passat zvucnici..

passat zvucnici..

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozz svima .. ovako imam jedno pitanje , kad sam kupio passata dosla mi je muzika uz njeg BLAUPUNKT TravelPilotE1 eh pojacam na 25 (nastimana muzika bass i sve to ) i poslije 25 prde zvrucni u vratima.. zanima me kakvi zvucni dodju u passatu b5 , kako se mjenjaju posto bi ja ubacio neke malo jace kvalitetnije..
 
Član
Passat b5 ima naprjed ugradjene serijske zvucnike 16.5cm i kod retrovizora su mali visokotonci, Blaupunkt.
Radio je serijski "Gamma" 4X20W.Barem tako mislim kod ovoga jednog kolege je tako.
Jednostavno se mijenja ,kupis i zamjenis vrlo lako.
E sada sta si planirao da kupis to je do tebe koliko raspolazes sa kesom s obzirom sta vozis mislim da ti to nije neki problem.Koju bi ti marku ,ja mislim da su ti zvucnici sto su dosli kod njega fabricki ok ,cini mi se da ti je HU slab i da je to sve do njega sto ti se javlja takav zvuk(znaci slab Hu za takve zvucnike), ali mozda je i stvarno do zvucnika sve zavisi kako ih je ko cijepao.
PA vidi znaci naprijed su ti serijski zvuncici 16.5 cm.
Et toliko ako ti jos nekako mozemo pomoci pisi
pozz
 

IGY

Član
momja preporuka DLS C6A oni su to oko 260 KM
dobijes tweetere i skretnicu
i da uzmes neko solidno pojacalo za njih, eno imasnoke prodaje DLS CA41
4 kanalac, spojis prednje na dva kanala, nekad kasnije uzmes jos jedan isti set i ugradis nazad, i na preostala dva kanala
i pojacavaj do mile volje nece ti krcati a imaces odlican zvuk u autu, cak mozda i malo basa
a gdje to sve nabaviti imas na www.caraudio.ba
 
Član
@z3k4 - A ko je tebi rekao da su fabricki zvucnici OK i da mu je HU preslab za iste ????To je fabrika i neikd nemoze da svira onako koliko mi hocemo ona jedino moze da odgovara penzionerima koji slusaju tiho i nekvalitetnu muziku u autu.


@hard_style
Upravo kako ti kolega Igy kaze
raspitaj se u www.caraudio.ba al bi ti sasvim odgovarali DLS C6A,ESX Signum SE-6.2C
Onda uzmi kakvo solidno pojacalo 4 - kanalac tipaDLS,Renegade,ESX i imat ces dobar prednji sistem.
 
gledajte hocu da promjenim samo 4 zvucnika u vratima znaci hocu jace znaci da ih ova moja muzika moze normalno da ih gura ... nezanimaju me nikakva pojacala .. i sta je HU ???
 

IGY

Član
HU head unit - player


ako vec hoces da ti ne krce zvucnici moras imati pojacalo
evo ti moj primjer ocit imam ground zero sisteme u vratima, koji su dosta kvalitetni, kad ih stavim na player ne da krece nego ne mogu da sviraju uopste, dok na pojacalu se slomise jadni od svirke

ako ti se ne bakce oko pojacala i ostalog ostavi kako i jeste i ne pojacavaj do kraja, ili malo ustimaj na playeru, smanji niske tonove i pojacaj visoke i slusaj operu :lol::lol::lol:
 
Član
ersan_sa je napisao(la):
I promjeni taj ZILJAVI HU
sa nekim kvalitetnijim

cuj nesta kvaletenije ovaj treval pilot je odlican sve sta mu treba ima osim izlazak na dekove chinch inace kupis adaptere i gotova prica
 
Član
Jes jes
kvaletetan je do nekle :icon_question::icon_question:
al ako momak misli dalje ici neka ga promjeni

alpina rules :cool::cool::cool:
 
...................

0g1 je napisao(la):
ma nista bez pojacala ako vec neces pojacalo uzmes jaci hu ali isplatnije pojacalo :icon_smile:

jel ima jaci od 4x5o w??????

ersan_sa je napisao(la):
I promjeni taj ZILJAVI HU
sa nekim kvalitetnijim

nekim kvalitetnijim pa oces da kazes da BLAUPUNKT nije kvalitetan ? ? ? pa blaupunkt je u rangu sa Alpine,Pioneer,Kenwood
 
Član
Hahahah dobar si ti
hahahah cuj u rangu sa ALPINE pa stvarno nemogu da vjerujem
nista onda SINE ostani slusati blaunpunkt i slusaj ga na fabrickim zvucnicima
to je mjera tebi

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
hard_style je napisao(la):
...................

0g1 je napisao(la):
ma nista bez pojacala ako vec neces pojacalo uzmes jaci hu ali isplatnije pojacalo :icon_smile:

jel ima jaci od 4x5o w??????

ersan_sa je napisao(la):
I promjeni taj ZILJAVI HU
sa nekim kvalitetnijim

nekim kvalitetnijim pa oces da kazes da BLAUPUNKT nije kvalitetan ? ? ? pa blaupunkt je u rangu sa Alpine,Pioneer,Kenwood




ersan_sa je napisao(la):
Hahahah dobar si ti
hahahah cuj u rangu sa ALPINE pa stvarno nemogu da vjerujem
nista onda SINE ostani slusati blaunpunkt i slusaj ga na fabrickim zvucnicima
to je mjera tebi

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:


IZVINI MOLIM TE MALO PROGUGLAJ JA SAMO GOVORIM STO SAM GLEDO SLUCO I CITO ... A TEBI JE ALPINE SIGURNO PRVA MUZIKA PA JE TOLIKO HVALIS
 
Član
U potpunosti se slazem sa hard_style.
Blaupunkt je strava od marke i naravno da moze da se svrsta u brend marke kada je u pitanju Car Hi-Fi posebno playeri;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top