Peugeot 307 Gentry

Peugeot 307 Gentry

Član
Nakon dugo vremena red je da i ja predstavim svoga lava :)

U pitanju je 307 sa 2.0HDi motorom (79kW/107KS), 2002. god. proizvodnje, 185.xxx na satu.
Koliko sam mogao skontati po podacima sa CarData-e, radi se o paketu opreme Gentry (ako ne grijesim). Auto posjeduje:

- Elektro paket: 4x el.podizaca, el.retrovizori sa grijacima, sklopivi retrovizori.
- 6x airbag, ABS, ESP.
- Digitalna klima.
- Tempomat.
- 16'' alu felne-fabricke.
- CD radio + changer.
- Recaro fabricka sjedista sa polu-kozom, policama na izvlacenje(naprijed), grijacima(naprijed) i naslonom za ruku(naprijed/nazad).
- Xenon svjetla (6000K), prskalice za farove.

Auto kupljeno u septembru '13. i vec je bio uradjen veliki servis+set kvacila, pri cemu je ugradjen obicni zamajac.
Odmah po kupovini uradio sam i mali servis (ulje Total Quartz+svi filteri), a ubrzo zamjenio akumulator (Varta) i prednje disk plocice.

U narednom periodu planiram popravku par sitnica (grijace u sjedistima, prskalice farova i preklapanje retrovizora), unutrasnje osvjetljenje (naruceno sa Ebay-a), kao i zatamljivanje stakala i farova.

948k.jpg

ky78.jpg

cybm.jpg

rlna.jpg

g46v.jpg

qfjn.jpg

qv45.jpg

06fo.jpg

18js.jpg

zame.jpg

w0ut.jpg

gxdv.jpg


Slike nisu bas nesto kvalitetne, uskoro update po suncanom vremenu :D
 
Poslednja izmena:
Član
Hvala drugari, trudicu se ;). Ako imate kakvu ideju sta jos uraditi na njemu, slobodno pisite. Mada, meni je nekako najljepsi ovako po defaultu :) samo da jos popravim ovih par sitnica sto sam naveo, a evo kad se malo proljepsa vrijeme pa cu se baciti na radove.
 
Član
Fin. Reci mi kako se ponaša sa fiksnim zamajcem. Primjećuješ li neke razlike u odnosu kada si prije imao dvomaseni? I koji si uzeo? Jesi uzeo onaj što ide u 90ks preko ovlaštenog, ili si neki drugi?
 
Član
Hvala ljudi!

@mara- Ne mogu ti reci kako je prije bilo, jer kad sam ga ja kupio vec je bio ugradjen fixni. Provjerio sam kod majstora sto je radio, on je rekao da je stavio od 90ks i da sam sto se toga tice miran. E sad, sto se tice sadasnjeg stanja.. pri bas minimalnom gasu kad se sporo pusti kvacilo osjeti se blago trzanje koje je bukvalno i neprimjetno, jer realno skoro niko ne polazi tako bez gasa. Ja nemam stvarno nikakvu zamjerku na kvacilo, a sa malo dodatog gasa ne trza ni malo. U voznji se ponasa sasvim normalno. Tako da, ako si u nedoumici dal da stavljas fixni, moj ti je savjet - slobodno stavljaj!
 
Član
Da kucnem u drvo, kod mene je još uvijek sve u redu, samo me interesuje kada dođe do toga. I kula je sebi stavio, i on je isto zadovoljan, a interesovalo me još nečije iskustvo. A mislim da je to normalno sa malim gasom kod svakog auta, i meni je trenutno tako, ono trese lagano auto jer nema dovoljno gasa.
 
Član
Hah.. ma ja to onako kazem samo, nadam se da ga za dugo neces morati mijenjati ;) Svi to stavljaju, znam jos jednoga tipa sto je to isto uradio na svom.. sve normalno, sjedi-vozi! E sad, ne kazem da nije bolje staviti originalni, ali da je skup, jeste ;)
 
Član
Ne vjerujem ni da je taj fiksni jeftin, opet izađe poskupo kad to sve prvi put mjenjaš, poslije si miran. A ja sam čitao da navodno i ovlašteni servis više ne stavlja dvomasene u ove od 80kw, nego da fiksne stave, i to je potvrdilo više servisera na tom forumu, po njihovim riječima se ne može ni naručiti.
 
Član
Ne znam stvarno koliko kosta, al mislim da je sigurno jeftinija varijanta od dvomasenog. A to za ovlasteni sam i ja citao na par foruma, ako oni predlazu da se stavlja onda ok. Kad smo vec kod ovlastenog servisa, sad za vikend sam bio, raspitivao se za zadnji lonac (nije mi jos probijen al vidljivi su tragovi hrdje). Kosta cini mi se oko 220KM+pdv, tako nesto. Pa kad dodje vrijeme da se mijenja, ne znam dal takav staviti ili neki sa boljim izduvom.. u nedoumici sam :oops:
 
Član
Ma u pravu si, onako me interesovalo, ali doći će do toga kad tad. Ja ni ne znam kakva je situacija kod mene, kupio sam ga sa 160 000 na satu, sada je još malo 180 000 i uopšte ne znam da li mu je ikada nešto rađeno oko toga.
 
Top