peugeot 1,4HDI nece preko 3000 o/min

peugeot 1,4HDI nece preko 3000 o/min

Član
menso206 je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
Mozda ti ne otvara turbinu kako treba,ne daje joj dovoljno pritiska,ima jedan ventil na njoj koji to regulise.ali priej da je nesto zacepljeno kao EGR ili sl..Dimi li ti auto vise i trosi li ulje jesi li gledao?

ovo kako se desilo ne dimi nikako kad stisnem do 3000 o/min zato mi je ovaj i rekao da je katalizator zacepljen al nije 100%.... jutros kad je hladan bio isao je normalno i turbina radi sve ok cim se ugrijao malo opet ga ubaci u safe mod.

EGR ventil,taj ventil na turbini,turbina,protokomjer..Ili neki senzor mada ne mozez znati ovako do kne vidis detaljno ;)
 
Član
Skrabo je napisao(la):
menso206 je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
Mozda ti ne otvara turbinu kako treba,ne daje joj dovoljno pritiska,ima jedan ventil na njoj koji to regulise.ali priej da je nesto zacepljeno kao EGR ili sl..Dimi li ti auto vise i trosi li ulje jesi li gledao?

ovo kako se desilo ne dimi nikako kad stisnem do 3000 o/min zato mi je ovaj i rekao da je katalizator zacepljen al nije 100%.... jutros kad je hladan bio isao je normalno i turbina radi sve ok cim se ugrijao malo opet ga ubaci u safe mod.

EGR ventil,taj ventil na turbini,turbina,protokomjer..Ili neki senzor mada ne mozez znati ovako do kne vidis detaljno ;)
nekako bi najvise volio da je taj egr ventil ako se mogne ocistit hehe jucer dosao iz austrije donio neki para i odma velik trosak jesam baksuz :lol:
 
Član
nemora znacit da je sam egr ventil, on podebelo kosta, prije ce bit da je vakum ventil koji njega otvara/zatvara, to se sve dijagnostikom moze simulirat i vidjet sta je, on kad se pali gasi, taj ventil cvakce pa se cuje..a ventil je cini mi se 100km
 
Član
evo danas sam 10 sati proveo kod majstora sve smo pretresli, nije EGR nije protokomjer nije taj ventil na turbini, turbina dobra sve zivo uredu a dijagnostika smao pokaziuva relej grijana i stalno napajenje grijaca.. dosao je drugi majstor i kaze da je imao jednog citroena i da je bilo u safe modu zbrog grijaca. kad je vidio moj relej grijaca sav se skalio kaze do toga ti je pa cu sutra to zamjenit i grijace pregledat 99% je do toga :icon_smile:
 
I ja imam isti problem, peugeot neće preko 3000 obrtaja.
Prije toga sam imao problem sa bijelim dimom iz auspuha, koji se pojavi samo kada auto ostane upaljeno leru.
Majstor mi je promjenio dizne i egr ventil ali je dim i dalje ostao.
Kada sam isključio šteker na protokomjeru, dim je prestao.
Pošto nisam siguran je li protokomjer neispravan ili je nešto drugo, nastavio sam voziti automobil sa isključenim protokomjerom i nisam imao problema do nedavno, kaka je automobil počeo da blokira na 3000 obrtaja.
Zamolio bih za savjet, šta bi to moglo biti i za bijeli dim i za blokadu obrtaja.
 
Top