Pijane vozače za volanom tretirati kao ubice?

Pijane vozače za volanom tretirati kao ubice?

Član
Nisam čuo za granicu od 35 kw. Mislim da ta granica ne postoji nigdje u svijetu. Previše generaliziraš. Ne govorim o kamikazama na cesti, niti o kurčenju pijanih budala za volanom. Utjecaj alkohola varira od osobe do osobe. Osobno, opasniji sam vozač trijezan nego pripit :D Ne zagovaram niti ohrabrujem ikoga da vozi pod uticajem alkohola. Želim reći da je tretiranje pijanih vozača kao ubojica suluda ideja. U tom slučaju sam ja do sada pokušao ubiti 10 000 ljudi i zaslužujem električnu stolicu.
 
Maksimalna dopuštena brzina kojom mladi vozač može voziti je 80 km/h. Na brzoj cesti i cesti namjenjenoj isključivo za promet motornih vozila ne smije voziti brzinom većom od 100 km/h, odnosno 120 km/h na autocesti. Mopedom smije voziti najvećom brzinom od 40 km/h.

Mladi vozač ne smije ni početi upravljati motornim vozilom ukoliko je pod utjecajem alkohola ili opojnih droga i u najmanjoj količini. Za mlade vozače ne vrijedi dopuštena količina alkohola u organizmu koja vrijedi za ostale vozače.

Također, mladi vozači ne smiju upravljati automobilom čija snaga motora prelazi 80kW (oko 105 konjskih snaga). Ukoliko mladi vozač upravlja automobilom jačeg motora od propisanog, kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom u iznosu od 1000 kn. Mladi vozač onaj u dobi od 16 do 24 godine.

republika Hrvatska
 
BHT Ovisnik
u nas isto vrijedi taj zakon,samo ne za snagu vozila,prosle godine me u 4 ujutro u Zenici policajac cijeli 1h peglao i napisao kaznu od 50km,te mi oduzeo vozacku na 12h zato jer sam imao 0.2% promila,zato jer sam imao 2 godine vozackog iskustva,a ne 3, tako da za mene ne vazi 0.5 nego 0.0.... to mi je vec malo pretjerivanje al ajd....
inace ne pijem i vozim,ovo nije bila ni cijela piva... ali sam za to da se naprave rigorozne kazne za pijane vozace,a ovo do 0.5 je uredu,mada bi bilo bolje da kao i vani da ti dadnu da hodas po crti i sl. jer alkohol ne djeluje na svakoga isto, al ovo gdje vec mnogo vise od 0.5 oštro kazniti
 
Član
Hmm voznja u pijanom stanju....Slazem se alkohol ne utjece isto na sve ljude ali dakako otupi sva moguca osjetila u tijelu,vozis trijezan agresivno te pretekne auto prvo sto ces reci ma ko mu jebe mater nek goni kad mu se zuri,a nek te tako pretekne neko kad si popio 5-6 piva ili nezz cega i kad dobijes osjecaj lagodnosti i potpuno se opustis jurcao bi za njim sve dok ga nebi pretekao ili zgurao sa ceste,nema se tu sta negirati svi smo to jednom iskusili.O kaznama se nema sta raspravljati mi smo taki mentalitet ljudi da kad policajac ispadne covijek ucini ti uslugu lijepo te upozori i pusti mi ga zovemo papkom i neradnikom i govorimo da policija ne radi svoj posao,a kad te kazni na licu mijesta govorimo malte ne pa jos gore o njima....
 
Top