Peugeot 307 Gentry

Peugeot 307 Gentry

Član
Ma u pravu si, onako me interesovalo, ali doći će do toga kad tad. Ja ni ne znam kakva je situacija kod mene, kupio sam ga sa 160 000 na satu, sada je još malo 180 000 i uopšte ne znam da li mu je ikada nešto rađeno oko toga.
A ne mozes ni znati, vozi dok ide i eto.. Kad osjetis promjene na kvacilu znaces u cemu je stvar ;)
 
Član
Zamajac se lakho čuje.. na leru bi trebao kuckati, pod opterećenjem se ne čuje. Ma taj zamajac je bezveze, košta 500-600 sam i jako je iritantan... kad god pustim gas i naglo dodam, osjeti se zamajac i trzaj blagi. Ali to je i majstor reko, da ne valja naglo dodavati gas...

Lijep pug, jedan od ljepših mi je, ovi novi su mi poružni...
 
Član
Hvala druze ;) Meni se nekako ovako fabricki najvise svidja, pa ne znam sta bih na njemu vise i radio. Ne volim ''nakindjurena'' auta. Imam par ovih sitnica zavrsiti na njemu, al evo nema se vremena, uvijek nesto :arghh:
 
Član
Hvala Joksa! Pa eto nisam jos o felgama razmisljao, al dobro bi mu dosle neke 17''. Pravo da ti kazem i mene malo nerviraju ova ''4 prsta'' izmedju tocka i blatobrana. Moram prvo rijesiti ove sitnice pa cu onda da se upustim u neki veci projekat ;)
 
Član
Hvala drug. Kad sam slikavao nije bas bilo puno sunca, pa cu uskoro ubaciti malo ''suncanih'' slika, boja je luda skroz :)
 
Član
Evo mali update. Nabacio sam LED osvjetljenje :). Pocetkom marta sam vratio ljetne gume (Michelin Primacy HP), jer su me one zimske vise smorile i realno do prve krivine sam imao osjecaj da vozim na oblaku u odnosu na one zimske :bored:. E sad malo slika osvjetljenja..

ukgxe8vmzb14zyexzjql.jpg

yyxz0p3x7xhgl6mndw6i.jpg

r60jdad4su4vyy79vweg.jpg


..unutrašnjost..
f06fl8yfafh4l9v330tp.jpg

u3ctbljzqlufylvv8hx.jpg

gztkmbg3dg2bemien1o.jpg



Uskoro mi stizu xenon sijalice 5000K. Narucio sam sa metalnim postoljem i keramikom na dnu, kazu da su te bolje, pa vidicemo kako ce se pokazati. Inace, krecem na odmor pa sam rijesio da se ove sedmice upustim u posao oko skidanja FAP-a.. i sredjivanja nekih sitnica na autu. Naravno, sve ce biti popraceno slikama ;)
 
Član
Evo na red dosao i FAP filter. :) Da sam znao da je ovolika glupost skinuti ga, uradio bih to odavno.. al eto, nikako vremena uhvatiti. E sad, da krenemo.. prvo sam isao kod majstora za elektroniku i tu je FAP 'uklonjen' dijagnostikom. Zatim sam kuci odradio fizicko skidanje filtera.

20140424_143929.jpg


Skinut:
20140424_152542.jpg


Rastavljen:
20140424_153721.jpg

20140424_153739.jpg


Vadjenje:
20140424_161117.jpg

20140424_161125.jpg

20140424_164422.jpg


I na kraju sve izvadjeno i ocisceno:
20140424_170204.jpg


Nakon ovoga sam opet sklopio lonac zajedno sa katalizatorom i vratio na auto kako je i bilo. Palo je odmah prvo paljenje i utisci su sledeci:
- nema apsolutno nikakve buke, auto radi kao sto je i radilo
- nikakve lampe se ne pale, niti izbacuje bilo kakva obavjestenja na bordu
- na obrtomjeru sam konacno skinuo paucinu sa cetvorke i petice, jer je do sada misaona imenica bilo toliko zagasati auto
- turbina konacno radi pos'o
- do prve krivine sam osjetio punih 110kS :)
Jos eto samo da ispratim potrosnju za par dana, koja ce sigurno biti koliko toliko manja (bar tako kazu). Sve u svemu, ja zadovoljan obavljenim poslom :)
 
Član
A dasta je, tek sad vidim razliku. Me znam samo koji djavo sam cekao do sad da ga skinem :/ Jos bolje, al zato cim osjetis promjene skidaj sranje sa auta ;)
 
Top