Philips Xtreme Power ili Bluevision? (H4)

Philips Xtreme Power ili Bluevision? (H4)

Posto cesto vozim nocu, dvoumim se izmedju sljedece dvije sijalice (H4):

Philips Xtreme Power ili Philips Bluevision H4 60/55w?

Koja je po vama bolja. (odmah da napomenem, xenoni ne dolaze u obzir). Razmatrao sam i Osram Nighbreaker, ali navodno ima 75/68W, umjesto propisanih 60/55w, i kratak vijek trajanja.

Ono sto je bitno je jacina (kvalitet svjetla) i trajnost sijalice. Jako je komplikovano zamjeniti sijalicu na pezou 206, lik u servisu morao malte ne skinuti cijei far da zamijeni, ne bih da mi crkne kroz 3 mjeseca.

Ono sto me malo odbija od Bluevision je to da su malo losije po kisi (4000 Kelvina) u odnosu na Xtreme power (3200 kelvina).

Koje su po vama bolje, dakle samo navedene 2, ne dolaze u obzir nikakvi ksenoni, nikakve plave, roza, i ostale dugine boje :lol: Sve sto hocu je sijalica koja ce dugo trajati i davati jako svjetlo, u fabrickim granicama topline boje za halogene sijalice. Znaci nista egzoticno. Cijene obje su na ebay priblizno iste, tako da cijena ne igra nikakvu ulogu.

Ako neko ima licna iskustva sa nekom od gore navedenih, volio bih cuti misljenja.
 
Član
Vozio sam na NightBreaker i trajale su mi 2 godine...dobra sijalica za po kiši.Ove druge ne znam...
 
Član
Vozio na Philips Bluevision H4 60/55w.Razlika jeste drastična,po magli dobre ,jedino su paprene,brate.Evo cijena iz Molydona ZG,oni ih imaju uvijek.
PHILIPS BLUE VISION (kom)
Model: 12V/55W H7
Pozicija: Svjetla za maglu, dugo/kratko svjetlo

Cijena: 172,38 kn iliti 46KM.
Dok ti dodju preko Ebay,ne vjerujem da ćeš proći jeftinije.
Ja ih više ne bih kupio.Moj savjet ksenon.Ne znam zasto bježiš od ksenona,tvoja stvar.
Ako već hoćeš obične sijalice,uzmi Hella H4 50w,dodju 11 km komad.I one su dosta dobre.
 
Član
Ko ti je to mjenjao sijalicu i u kom servisu, zivota ti, pa se napatio?! Pa lakse je valjda njemu da zamjeni, nego meni, koji sam sam mjenjao na oba fara. Jes' da je desni malo zaj*aniji, ali nije tolika patnja. Sori za of, morao sam:cool:
 
Član
Definitivno extreme power za H4 far.
Imao jedne i druge...što se tiče trajnosti i inteziteta bijelog svijetla te raspršivosti snopa tj njegove usmjerenosti extreme power je za jednu stepenicu iznad.
Trajnost je relativan pojam u današnje vrijeme al recimo da su meni trajale cca točno oko godinu dana (samo jedna je crkla). S obzirom da imam dnevna svjetla i oborena gore non stop mislim da je to super rezultat za cca 20 000km i šta ja znam koliko radnih sati;).
Za prvu ruku stavljena nova i "odokativnom metodom" nema nikakve razlike između ove stare godinu dana i nove iz pakunga. Normalno stavil sam obe nove dok je ova rabljena u rezervi
.Kolega imal preko dvije godine ..i nisu mu zgorele...tak da..

blue vision je zgorel nakon 3 mjeseca..(doduše ne na Octaviji) a čitajući po ostalim auto forumima što se tiče H4 fara ..lošiji ..s jačim intezitetom plavkastog svijetla,pogotovo na mokroj cesti,trajnošću je slabiji od extreme power.
Jedino možda u varijanti kada se koristi samo kao dugo svjetlo i da bude približno identičan automobilima koji imaju tvornički xenon samo kratko svjetlo a za dugo koriste halogenu žarulju onda u tom smislu je bolje uzet blue vision (duga tak ne koristite kao kratka) jer je "al-pari" 4200K,5000K,6000K faru kratkog svjetla.:icon_smile:

