Peugeot 307 1.6 benzin,2001 g

Peugeot 307 1.6 benzin,2001 g

Član
Grga je napisao(la):
Mislim daje taj motor napravio PSA+BMW i kazu da jede malu djecu kako ide i kolko je dobar. da imam iskustva nemam s njim, al naletiti ce ti neko.. sretno..

Nema taj motor nikakve veze sa bmw-om.

Oggy: To što ti ulje ne pocrni nije nimalo pozitivan podatak, naprotiv.

Inače dobar i pouzdan motor. Najbolja komponenta toga auta, no nažalost 307 se nije baš pokazao kao vrhunac PSA grupacije, bar po pouzdanosti.

Priče za podvozje su glupost, izdržljiv je kao i većina konkurenata.
 
Član
Ogi, jesi u ovlaštenom radio veliki servis? Ja kontam ovdje u Sarajevu raditi kod Dedića za 307-icu, 600 km sa rukama.

A što se tiče tih sijalica to mi je pravo čudno, baš ću vidjeti da li će se kod mene dešavati. Meni to izgleda kao da regler nije u redu, ja sam svoj odmah morao zamjeniti čim sa ga kupio.
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Grga je napisao(la):
Mislim daje taj motor napravio PSA+BMW i kazu da jede malu djecu kako ide i kolko je dobar. da imam iskustva nemam s njim, al naletiti ce ti neko.. sretno..

Nema taj motor nikakve veze sa bmw-om.

Oggy: To što ti ulje ne pocrni nije nimalo pozitivan podatak, naprotiv.

Inače dobar i pouzdan motor. Najbolja komponenta toga auta, no nažalost 307 se nije baš pokazao kao vrhunac PSA grupacije, bar po pouzdanosti.

Priče za podvozje su glupost, izdržljiv je kao i većina konkurenata.
izdrzljivo kao i kod konkurenata? aha kako da ne, na golfu nikad nisam nista cuo da je malo jace lupilo, na pezou redovno, tako da ta tvoja teorija da mu je podvozje izdrzljivo kao kod konkurenata pada u vodu... auto je bio u mom vlasnistvu preko 5 godina, valjda znam sta pricam... prijatelj isto imao 307 malo duze od 6 mjeseci, dva puta mjenjao neke djidje na podvozju, sad sta tacno ne znam, ali znam da vazda zeza neki djavo...
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Grga je napisao(la):
Mislim daje taj motor napravio PSA+BMW i kazu da jede malu djecu kako ide i kolko je dobar. da imam iskustva nemam s njim, al naletiti ce ti neko.. sretno..

Nema taj motor nikakve veze sa bmw-om.

Oggy: To što ti ulje ne pocrni nije nimalo pozitivan podatak, naprotiv.

Inače dobar i pouzdan motor. Najbolja komponenta toga auta, no nažalost 307 se nije baš pokazao kao vrhunac PSA grupacije, bar po pouzdanosti.

Priče za podvozje su glupost, izdržljiv je kao i većina konkurenata.

onda je u 207-ici taj..
 
Član
mara- je napisao(la):
Ogi, jesi u ovlaštenom radio veliki servis? Ja kontam ovdje u Sarajevu raditi kod Dedića za 307-icu, 600 km sa rukama.

Jok. Sam pregledao sa majstorom auto i lično otišao i pokupovao dijelove i zamijenio. Na dijelovima uštedio oko 25% + na rukama sigurno mnogo više.

dado307 je napisao(la):
izdrzljivo kao i kod konkurenata? aha kako da ne, na golfu nikad nisam nista cuo da je malo jace lupilo, na pezou redovno, tako da ta tvoja teorija da mu je podvozje izdrzljivo kao kod konkurenata pada u vodu... auto je bio u mom vlasnistvu preko 5 godina, valjda znam sta pricam... prijatelj isto imao 307 malo duze od 6 mjeseci, dva puta mjenjao neke djidje na podvozju, sad sta tacno ne znam, ali znam da vazda zeza neki djavo...

Jbg, ja na podvozje uložio ukupno 50KM za skoro 3 godine.
Izgleda da je tebi zapalo u malo lošijem stanju pa na tebe pao gra da ga središ.;)

ZELA GTI je napisao(la):
Oggy: To što ti ulje ne pocrni nije nimalo pozitivan podatak, naprotiv.

