Peugeot 205 1.9 GTI

Peugeot 205 1.9 GTI

Član
Danas se malo ceprkalo po peugeotu, pa da postavim par slika.
Motorni prostor:

Rastavljen prednji kraj:

Instrument tabla rastavljena, radi popucalih dijelova, gledam da uzmem drugu, ako ne nadjem morat cu povariti i ofarbati:

Sicevi su ispravni i cvrsti, samo se koza mora obnoviti:

MOMO CORSE auspuh, ispod ima orginalnu plocicu na kojoj pise PEUGEOT 205 RALLYE, nisam mogao uslikati ispod:

I glavni razlog danasnjeg rada, je da sam uzeo druge amortizere sa oprugama prednje, ali mi ne pasu, jer kod mene imaju stabilizatori, jbg na greskama se uci:


To je to, obavjestavat cu vas o novostima.
 
Član
prijatelju...lijepu stvar radis...vracas legeendu u zivot...VELIKA SNAGA...MALA MASA....dobitna kombinacija...samo polako...zima jos nije ni krenula :D imas dosta vremena....sretno i veliki RESPECT...puno je posla... :D
 
Prijatelju ojacaj obraz Bišća,daj i ovu zimu da se ima gledat kakav projekt iz Bihaca hehehehe.....
Prosle sam se ja trudio ove moras ti.
Za svaku pomoc tu sam da pomognem oko francuza :))) iako obojica sa strane volimo i mastamo o BMW xD
 
Član
renault_fan je napisao(la):
Prijatelju ojacaj obraz Bišća,daj i ovu zimu da se ima gledat kakav projekt iz Bihaca hehehehe.....
Prosle sam se ja trudio ove moras ti.
Za svaku pomoc tu sam da pomognem oko francuza :))) iako obojica sa strane volimo i mastamo o BMW xD

Potrudit cu se oko peugeota maksimalno, al bolan suti za bmwa :p
 
Član
Buldog je napisao(la):
Volio bi da ostane dovoljno dugo polo u familiji, da istestiramo puga kad ga sredim i njega, posto buraz prodaje pola.. A bas bi volio probati:)))

Njemačko smeće. Zašto?

http://www.zeperfs.com/duel279-551.htm

:D
 
Član
Njemačko smeće. Zašto?

http://www.zeperfs.com/duel279-551.htm

:D

Nemoj mi u pola:icon_twisted: njega vozim vec oko godinu dana, i mogu samo reci rijeci pohvale za njega, nemam ama bas nikakve zamjerke, zvjerka prava :123:
 
Član
sretno sa radovima i svaka cast na spasavanju legende,ja jucer gledao da vidim ima li toga pug-a da ga uzmem kad vidim nema i sad slucajno vidim da je na forumu...
samo naprijed, ja sam imao slican projekat samo sto je moj zavrsio izgleda svoju karijeru... sad ganjam jednog majstora iz ovlastenog servisa pa ako ga on mogne izvuci zapocinjem novi projekat...
 
Član
hvala druze, nadam se da cu istrajati u svojim idejama.. sad sam pregledao tvoju temu, fino si sredio puga, a i ne izgleda mi neka ogromna steta na autu, da bi odustao ?
 

Zex

Član
Uhhhh, ima posla ovde doooobrog, ali samo napred, kada jednog dana sve zavrsis, bice milina uporediti slike nekad i sad.
Potencijala imas itekako, GTI-evi sa klimom su dosta retki, iskreno meni se nikada nisu svidjali zbog full koznih siceva (a bas toliko propale priznajem nikada nisam video, sreca u nesreci je sto je samo koza propala, cini se da su bokovi u extra stanju, ato im je najveca mana inace) i zbog "ne crvenog" tepiha.

Ono sto muci sve nas koji imamo 205GTI-a je nedostatak delova (novih delova mehanike i ima), ali delova originalnih gotovo da i nema, bas bas je prava retkost naci negde GTI-a na otpadu ili da se prodaje u delove tako da je muka - jeste, ali ako si uporan kada zavrsis zadovoljstvo ce time biti jos vece.

