Peugeot 307 1.6 benzin,2001 g

Peugeot 307 1.6 benzin,2001 g

Početnik
Interesuje me striktno o ovome motoru sav info,njegove boljke,lose i dobre strane,cijene odrzavanja,potrosnja,intervali odrzavanja itd itd
Takodje kakav je 307 auto ko auto.Eventualni problemi nedosattci,na sta posebno da obratim paznju.Od bivse mi otac ima ovakvog samo hdi i koliko sam ja mogao primjetiti dok sam se snjim vozio nije lose,ali interesuje me iz prve ruke.
Btw auto je preslo 150 hiljada.
 
Član
Mislim daje taj motor napravio PSA+BMW i kazu da jede malu djecu kako ide i kolko je dobar. da imam iskustva nemam s njim, al naletiti ce ti neko.. sretno..
 
Član
vozio sam ga ima ga susjed super je motor dobro vuče nebi rekao da je 1.6 a auto ko auto ja te pežoje nevolim baš ;)
 
Početnik
M imam priliku da uzmem jednog extra bas extra dobrog za mizerno malu lovu jer covjeku trebaju pare hitno pa bi ga preprodo.Imal jos ko iskustva i sl?Ajde pez fanovi!!Cekam tehnogeka,ogija i jos par vw hejtera oni su za ove stvari maheri i experti :cool:
 
Član
imao 307icu 1.6 benzin 2003. kupio je novu, s motorom nikakvih, ali ama bas nikakvih problema u predjenih 75000km, tad sam je i prodao, mijenjas ulje i filtere svakih 10 hiljada, i to je to, peri deri... to su jednostavni motori, nisu komplikovani za odrzavat, a ni skupi, 110ks u takvom autu je meni (tada) bilo sasvim dovoljno, fino vuce, gradske uzme nekih 9-10 litara normalne voznje, otvorene 6-8... boljke kod 307ice mislim znaju vec ptice na grani, podvozje osjetljivo na nase ceste, cesto se upali lampica airbag bez razloga, sijalice cesto crkavaju, bar meni :) i to je to ;)
 
Početnik
dado307 je napisao(la):
imao 307icu 1.6 benzin 2003. kupio je novu, s motorom nikakvih, ali ama bas nikakvih problema u predjenih 75000km, tad sam je i prodao, mijenjas ulje i filtere svakih 10 hiljada, i to je to, peri deri... to su jednostavni motori, nisu komplikovani za odrzavat, a ni skupi, 110ks u takvom autu je meni (tada) bilo sasvim dovoljno, fino vuce, gradske uzme nekih 9-10 litara normalne voznje, otvorene 6-8... boljke kod 307ice mislim znaju vec ptice na grani, podvozje osjetljivo na nase ceste, cesto se upali lampica airbag bez razloga, sijalice cesto crkavaju, bar meni :) i to je to ;)

Nisi imao nikakvih vanrednih kvarova i sl?
Hvala drug ;)
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
dado307 je napisao(la):
imao 307icu 1.6 benzin 2003. kupio je novu, s motorom nikakvih, ali ama bas nikakvih problema u predjenih 75000km, tad sam je i prodao, mijenjas ulje i filtere svakih 10 hiljada, i to je to, peri deri... to su jednostavni motori, nisu komplikovani za odrzavat, a ni skupi, 110ks u takvom autu je meni (tada) bilo sasvim dovoljno, fino vuce, gradske uzme nekih 9-10 litara normalne voznje, otvorene 6-8... boljke kod 307ice mislim znaju vec ptice na grani, podvozje osjetljivo na nase ceste, cesto se upali lampica airbag bez razloga, sijalice cesto crkavaju, bar meni :) i to je to ;)

Nisi imao nikakvih vanrednih kvarova i sl?
Hvala drug ;)

sad se sjetih, servo pumpa mi bila otisla na oko 70000 :icon_mad: neznam ni sto ni kako ni zasto, znam da sam je jebeno skupo platio u ovlastenom, ali to nema veze s motorom, jebiga tako me potrefilo, a sto se tice masine nikad nista... samo pazi, to je jednostavno takav auto, preosjetljiv na nase ceste (bar po meni) nisam tip vozaca da izbjegavam svaku rupu na cesti, a to je dovelo do toga da sam jako cesto mjenjao nesto na podvozju... ;)
 
Početnik
dado307 je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
dado307 je napisao(la):
imao 307icu 1.6 benzin 2003. kupio je novu, s motorom nikakvih, ali ama bas nikakvih problema u predjenih 75000km, tad sam je i prodao, mijenjas ulje i filtere svakih 10 hiljada, i to je to, peri deri... to su jednostavni motori, nisu komplikovani za odrzavat, a ni skupi, 110ks u takvom autu je meni (tada) bilo sasvim dovoljno, fino vuce, gradske uzme nekih 9-10 litara normalne voznje, otvorene 6-8... boljke kod 307ice mislim znaju vec ptice na grani, podvozje osjetljivo na nase ceste, cesto se upali lampica airbag bez razloga, sijalice cesto crkavaju, bar meni :) i to je to ;)

