PC se sam gasi bez razloga

PC se sam gasi bez razloga

Imam problem sa pc-om kako sam ga dobio,
Dobio sam ga novog iz njemacke davne prosle godine i nakon mozda par mjeseci se unekad sam ugasi.
Mislio sam da je do pregrijavanja kad igram igru npr pa se samo restartuje ali ne bi rekao da je do toga jer nekad se ugasi nakon 20 minuta koristenja nekad moze i "3 dana" radit a da se ne ugasi ...
Pratio sam temperature preko programa sad ne sjecam se tacno koji je bio ali nije bilo kriticnih temperatura ...
Sta mi vi predlazete sta je problem a sta rjesenje ???
 
Pokusacu i to sutra pa javim al mislim da ne bi trebalo bit jer kao sto reko nov je bio i to se samo pocelo desavat ne znam iz kojeg razloga ....to cu prvo probat sutra pa javim rezultat....
 
Član
imao sam ja taj problem. Igram igricu i za 10 min se sam ugasi ili kada gledam film ili cak neki program kad mi je upaljen. I na kraju sam morao sistem obarati
 
i kod tebe pomoglo obaranje sistema ili ???
I to sam pokusao cak sam rodjaka zamolio da mi pregleda softwerski jer smo ocistili komp do nule i nanovo instaliran win7.... ako trebam navesti koje komponente su u pitanju samo recite i ja cu napisat ..
 
navedi ime proizvodjaca tj koja je maticna koji processor koliko rama imas koji ti je sistem ako je win7 jeli 32 ili 64 bitni sve nam to reci pa da znamo sta te moze zezat i graficka dali je imas ili je integrisana
sve to fino napisi pa ce se neka okvirna dijagnostika dati mada ako je PC cist veoma dobro promjeni pastu na processoru pasta 5km nekoga ko barata s tim i nek ti to odradi samo pazi nemoj da cijelu pastu na jednom potrosis ono punjenje moze bit za 4-5 processora
ako ti se i nakon toga bude isto desavalo mjenjaj sistem uradi ga nanovo ako opet bude isto pozajmi od koga napojnu na par dana ako opet bude isto onda prijatelju mjenjaj maticnu maticna zna zezat pravo pogotovu ove novije nemas ih sta vidit sve je to smece i jos nesto imal taj PC garanciju
ako ima sta god ode reklamiraj ;)
 
Član
Kao sto kolega prije mene napisa, pokusaj promjeniti pastu na procesoru, ;) i dobro ga propuši kompresorom, i ne bi trebo imati problema :)
 
napisacu sve navedene komponente sutra ne znam ih sad bas sve napamet....a desava se i dok.nekad gledam film...znaci bez razloga se desi nekad nakon pola sata nekad nikako duze vremena...znaci da pokusam pastu promjenit pa onda dalje gledat uzrok...postavim komponente pa cekam dalje instrukcije....
jb.g.nije to nesto al kad ti se restartuje usljed gledanja tekme il filma onda bas iznervira....
 
Procesor : AMD PHENOM (tm) X4 850 processor 3,30 GHz
8 GB ram.... windows 7 ultimate 64 bitni .
graficka amd radeon hd 6450 1 GB
HDD 1 TB
maticna ako se ne varam MSI
GF615M-P33

nodel ms - 7597
 
Član
Otvori Event Viewer i pogledaj ima li grešaka pod System. Ako ima bad block grešaka onda se može sumnjati na disk. Da otvoriš Event Viewer ideš desni klik na Computer u start meniju i izabereš Manage, zatim klikneš na Event Viewer pa na Windows Logs pa na System. I pogledaj temperature, napiši nam kolike su, možeš vidjeti sa programom SpeedFan.
 
ewo ovako pod event manager i gresaka pod sistem nisam vidjeo il bar ja ne vidim gdje pisu greske nit pise gdje bad block to ne mogu nadjem a ewo temperature iz speedfana
 

Prilozi

  • SLIKA.jpg
    SLIKA.jpg
    391,8 KB · Pregleda: 36
Top