PIK fails

PIK fails

Član
Tokar na stroju ovo moze uraditi da izgleda kao original, i ima felgi kojima je i ovako izbusene vec rupe, vec sam gledao kako tokar uradi slicna budenja i bude kao i fabricke rupe... Felgu ne drzi seraf, tacnije ne trpi seraf nego centalna rupa a seraf samo priljubljuje felgu uz glavcinu i disk i drzi je da se ne odvaja od centalne rupe, seraf samo trpi kad su u pitanju sile kad se ide u krivine ali opet tu i centralna rupa puno vise drzi, probaj staviti felgu sa vecom centalnom rupom i to bez prstena, da samo serafi drze felgu a centalna rupa da nema ulogu nikakvu pa ces vidjeti gdje ce felga zavrsiti i sta ce biti od serafa kad upadnes u prvu rupu... Ovo se moze busiti na felgama koje imaju puno srce felge, ako je supljo srce onda se ne moze busiti... Kod fabrickih ovakvih srce felge dosje puno i nije supljo izmedju rupa serafa...

Ove felge sa linka su vjerovatno neka kineska kopija koja vec fabricki ima izbusene te rupe, dosta kineskih felgi dolazi sa vec razbusenim ovako rupama fabricki da pase na vise vozila :)
 
Poslednja izmena:
Super Moderator
Tokar na stroju ovo moze uraditi da izgleda kao original, i ima felgi kojima je i ovako izbusene vec rupe, vec sam gledao kako tokar uradi slicna budenja i bude kao i fabricke rupe... Felgu ne drzi seraf, tacnije ne trpi seraf nego centalna rupa a seraf samo priljubljuje felgu uz glavcinu i disk i drzi je da se ne odvaja od centalne rupe, seraf samo trpi kad su u pitanju sile kad se ide u krivine ali opet tu i centralna rupa puno vise drzi, probaj staviti felgu sa vecom centalnom rupom i to bez prstena, da samo serafi drze felgu a centalna rupa da nema ulogu nikakvu pa ces vidjeti gdje ce felga zavrsiti i sta ce biti od serafa kad upadnes u prvu rupu... Ovo se moze busiti na felgama koje imaju puno srce felge, ako je supljo srce onda se ne moze busiti... Kod fabrickih ovakvih srce felge dosje puno i nije supljo izmedju rupa serafa...

Ove felge sa linka su vjerovatno neka kineska kopija koja vec fabricki ima izbusene te rupe, dosta kineskih felgi dolazi sa vec razbusenim ovako rupama fabricki da pase na vise vozila :)

vidis da su BBS orginal :D
 
Član
vidis da su BBS orginal :D
Original originala a ni ET ni J ni nista na njima haha ja koliko znam pod poklopcem serafa u originala pise i ET i J, a ako tu nema onda sa unutarnje strane na srcu felge pise koliko ja znam a na ovima ni oca ni matere i po ovoj cijeni koliko on trazi se kupe nove takve, cak ne kineska kopija bez proizvodjaca nego STR se uzmu za 900-1000km :D
 
Član
ja nebi smio voziti na ovakvim felgama, da to tako moze fabrika bi pravila po 15 rupa i na sva vozila da odgovara,
i ovako kada se uradi treba povariti stare rupe koje se ne koriste pa eventalno tako voziti
 
Član
ja nebi smio voziti na ovakvim felgama, da to tako moze fabrika bi pravila po 15 rupa i na sva vozila da odgovara,
i ovako kada se uradi treba povariti stare rupe koje se ne koriste pa eventalno tako voziti
Zavisi druze, ako je puno srce onda nema potrebe jer je puno srce veoma jako. Uata stvar ti je kad imas felge recimo sa 5 rupa a izmedju tih rupa srce je supljo nemas nista, a oko serafa drzi samo po 5-6mm mesa... Felgu ne nosi seraf nego centralna rupa, a seraf priljubljuje felgu uz glavcinu i disk, ako je farbika napravila ja se ne bi bojao ni sekunde jer to prodjectestove iako su kineske recimo i pise proizvodjac (poput STR-a) oni imwju testove za felge i narwvno certifikate i licence i sve ostalo i za eu i za ameriku jedino no name bi se cuvao dobro. Pa kod mene su original felge, nisu nikakva kopija, ima i proizvodjac i made in france i pisu svi podaci unutra na krakovima pa izmedju serafa mi je srce supljo :D
 
BHT Ovisnik
Ma hajde sve to na stranu, nego meni nije jasno kako ovako svi neki moćni ćuneri, rijetke felge,niski profili, a zimske gume:banghead::facepalm:
A jebi me ako lazem,al je 80% u ovakvih slucaj da zimi voze celicare sa ofucanim ljetnim gumama, samo je jer fazon zimi celicne,ljeti alu. Al nema veze sto ti je ljeti na +40, gdje asfalt i duplo vruci zimska guma, pa jeboteee:car5:
 
Član
558866_full.jpg
 
Top