Peugeot 307 1.4 HDI PROBLEM VUČE?

Peugeot 307 1.4 HDI PROBLEM VUČE?

Član
Pozdrav svima ,dakle ovako navedeni model i auto gore imam problem sa vučom ,nedavno sam ga kupioo isao je odlicno,medutim poceo je da gubi snagu i sad odjednom nece da vuče nikako 90 Kmh ravnicom max ,a uzbrdo jedva uzadje ,i opet prokine i vuce normalno ,i opet se desilo to nece ni naaopako sad ,i evo sad opet malo ko prokine, isao sam na dijagnostiku imao sam samo gresku senzora bregaste i zamjenio sam ga sad ne pokazuje vise nista,imam isto problem sa BSM-om onom kutijom ispod haube gdje su ukljuceni dzekovi i gdje se nalazi eelktronika sva imam problem snjom ,nece duga svjetla parking ssenzori radili sad necce ,kratka rade ,zmigavac lijevi kao ubrzano radi ,onda airbag fault mi zibauje stalno i nece pojas da radi vozacev,ne pokzauje vi se nista,da li je moguce da je do te kutije ,i da ona ne pali odredjene djelove auta ili senzore pa auto nece da vuče ,prekida,ili je upitanju zaprljana turbina ,ako neko ima neku prepostavku ili rijesnje ili da je imao problem stime ! neka mi javi ,,svaki odgovor bi mi pomogao ? Pozdrav
 
Član
Pa svakako moras rijesit to sto te zeza...kad to riješiš onda vidis jel se stanje s vucom promijenilo i trazis dalje problem
 
Član
Kakve bi veze imala turbina sa tim sto se nece kratka da pale ili sto senzori ne rade.... Na tom autu izgleda ima vise problema prvenstveno u vezi struje. Mi ovdje mozemo bubati koliko god hoces bez posjete mehanicaru tu nema pomoci.
 
Član
Nez drugovi evo sad sam dosao kuci ,pezo vuče zvijezda ide .160 sam magistralom sad isao . :( stvarno je ovo cudno !
 
Evo ocako,nedavno sam se susreo s slicnim problemom na astri J i problem je bio u akomulatoru,tocnije +klema je zezala na njoj se odpojilo jedno napojno kablo I pravilo kratki spoj,tako da preporucam ti pogled na plus klemu I sve spojeve na njoj pregledaj I pritegni I vodi onda dali imas vise ikakvih problema :)
 
Član
obisao sam danas 2 3 servisa nista ne znaju ,na dijagnostici nema gresaka ,jedino mi je ostalo da idem u ovlasteni Auto Servis Pezo i da oni to pogledaju.. Auto je sad oke ,vuče ponovo ,dok jutros hoce motor da crkne prvom uzbrdo kao kad ga pustis onako na kvacilo samo
 
Ja sam imao slican problem s 307 sto se tice vuce,bio je ili lambda kvar ili je mjerac protoka,nemogu se sjetit to je bilo prije 10 god,isto me tako drkao,a pogledaj ovu klemu radi svjetala I zmigavaca do nje je 100%, tj klema ide na akomulator I na njoj je ploca na kojoj su kablovis kojih struja ide dalje po autu svjetla zmigavci kljucanje sezori itd,pritegni sarafice I klemu I vidi rade li ti svjetla :)
 
Član
Pozz druze :) Imam ja pezoa 206 1.4hdi
Slican ili identican problem imam kao ti.. Nece Pezo brda ni sekunde moram ga prvom do daske gas... da bi izasao uz brdo neko malo vece... Ili kad krecem i odvajanje kvacila i gas... samo zatrza ko hoce da se ugasi.. ko da se zagusi i onda mu treba vremena... i onda krene primat gasa... Isto tako zna se desavat Nece preko 110 gas do poda sve.. nista ide i to je to... Odem na dijagnostiku nikakvih smetnji nema.. Medjutim odem do drugog majstora pogledam.. kad imam sta i vidjet..Crijevo od protokomjer zraka napuklo... I majstor mi rece da zbog tog neam ponekad vuce..ili ne mogu brze.. jer uvlaci u sebe falš zrak... Crijevo je novo 200 km , a Polovno za 70-80 KM....
 
Top