Passat B6 2.0 TDI

Passat B6 2.0 TDI

Pozdrav ljudi vidim da Vas ima dosta koji “budzite” Passata B6 i ja sam jedan od vas koji pokusava od B6 napraviti B7 :D Imam nekih dijelova koje sam kupio nepotrebno (moduli, senzori zajebancije itd...) pa ih prodajem sad, takodje prodajem originalne bi-xenon farove sa svom elektronikom i imam takodje skoro sve sto je potrebo da se predje sa obicnih na bi-xenon pa ako je neko zainteresovan moze me kontaktirati na Viber 065/569-384 ili putem pika Markoni1234 (ima jos stvari za Passata koje mozete pogledeti na Piku) pozz iz Zvornika (Marko)
 
Član
Evo nakon par mjeseci da se i ja javim sa nekim updateima.
Dosta toga se radilo i uradilo odavno ali nedostaje vremena da se objavi.
Ne znam gdje sam prosli puta stao ali uglavnom svasta nesto se stavljalo i doradjivalo.
Prednja sajba zamijenjena (stara napukla od udara kamena) , ujedno ugradjen i senzor za kisu odnosno svjetla kao i novi unutrasnji retrovizor sa automatskim zatamnjivanjem.
iskodiran rain closing, maglenke kao daylight idu preko senzora itd...
Nadalje zamijenjene opruge, stavljene od sportline-a sve 4 iako mislim da su zadnje od golfa 5 jer je previse legao nazad u odnosu na prednje.
Zatim nove felge 18" originalne od b6 individual, chicago model. dosle su u malo losijem stanju odnosno fabricki lak se poceo guliti pa su isle na poliranje.
sve u svemu u nastavku idu slike sa jucerasnjeg "fotosesna".
uskoro ce se naci na pik-u iako sa velikim zalom ali mislim da je vrijeme da ga prodam jer mi je to jedino rjesenje da prestanem davati novac u njega.
mislim da sam napravio unikat od njega iako znam da mnogi nece cijeniti ono sto sam ja ulozio u njega.
do sad sam mogao b7 voziti kakvog sam htio ali eto....
u nastavku slike:


CagsYZY.jpg


pSoHbta.jpg


9JUJGT6.jpg


eaIjMAI.jpg


Pl3SAlA.jpg


GJNmpMV.jpg


8gVuXEW.jpg


rPYsmRj.jpg

dGyZg5T.jpg


bNILSHO.jpg


kX67T8Y.jpg


oGnHLZH.jpg


tiA6e5B.jpg


JeE5Dba.jpg


xXwnqHF.jpg


LTq7dig.jpg


0SfCeVl.jpg


fITHggX.jpg


eepzocf.jpg
 
Član
Steta sto ga prodajes, bas je odlican. Najgore u svemu je sto ce naci papčine i reci ima takav za manje novaca, samo im reci 'idi pa kupi tog za manje para'. Nazalost oprema i ovakvo odrzavanje se u nasim zemljama slabo cijeni
 
Član
Sve mi je to druze jasno. Vec sam rekao da niko nece cijeniti ono sto sam ja dao u njega i zbog toga ga i prodajem. Sto vise dajem vise idem u minus. Ko god da ga kupi stvarno ce se namiriti na auto i zao mi je prodavati ga ali sta cu...
Zaboravio sam reci da je radjen optimalni remap nekad u martu, sad ima oko 180 ks i nesto veci obrtni moment. Nisam isao na valjke.
 
Član
Ja bih samo ovaj crveni R sa gepeka ukinuo ili stavio crni.. Za sve ostalo ti skidam kapu, svaka cast.
 
Član
Sve mi je to druze jasno. Vec sam rekao da niko nece cijeniti ono sto sam ja dao u njega i zbog toga ga i prodajem. Sto vise dajem vise idem u minus. Ko god da ga kupi stvarno ce se namiriti na auto i zao mi je prodavati ga ali sta cu...
Zaboravio sam reci da je radjen optimalni remap nekad u martu, sad ima oko 180 ks i nesto veci obrtni moment. Nisam isao na valjke.

To ti je nazalost tako ali nemoj da te to obeshrabruje jer to si radio iz ljubavi iz hobija ali ne da bi zaradio na njemu. Isti sam kao i ti i ja sam svasta ulozio i uradio za svoju dusu i niko to nece znati cijeniti kad ga budem prodavao, ali moj ti je savjet skini koliko mozes toga narocito ove detalje koji su "skupi" a nece ih niko znati cijeniti cak ni skontati pa ih prodaj posebno. Mada "veci je problem" to sto je sa dvije bregaste od toga bjeze svi. Npr stavi stariji climatronic ako ga nisi prodao niko nece ni skontat a ovaj od B8 je fino na cijeni moze se prodat. BTW, ako neko ima onaj stari climatronic od B6 digitalni ali bez tipki za grijace sjedista i sa AUTO funkcijom neka javi jer bih kupio, na mom su otisli potenciometri. Naravno da je dobra cijena hahah :)
 
Pozz ljudi imam jedno pitanje. Da li neko ima iskustva sa ubacivanjem potpuno elektronskih sjedista u Passata B6 (vozacevo (sa memorijom) i suvozacevo (bez memorije ali skroz elektronsko)). Trenutno su kod mene fabricka sa grijacima i samo je vozacev naslon i lumbalni dio na struju ostalo je sve rucno. Jel ide neka veca prepravka na instalacijama.
 
Ljudi kupio sam passata b6 1.9 tdi 2007 god medjutim kad dam kontakt pale se kratka svjetla i stopke nazad i osvjetljenje na tablicama. Prekidac unutar kabine sluzi samo za osvjetljenje kilometar sata instrument table itd. Sta mi je raditi moze li se ista preko vcds-a ili??
 
Član
Ljudi kupio sam passata b6 1.9 tdi 2007 god medjutim kad dam kontakt pale se kratka svjetla i stopke nazad i osvjetljenje na tablicama. Prekidac unutar kabine sluzi samo za osvjetljenje kilometar sata instrument table itd. Sta mi je raditi moze li se ista preko vcds-a ili??
Može se to ugasiti preko VCDS-a, ako ne volis da ti auto ima Coming/Leaving Home funkciju, ne znam sta imas u meniu na instrument tabli ja kod sebe mogu ugasiti preko Boarda.
 
Član
Može se to ugasiti preko VCDS-a, ako ne volis da ti auto ima Coming/Leaving Home funkciju, ne znam sta imas u meniu na instrument tabli ja kod sebe mogu ugasiti preko Boarda.

To veze nema s tim sto ti pricas o Coming/Leaving home funkciji niti covjek to pita. @Cobi beco, ne razumijem sta zelis ugasiti, to je normalno ponasanje? Ako ne zelis da se pale kratka svjetla na kontakt onda nek ti je prekidac svjetla na OFF.
 
Top