P.S. GTI se od obicnog razlikuje po gotovo svakoj stavki, od bocnih stranica pa do amortizera, tako da dobr obratis paznju na to prilikom nabavke delova.

Ako gde zapne, tu sam.


P.S.2 da niej u pitanju Pug iz Prijedora ?
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Buldog je napisao(la):
Volio bi da ostane dovoljno dugo polo u familiji, da istestiramo puga kad ga sredim i njega, posto buraz prodaje pola.. A bas bi volio probati:)))

Njemačko smeće. Zašto?

http://www.zeperfs.com/duel279-551.htm

:D

Prema ovom poredjenju je polo brzi 3 sekunde na stazi od 205-ice, a i brzi je 0-160, takodje bolje koci. Iz testa ne bih rekao da je pug bolji, ali mislim da ovo nije tacno, par puta sam se i u stvarnom zivotu uverio da na zeperfs-u ima puno gresaka.
 
Član
Zex je napisao(la):
Uhhhh, ima posla ovde doooobrog, ali samo napred, kada jednog dana sve zavrsis, bice milina uporediti slike nekad i sad.
Potencijala imas itekako, GTI-evi sa klimom su dosta retki, iskreno meni se nikada nisu svidjali zbog full koznih siceva (a bas toliko propale priznajem nikada nisam video, sreca u nesreci je sto je samo koza propala, cini se da su bokovi u extra stanju, ato im je najveca mana inace) i zbog "ne crvenog" tepiha.

Ono sto muci sve nas koji imamo 205GTI-a je nedostatak delova (novih delova mehanike i ima), ali delova originalnih gotovo da i nema, bas bas je prava retkost naci negde GTI-a na otpadu ili da se prodaje u delove tako da je muka - jeste, ali ako si uporan kada zavrsis zadovoljstvo ce time biti jos vece.

P.S. GTI se od obicnog razlikuje po gotovo svakoj stavki, od bocnih stranica pa do amortizera, tako da dobr obratis paznju na to prilikom nabavke delova.

Ako gde zapne, tu sam.


P.S.2 da niej u pitanju Pug iz Prijedora ?

Jest' iz Prijedora.. A za dijelove limarijske mi trenutno ne treba nista (i ne trebalo mi duze vremena), mislio sam amortizere promjeniti, medutim posto mi ne pasu ovi sto sam dobio promjenit' cu samo lezaje amortizera, oni se cuju, tako da cu prvo to.
U utorak mi treba stici dosta dijelova koje sam narucio za prednji trap, caure lafeta, stabilizatori, krajnice, spone volana, motorni prostor za sad svjecice, ulje i filteri, pa cemo vidjeti dalje trebau li kablovi, razvodna... Za nazad sam narucio lezaje torzije, ostalo cu sve sam mjenjati, samo ove lezaje na tozijama cu dati nekom strucnom jer nisam se nikad susretao sa njima.
 

Zex

Član
U kakvom je stanju izduvna grana?
Ja do sada nisam video ni jednog na kojem nije pukla izduvna.

Jel ti ovo fali kutija filtera zraka, ili si je ti skinuo pre slikanja? Sta je sa donjim delom table, ispod volana i kutije osiguraca?
 
Član
Zex je napisao(la):
U kakvom je stanju izduvna grana?
Ja do sada nisam video ni jednog na kojem nije pukla izduvna.

Jel ti ovo fali kutija filtera zraka, ili si je ti skinuo pre slikanja? Sta je sa donjim delom table, ispod volana i kutije osiguraca?

Fali kutija od filtera zraka, bila nekakva gljiva stavljena, pa cu vidjeti ako nadjem orginalnu kutiju od filtera, ako ne, onda malo bolje uraditi izlaz za gljivu.
A donji dio table je citav, samo sto sam ja krenuo rastavljati da pogledam instalacije, ne radi mi ventilator grijanja, moram njega zamjeniti a i ostale zice da uredim.
Od maske mi nije citav sredisnji dio i maska oko kilometar sata, sredisnji dio sam nasao, moram jos vidjeti ovu oko km/h sata, i to ako nista povariti pa presvuci folijom, ili tako nesto..
 
Top