peugeot 1,4HDI nece preko 3000 o/min

peugeot 1,4HDI nece preko 3000 o/min

Član
prije 10 dana upalila mi se lampica dijagnostike motora i auto nece preko 3000 o/min. posto nisam bio tu nisam nista dirao auto je stojalo evo danas isao na dijagnostiku pokaziva samo da jedan grijac ne radi, stavili mi nekakav protokomjer zraka al opet nisto kazu nije do njega i da je mozda do katalizatora. Odem kod drugog majstora objasnim mu sve kaze protokomjer sigurno, skopcao ga na laptop pokaziva kratak spoj na protokomjeru, nesto mi je spominjao i neki ventil da moze i on smetat. sta vi mislite sta bi moglo biti. 2 dijagnostike skroz razlicito pokazuju :icon_rolleyes:
 
Član
U kakvom stanju je turbina? Zbog nje može prebacivati u safe mode, a problem može biti u elektronički, do nekog vakum crijeva. Može biti mnogo toga u pitanju..
 
Član
to su inace simptomi protokomjera zraka, na audiju je trenutno taj problem, nece preko 4000rpm
 
Tako je i u mene u druga bilo isto,kupio on peugeota 307 2.0 79kw i mi prvi da probamo kako ide i odjednom mu se desi ko i kod tebe i on prao fap filter i na kraju se ispostavi da je otisao taj protokomjer zraka i kupi nov malo vise od 100km zamijeni i sve u redu ;)
 
Legend
brate odes kod stanka prije energoinvesta na stupu skrenes desno , servis 206 momci rade extra, ako oni ne naprave nece niko sigurno :)

ako bude problema oko pronalaska, imas moj broj u potpisu dole pa nazovi da ti objasnim ;)

moze biti da je fab, da je ventil neki, vakum, protokomjer bi iskljucivao turbo, vise bi ti trosio jer mu on odredjuje haman sve..
 
Član
ja nemam problem sa turbom, auto vuce besprijekorno do 4000rpm,poslije toga ne moze vise. dok je radio protokomjer isao je u blokadu sasvim normalno
doduse ovo je sestak motor, ne znam jel drugacije nesto u odnosu na ovaj pezoov motor, ali eto
 
Ja sam na svom pugu imao mozda isti taj problem nije htio preko 3000, odem kod majstora i bila mi turbina zacepljena..
 
Član
moze bit da ti je i egr zacepljen pa javlja veci protok, ako znas sta je tacno dijagnostika izbacila napisi..
 
Grga je napisao(la):
moze bit da ti je i egr zacepljen pa javlja veci protok, ako znas sta je tacno dijagnostika izbacila napisi..

po meni ne bi trebao biti EGR..on nema bas veze sa obrtajima iznad 2000
..vec Druze..pregledaj crijeva od turbine...zna se desiti da je protokomjer i ispravan...ali kad recimo turbina NABIJE pritisak preko 3000 obrtaja...visak zraka izlazi negdje i nema dalje snage..te ponovnim spustanjem obrtaja..snaga se vraca..i tako sve..pa...kad to provjeris onda idi dalje..
mada najbolje je kao sto ti neko iznad rece..da odes u njihov servis :icon_biggrin:
 
Član
black__anegllll je napisao(la):
Grga je napisao(la):
moze bit da ti je i egr zacepljen pa javlja veci protok, ako znas sta je tacno dijagnostika izbacila napisi..

po meni ne bi trebao biti EGR..on nema bas veze sa obrtajima iznad 2000
..vec Druze..pregledaj crijeva od turbine...zna se desiti da je protokomjer i ispravan...ali kad recimo turbina NABIJE pritisak preko 3000 obrtaja...visak zraka izlazi negdje i nema dalje snage..te ponovnim spustanjem obrtaja..snaga se vraca..i tako sve..pa...kad to provjeris onda idi dalje..
mada najbolje je kao sto ti neko iznad rece..da odes u njihov servis :icon_biggrin:

gledao je na laptopu protok zraka kad vozim, do 3000 o/min protok raste do 22 23 nez cega i kad stanu obrtaji protok padne na 0. stavljali su mineki protokomjer malo je veci od mog samo da vide kako je al opet isto. vidjecemo u ponedjeljak zakazao sam termin pa nek sve pregledaju.

.nOKe je napisao(la):
brate odes kod stanka prije energoinvesta na stupu skrenes desno , servis 206 momci rade extra, ako oni ne naprave nece niko sigurno :)

ako bude problema oko pronalaska, imas moj broj u potpisu dole pa nazovi da ti objasnim ;)

moze biti da je fab, da je ventil neki, vakum, protokomjer bi iskljucivao turbo, vise bi ti trosio jer mu on odredjuje haman sve..

znam gdje je taj servis ali nisma u sarajevu nemam zivaca da ga ovako vozim do tamo vidjecemo moze li se ista ovamo rijesit :)

ZELA GTI je napisao(la):
U kakvom stanju je turbina? Zbog nje može prebacivati u safe mode, a problem može biti u elektronički, do nekog vakum crijeva. Može biti mnogo toga u pitanju..

turbina je bila dobra isao je predobro odjednom se to desilo u voznji smao pisnu i nece. malo slabije ide sad, kad ga upalim u garazi cuje se gorivo puno vise nego prije i vise trosi.
 
Član
kad je egr zaglavljen u zatvorenom polozaju, javlja prevelik protok u usisu greska p0402, na 3000obrt egr se zatvara, pa ima smisla ako je zaglavio kao otvoren kad dodjes na 3k obrtaja nemoze zatvoriti egr i prebacuje u safe mode..
 
Član
Grga je napisao(la):
kad je egr zaglavljen u zatvorenom polozaju, javlja prevelik protok u usisu greska p0402, na 3000obrt egr se zatvara, pa ima smisla ako je zaglavio kao otvoren kad dodjes na 3k obrtaja nemoze zatvoriti egr i prebacuje u safe mode..

i ovaj drugi majstor mi je spominjao egr da i on ima veze neka sa protokomjerom, sutra sam se narucio pa cemo vidjet kad se rastavi. jel skup taj egr ventil? za prokokomjer sam cuo da je oko 200km :icon_cry:
 
Član
Mozda ti ne otvara turbinu kako treba,ne daje joj dovoljno pritiska,ima jedan ventil na njoj koji to regulise.ali priej da je nesto zacepljeno kao EGR ili sl..Dimi li ti auto vise i trosi li ulje jesi li gledao?
 
Član
Skrabo je napisao(la):
Mozda ti ne otvara turbinu kako treba,ne daje joj dovoljno pritiska,ima jedan ventil na njoj koji to regulise.ali priej da je nesto zacepljeno kao EGR ili sl..Dimi li ti auto vise i trosi li ulje jesi li gledao?

ovo kako se desilo ne dimi nikako kad stisnem do 3000 o/min zato mi je ovaj i rekao da je katalizator zacepljen al nije 100%.... jutros kad je hladan bio isao je normalno i turbina radi sve ok cim se ugrijao malo opet ga ubaci u safe mod.
 
Top