PIK prevara 450KM - jel ima koristi ici na policiju?

PIK prevara 450KM - jel ima koristi ici na policiju?

Član
Eto. sve sam rekao

tipovi prodaju neke stvari, cijene nesto ispod trzisne, jedan se predstavlja kao BH posta i dogovara termin dostave nakon sto ovom prvom das adresu za dostavu...
i trazi 450 uplate sa postarinom unaprijed jer sam strani drzavljanin bla bla ali ja nista nisam sumnjao jer racunam da je iza telefona djelatnik BH poste


ugl, nasjeo sam,naivan sam, jos sam ljut al to sad nije bitno

izgubiio sam bar 500KM

zanima me, jel se isplati ici u policiju? imam jedino ime i prezime na kog glasi racun i broj racuna te uplatnicu iz banke
 
Član
Trebao si ranije se raspitati ovdje barem jer ima nas iz raznih gradova, i rado cemo pomoci koliko mozemo! Ali eto kasno je sad!

A sto se tice policije, ne znam koliko ce to piti vode ali barem pokusaj!
 
Bojim se da ćeš se halalit s tim, pokušaj mada je to online prodaja, i sam si kriv, pokušaj doći do više podataka vlasnika računa pa idi njemu na kućna vrata....
 
Član
ma najbolje da zaboravim te pare izgleda

ovako se samo nerviram

nek idu u pizdu materinu

hvala decki, potvrdili ste ono sto sam i mislio
 
i mene je isto tako jedan momak iz Zagreba zajebao , nista nisam mogao samo sam dobio dojavu da zna doci kod nas na planinu pa je najbolje to licno rijesiti
 
Član
samo ti to prijavi u policiju,nek rade bar nesto.a daj ime prezime tog kome si uplatio pa mozda ga neko poznaje pa te uputi :D
 
Član
Pa imaš ime i prezime i broj računa!!! Šta ti treba još, ime njegovih roditelja ili JMBG?
Ne budi smiješan, nego u policiju i prijavi, pa neka nešto rade i oni! Sretno
 
Član
Mislim da se to može itekako izganjati, samo ne znam kako to ide između stranih državljana i naše policije. Ja sam radio na par većih lokalnih portala i non stop su nam dolazili iz policije zbog prevara, za dokaze poput phishing poruka i slično.

Ti ako imaš poruke sa pik-a i dokaz da si uplatio, može se to ;)
 
Član
u svakom slucaju trebas prijaviti policiji kad vec imas sve sto ti treba za pokretanje prijave
imas ime i prezime i poruke sa pika kao dokaz
nemoj odustajati tako lako, ne kosta te nista da pokusas
sretno ;)
 
Putovanja.ba
Administrator
Ja bih prijavio. Nemas sta izgubit a ima i odjel koji radi na tim prevarama preko interneta.
 
Ovo je stvarno zalosno postalo, u ovoj drzavi se najbrze kriminal razvija u svemu novo sto izadje, sto se tice pik-a u moru prevaranata je postenom prodavacu postalo pretesko da proda nesto. Prije par godina na pocetku se moglo preko pika normalno poslovati, sada nista, previse je ljudi sto gledaju samo da podvale itd..

Sto se teme tice, i ja bih prijavio, pa moraju ga naci jednom..
 
Član
Nista decki od toga

Bio sam u postaji, ne moze se nista iz vise razloga

Postoje dvije osobe pod tim podacima, jedna u sarajevu, druga kod mostara

Policija u BIH radi po kantonima i ovi nemaju ovlasti van posavine

Ja bih morao otici u sarajevo i prijaviti da se dobije sudski nalog da banka da licne podatke vlasnika tog racuna...u slucaju da to nije ta osoba morao bih otici u mostar u postaju ponoviti to isto...

i naravno, opet sve to da prodje, pare neidu po principu pare na sunce, nego sud i tako dalje...
 
Top