Peugeot 205 1.9 GTI

Peugeot 205 1.9 GTI

Član
Evo ovako da i ja predstavim od nedavno svoje novo vozilo, prije 2 dana ga uzeo.
Dakle radi se o peugeotu 205 1.9 GTI sa 94kW, '91 godiste u ne bas najboljem stanju, ali je dosao u dobre ruke, pa se vec krenulo sa rastavljanjem i mjenjanjem dijelova. Od opreme ima klimu, kozna sjedista, centralnu bravu, elektricne podizace..
Evo slike vozila kod proslog vlasnika slikane:



 
Član
Imaju ovi auticui potencijala da se srede , vidjo sam nekad u TZ jednog sa farovima od pezoa 106 bas je cool uradjen :icon_smile:
 
Član
Hvala momci.. To mi je projekat za citavu zimu, tako da ne planiram zuriti.. Prvo krecem od podvozja, seleni na lafetima, krajnice, manzetne, stabilizatori, amortizeri, plocice.. Vec sam zapeo na jednoj stvari, posto se prvi put susrecem sa torzijama na zadnjem trapu, auto mi je pre-pretvrdo, pa danas se bacio na zadnji trap da vidim sta je reci, odvrnuo amortizer, i imam sta dozivjeti, auto se odvoji jos jedno 2cm u zrak od amortizera. Posto bas nemam pojma o tim torzijama (opruge kad su stare, otisle ovo ono, propadnu), ali ovo nesto nisam dozivio, da je auto ovoliko nategnuto, da sam imao jedno 2 sata borbe sa tim da vratim amortizer i nisam uspio (3 covjeka po preko 100 kila sjeli u auto i nisu uspjeli spustiti auto ta 2cm da vratim saraf amortizera, i posto se vec smracilo odustao sam.
Sutra se ponovo vracam na to, vidjet cu sta bi dalje mogao biti problem, ili ako ima neko ovdje vec upucen u to.
Poslije podvozja bacam se na motor, svjecice, filteri, ulje.. Unutrasnjost i onda lakiranje. Mada, bit cete sve u toku, popraceno slikama kad se sta bude radilo.
Ne znam jel ovdje trebam postavljati slike radova, ili da otvorim temu u projekti?
 
Član
Ako imaš vremena, para, znanja, prostor, živce,..., rastavi ga u paramparčad i kreni ispočetka.;)
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Ako imaš vremena, para, znanja, prostor, živce,..., rastavi ga u paramparčad i kreni ispočetka.;)

Znanja tu i tamo, prostor da, zivce itekako, para isto tu i tamo, al radim u prodavnici autodijelova, tako da ce biti nesto. :p
 
Član
Eh pricao sam s vlasnikom ovog automibila ,i htio sam ga kupiti al eto ...


Nek ti je ssrecom;);)
 
Član
i da kazem da je ovo drugi GTI u dvoristu, da ne predstavljam posebno, samo da pokazem, radi se o vw polo gti, koji je usput bratov, a pug je tu da se pokaze!;)))

 
Član
Volio bi da ostane dovoljno dugo polo u familiji, da istestiramo puga kad ga sredim i njega, posto buraz prodaje pola.. A bas bi volio probati:)))
 
Top