Nisi imao nikakvih vanrednih kvarova i sl?
Hvala drug ;)

sad se sjetih, servo pumpa mi bila otisla na oko 70000 :icon_mad: neznam ni sto ni kako ni zasto, znam da sam je jebeno skupo platio u ovlastenom, ali to nema veze s motorom, jebiga tako me potrefilo, a sto se tice masine nikad nista... samo pazi, to je jednostavno takav auto, preosjetljiv na nase ceste (bar po meni) nisam tip vozaca da izbjegavam svaku rupu na cesti, a to je dovelo do toga da sam jako cesto mjenjao nesto na podvozju... ;)

Ma ja inace pazim sto se tice rupa i sl.Drago m je da cujem da si bio zadovoljan.Hvala drug puno na infu :cool:
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
dado307 je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
dado307 je napisao(la):
imao 307icu 1.6 benzin 2003. kupio je novu, s motorom nikakvih, ali ama bas nikakvih problema u predjenih 75000km, tad sam je i prodao, mijenjas ulje i filtere svakih 10 hiljada, i to je to, peri deri... to su jednostavni motori, nisu komplikovani za odrzavat, a ni skupi, 110ks u takvom autu je meni (tada) bilo sasvim dovoljno, fino vuce, gradske uzme nekih 9-10 litara normalne voznje, otvorene 6-8... boljke kod 307ice mislim znaju vec ptice na grani, podvozje osjetljivo na nase ceste, cesto se upali lampica airbag bez razloga, sijalice cesto crkavaju, bar meni :) i to je to ;)

Nisi imao nikakvih vanrednih kvarova i sl?
Hvala drug ;)

sad se sjetih, servo pumpa mi bila otisla na oko 70000 :icon_mad: neznam ni sto ni kako ni zasto, znam da sam je jebeno skupo platio u ovlastenom, ali to nema veze s motorom, jebiga tako me potrefilo, a sto se tice masine nikad nista... samo pazi, to je jednostavno takav auto, preosjetljiv na nase ceste (bar po meni) nisam tip vozaca da izbjegavam svaku rupu na cesti, a to je dovelo do toga da sam jako cesto mjenjao nesto na podvozju... ;)

Ma ja inace pazim sto se tice rupa i sl.Drago m je da cujem da si bio zadovoljan.Hvala drug puno na infu :cool:

nema na cemu, inace auto ko auto meni predobar, unutrasnjost, vanjski izgled, udobnost, ma sve vrh... a kako ih sad ima za male pare, da kupujem nesto u tom cjenovnom rangu, ne bi se dvoumio, pozz i sretno :cool:
 
Početnik
Hvala prijatelju puno_Ovaj sto gledam je stvarno ocuvan i bas u extrastanju pa bumo vidjeli na sta ispadne sve.Hvala drug jos jednom :cool:
 
Član
djelove podvozja ces mjenjati mjesecno :D
motor kao motor je veoma pouzdan i ide za sve pare, derao sam ja jednog takvog mjesec dana
 
Član
Prijateljica mi ima 307 1.6b iz 2002
Kupila ga je sa nekih 110.000KM a sada ima preko 200.000Km, motor ide bez greske, samo odrzavaj i vozi.
Dado307 ti je vec rekao za crkavanje sijalica sto je i kod mene cest slucaj ali mislim da je to najmanji problem.
 
Član
Ne znam za 307, ali kod mene je taj motor u 206 i više sam nego prezadovoljan. Redovan servis i deri koliko hoćeš, bar ja tako radim, samo nikad na 'ladan motor. Ni kapi ulja mi nikad nije potrošio od zamjene do zamjene. Total ulje sipam, 10w40, nije skupo i za 10.000 i ne pocrni skoro nimalo, skoro ista boja kao kad ga uspem. Set kvačila je 230KM Valeo originalni, kod mene je izdržao 150.000km, pločice od 30 do 100KM zavisno od proizvođača prednje, zadnje još jeftinije. Nosači motora prejeftini, filteri bukvalno džaba, stabilizator 20KM i ako počne nešto da lupka, sigurno je do njega, ne trpi naše puteve, ali mogu dugo da uzdrže, bar sam ja dugo vozio sa onim koji su mi došli na autu, skoro zamjenio na velikom servisu. Zupčasti ISKLJUČIVO Continental, jest najskuplji, ali je i najsigurniji, 80.000km ili 2 godine garancija, španeri, klizači, vodena isto 80.000 ili 2 god.
Najiskrenije, topla preporuka, što se tiče motora i održavanja, baš nije skup, a vrlo je zahvalan.
Što se tiče vožnje, 307 je teži, ali u 206 je solidno živahan. Oko 9s sam izmjerio do 100, a vozio sam ga i preko 2 glave po satu, da li laže, ne znam, do 170 km/h po GPS-u ne laže ni grama. U niskim obrtajima (do 2.5, 3k rpm) vuče onako, poslije toga je dosta živahan, blokada na 6.250, ali nema potrebe ići preko 6k.
Ne znam šta bih ti još rekao, ako te interesuje šta još, pitaj.
 
Član
A20DTH je napisao(la):
Prijateljica mi ima 307 1.6b iz 2002
Kupila ga je sa nekih 110.000KM a sada ima preko 200.000Km, motor ide bez greske, samo odrzavaj i vozi.
Dado307 ti je vec rekao za crkavanje sijalica sto je i kod mene cest slucaj ali mislim da je to najmanji problem.

ma jest najmanji problem, ali kad murija svako malo opali kaznu za sijalice, nervira covjeka :lol:
i potpis na sve ovo oggy-jevo, 99% vazi i za 307 ;)
 
Top