Ovo je moje subjektivno mišljenje...i ako treba za godinu dana ću opet uzet extreme power...tj...bar za dvije :D

btw. koliko su na e-bayu? Kod nas u ZG su 201 hrk.:icon_evil:
 
@ oggy, evo bas sam malo trazio, i nasao detaljno uputstvo sa slikama kako se mijenja:

http://206gti.net/globechange/

jeste malo komplikovano, valja skidati grlo boce tekucine za brisace, odnosno ABS konektor na drugoj strani. Ali onaj u servisu (Citroen ovlasteni, ali nemam im sta reci, su ljudi tamo stvarno fer i korektni i fini, covjek se patio pola sata i nije mi naplatio nista :D), skidao cijelu prednju masku, i far, a kad sam zamolio da mi i u drugi stavi sijalicu (Osram Night @ Day) rekao mi je "joj nemoj molim te" tako da je u drugom ostala neka BOSCH. haha.

nego da se vratim temi,

@lexilium, xnenoni su mi em skupi, em bih morao mijenjati komplet far sa socivima, itd... to mi se ne radi sad. Ne bih kupovao neke kopije, ako uzima, uzeo bih originalni, a to je preko 1000KM... ili dvije cak.

@hakkler, hvala za info, najvjerovatnije cu i uzeti onda xtreme power, na ebay me kosta oko 25$, tako da nije nesto pretjerano skupo. Ako traje makar godinu dana to je prihvatljivo. Ja predjem oko 25-30.000km za godinu, svjetla stalno rade, pa ako moze izgurati 1 godinu, nije lose.
 
Član
Sto se tice desnog, malo sam se napatio da skinem ovaj k* od tecnosti za pranje prozora, ali na lijevom je prejednostavno, nista nisam skidao.
 
Evo stigle jucer sijalice (Philips X-Treme power), koje sam danas ugradio (umjesto dosadasnjih Osram Day @ Night). I osjtno su jace, a svjetlo je potpuno bijelo (nije ni zuto ni plavo, nego bas bijelo), i jako mi se svidjaju! Prekontrolisao sam i farove u servisu da su dobro ustimani po visini jednako oba, i ne smetaju drugim vozacima, a ja mnogo bolje vidim nocu. Svaka preporuka za ove sijalice, ja sam zadovoljan! ;)
 
Član
peugeot206 je napisao(la):
Evo stigle jucer sijalice (Philips X-Treme power), koje sam danas ugradio (umjesto dosadasnjih Osram Day @ Night). I osjtno su jace, a svjetlo je potpuno bijelo (nije ni zuto ni plavo, nego bas bijelo), i jako mi se svidjaju! Prekontrolisao sam i farove u servisu da su dobro ustimani po visini jednako oba, i ne smetaju drugim vozacima, a ja mnogo bolje vidim nocu. Svaka preporuka za ove sijalice, ja sam zadovoljan! ;)

drug, koliko su koštale? meni treba H1
 
Pozz, da ne otvaram novu temu, ako neko ovde moze samo da mi kaze, imam golfa 4, imam ugradjene xenone H7 kratko svjetlo, za dugo necu ugradjivat xenone jer im treba vremena da se zagriju tako da nisu od koristi na dugom, dugo mi je obicno svjetlo fabricko ugradjeno, koja je oznaka H za dugo nisam siguran, i koje zarulje bih mogao uzeti da poboljsam vidljivost pod dugim i da dobijem ljepsu svjetlost, bijelo/plavkastu, i gdje se ovde kod nas moze nabaviti takve zarulje:icon_question: :icon_smile:
 
Član
ja prije xenona svo vrijeme vozao na onim osramovim,,,extra su sijalice,stvarno prezadovoljan sam bio,nisu crkavale,a daju dobru svjetlost
 
Top