Pa dobro, pocrni ono, ali ne bude crno već i dalje ima boju novog ulja, samo tamnije, onako, solidno, ali ne previše. Meni je bitno da ono ne pređe više od 10k u autu i za sad nikakvih problema.;)
 
Član
Pa šta je izmijeniti ležajeve ili lafetu na autu koje pregazi 150 tkm? Priznajem, na golfovima se manje mijenja jer ga većinom voze ljudi kojima ne smeta lupkanje i drobljenje. Francuze voze gospoda:D
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Jok. Sam pregledao sa majstorom auto i lično otišao i pokupovao dijelove i zamijenio. Na dijelovima uštedio oko 25% + na rukama sigurno mnogo više.

Imaš li kakvu garanciju? Gdje si dijelove uzimao? Ovdje kod mene uglavnom ako ti doneseš djelove neće dati garanciju, a ako ostavim svom majstoru i on nabavi dijelove, onda je daje, zato razmišljam o ovlaštenom, nekako sam sigurniji za dijelove.
 
Član
mara- je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Jok. Sam pregledao sa majstorom auto i lično otišao i pokupovao dijelove i zamijenio. Na dijelovima uštedio oko 25% + na rukama sigurno mnogo više.


Imaš li kakvu garanciju? Gdje si dijelove uzimao? Ovdje kod mene uglavnom ako ti doneseš djelove neće dati garanciju, a ako ostavim svoj majstoru i on nabavi dijelove, onda je daje, zato razmišljam o ovlaštenom, nekako sam sigurniji za dijelove.




Sam kupio, sam uz pomoć majstora ugradio, otišao u prodavnicu i ispečatirao fiskalne račune i kartice sa kilometražom koju smo zajedno zapisali, a karticu dobiješ uz bolje dijelove.
 
Uglavnom smo zakljucili da je auto dobro i pouzdano, medju boljim u svojoj klasi, gdje nece skripati nista, a vozis se opet kao lord :D
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Pa šta je izmijeniti ležajeve ili lafetu na autu koje pregazi 150 tkm? Priznajem, na golfovima se manje mijenja jer ga većinom voze ljudi kojima ne smeta lupkanje i drobljenje. Francuze voze gospoda:D

decko, ja pricam o autu koji je kupljen u salonu NOV, i koji je imao 75000 na satu nakon 5 godina kad sam ga prodao... ma samo vi gospoda vozite francuze, u moju kucu vise nece, jbg ja ne znam sta valja :lol: ;)
@Oggy da si procitao moje postove, vidio bi da je rijec bila o novom autu, tako da me nije moglo zapast nista, i znam 100% da 307ice imaju te probleme, pricajte vi sta hocete svako ko ima 307 zna o cemu pricam ;)
 
Član
Ja na ovom mom zamijenio samo spone od kad je kod mene. Dosao je sa 100.000 a do tada mu nije nista mijenjano.. Vozi se vise po makadamu nego po ''dobrom'' putu. Mene sluzi dobro;)
 
Član
stradava im podvozje, neznam kako je kod ostalih marki da mogu uporediti, ja sam za 3 god promjenio stabilizatore, sponu i selene prednje.. s tim da nije skupo.
 
Početnik
Momci hvala vam puno,ohrabrili ste me pravo i svaka cast za kvalitetne informacije.Ugl potrudicu se da ga uzmem pa da ga i ja malo istestiram.
A zakljucak je ovaj da ga hebes bolji je od golfa :icon_biggrin:
Hvala jos jednom puno,ako imate jos sta dodat bujrum ;)
 
Član
dado307 je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Pa šta je izmijeniti ležajeve ili lafetu na autu koje pregazi 150 tkm? Priznajem, na golfovima se manje mijenja jer ga većinom voze ljudi kojima ne smeta lupkanje i drobljenje. Francuze voze gospoda:D

decko, ja pricam o autu koji je kupljen u salonu NOV, i koji je imao 75000 na satu nakon 5 godina kad sam ga prodao... ma samo vi gospoda vozite francuze, u moju kucu vise nece, jbg ja ne znam sta valja :lol: ;)
@Oggy da si procitao moje postove, vidio bi da je rijec bila o novom autu, tako da me nije moglo zapast nista, i znam 100% da 307ice imaju te probleme, pricajte vi sta hocete svako ko ima 307 zna o cemu pricam ;)

Pod broj jedan, obraćati se sa dečko starijem od sebe....:lol::lol:

Broj dva, velika je istina da francuze na Balkanu voze gospoda:D
 
Samo da kazem, ne mora znaciti ako je nesto kupljeno, lupam u Motorexu, i placeno skuplje nego u nekoj manje poznatijoj radnji, da ce biti bolje. Cesto je mnogo puta obrnuto, uglavnom ne treba za sve ni marku auta kriviti, svi znamo koliko fus robe nam se prodaje ;)
 
Top