi medijapan ili vec taj materijal od cega se prave te kutije ) pa bih molio onoga tko zna da mi da informacije o tome sve.. kako ga nabavit gdje, cjena koliko dodje metara centimetara i tako to ( jer se nerazumijem ) HVALA
 
Član
Gledo sam to ali mislim da je u mene drugo pitanje bilo
Koji materijal koristit i gdje ga kupit to mene zanima .
 
Član
Mediapan skraceno MDF uzmi bolji je od iverice 18 mm se najcesce koristi, ne znam gdje tamo kod vas mozes naci, kupuje se po metru kvadratnom cijena kako gdje kod nas je 19 KM, za spajanje koristis drvofix lepilo i sarafe ;)

I kaze se woofer :D :cool:

Eto da se ne deaktiviras ostani aktivan :cool:;)
 
Član
E to cjeniim kad se lijepo objasni i kad se ukaze na greske nisu se svi nauceni rodili jbg nidje veze..
Al HVALA ti na odgovoru i na Wooferu :D sto si me ispravio
A Mediapan gdje da uzmem u kojoj radnji jer to kod nas u Jc . msm da nepostoji Neznam opet pogledat cu raspitat se //
i koliko metara kvadratnih moze biti za jednu kutiju jeli jedan m2 dosta ili treba vise uzet. ja nebih pravio veliku jos manju od ove tvoje sto si ti pravio.
 
Član
skontas prvo koje velicine hoces kutiju. i onda, duzina * visina svake stranice, saberes i vidis koliko ce ti trebati ;)
 
Član
Vidi kod ovih sto rade plocasti namjestaj, trebalo bi da imaju il kod nekog stolara ili stovaristu gradjevinskog materijala !

Ako ne nadjes onda isijeci kakav stari ormar od iverice poslutit ce ti i to ;)

I gledaj da das dimenzije i oni ti isijeku i obracunaju kolko je kvadrata, tako ti jednostavnije i jeftinije ak kupis kvadrat citav dok sebi isijeces nece ti mozda dimenzijama odgovarati il ce ti falit za neku stranicu, a ne moze ti nikako otici vise od kvadrat i po i ak je veca kutija ...
 
Član
12" 1000watt Pioner A inace se nerazumijem bas oko Zvucnika i tako tih stvari. pa zato vas ovdje pitam. nemojte zamjerit na nekim greskama i tako to
 
Član
amer21 je napisao(la):
12" 1000watt Pioner A inace se nerazumijem bas oko Zvucnika i tako tih stvari. pa zato vas ovdje pitam. nemojte zamjerit na nekim greskama i tako to

Ima milion pioneer 12ki. Koji je tačno, piše na njemu model? A tih 1000 nema sigurno :icon_biggrin:
 
Član
kutija zapremine 50-60 litara....portovana kutija (sa otvorom)....

ukucas druze na google.com i sve ces naci....

kao sto sam ti rekao..portovan kutija je sa otvorom

a kompresiona bez otvora....

malo potrazi...imas milion stranica....

da bi izracunao litrazu....visina x sirina x dubina ;)

a materijal imas u svakoj radnji koja pravi namjestaj...a kod nas ih ima k'o salate ;)
 
Član
Nisi se izvalio to je ta oznaka modela ;)

Visina 40,sirina 50, i dubina kutije 35cm to su ti neke dimenzije otprilike kolika bi kutija ti trebala biti
 
Član
:lol: hajvana na klipu spojio woofer preko skretnice , procito na skretnici pise woofer pa i spojio :D:lol:
Nije skretnica za ovaj woofer :D

I kod njega je kompresiona kutija tj zatvorena bez porta(cijevi) one su u principu manje litraze od bass reflex kutija sa portom

Bass reflex kutija od 47 litara ti je pnajbolja za taj woofer i port tj cijev precnika75 mm, duzine nekih 25 cm
 
Top