Passat udario pjesaka

Passat udario pjesaka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

JD.

Član
po zakonu nec biti kriv ako dokaze da je steta (udes) nastala iskljucivo krivicom ostecenog (pjesaka) i da ga nije mogao izbjeci

ne tjera te zakon da se zabijes u banderu i ubijes sebe da bi izbjegao pjesaka koji ti iskoci pred auto mimo pjesackog zakona ;)

al eto to je njegov problem sta ce uraditi, ali eto cisto da se zna za ostale nedaj boze...
 
@sandi_azra:stvarno brate mili kakva ti je to idiotska izjava? Cuj jebes covjeka,zao tebi passata,a u ***** krasan.

Nego RIP,a stvarno bas me zanima sad sta ce na kraju ispast,jel momak kriv ili ne? Ako cemo realno i racionalno onda nije,ali posto je ovo bosna,bezakonje,onda me nista ne cudi.:icon_confused:
 
Član
R.I.P. ako mogu samo da dodam, necu se mjesat nista, samo dam svoje misljenje, ako je momak fakat vozio korektno a ovaj stari prdavac se nalio pa glumio betman-a, stvarno mislim da nema smisla da momak koji jos nije kako treba ni poceo zivit ide u zatvor i robija zbog nekog tam himen-a ... u svakom slucaju, vozac je kriv 100% osim ako sto gore negdje pise ne dokaze da to sto se desilo nije se moglo desit ni na jedan drugi nacin nego taj takva nam je drzava :icon_confused:
 

IGY

Član
Dino je napisao(la):
Momak koji je vozio Passata je moj radni kolega. Extra momak, al' jbg. fazon je sto je on kriv...

Dino je napisao(la):
Astra je napisao(la):
PA sta sad ,svaki pjesak ti izleti na auto putu,ili na bilo kojem putu i ti si kriv? Momak nije kriv,da ima advokata koji zna svoj posao,nebi se morao brinuti.. Ako je on isao po ogranicenju,i ako je udario mimo pjesackog ,on nije kriv i to je 100% sigurno,jer znam par takvih slucajeva

Momak nije kriv, njemu je bilo zeleno, cica mu je izletio na cestu, ali po nasem zakonu je kriv... Jbg...

:icon_question::icon_question::icon_question:

cas govoris jedno, cas drugo
 
BHT Ovisnik
igy nisi dobro razumio,on misli da je po zakonu kriv kako god to ispalo,a ovamo govori normalno da nije kriv
 
Član
ja sam rekao da momak nije kriv, tj da je 100% oslobodjen krivice,to ti je osnovni princip obligacionog prava sto je gore JD naveo, auto se smatra opasnom stvari u pokretu,a imalac se automatski smatra odgovornim za stetu osim ukoliko ne dokaze gore sto je JD naveo.. DAKLE MOMAK NIJE KRIV
 
Član
Ej ljudi vi mene obradovaste ali na kratko. Brzo preletio preko postova i mislio da su ga oslobodili krivice ali nazalost ja se prevario. Sve u svemu velika je to tragedija ako je momak fin nadat se da ce ga oslobodit krivice i zao bi mi bilo da ga kazne a sa druge strane mi zao cice jgb radi se o zivotu ljudskom. Kad bi covjek znao gdje ce nogu slomit nebi tamo ni isao ali sta ces sudbina je takva i nemoze se mjenjat.:icon_sad: :icon_sad: :icon_sad:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top