Passat 5

Passat 5

Pozdrav svima,

Potrebna mi je ovako pomoć...

Svi koji znaju cijenu bilo kojeg dijela za Passat 5 (97-2000 godište) dobro bi došlo.. Znaci sve od najobicniji šarafa,plovak...do motora,vrata...

Svi koji imaju neki dobar savjet kako održavati to auto isto tako volio bi da čijem...

Hvala unaprijed svima...
 
Član
Ne znam na sta si konkretno mislio, mogu ti reci da je set novih ramena sa krajnicama i svim novim sarafima 350KM u motorexu, 2 godine garancije ja mislim
 
Ne znam na sta si konkretno mislio, mogu ti reci da je set novih ramena sa krajnicama i svim novim sarafima 350KM u motorexu, 2 godine garancije ja mislim
Eh to me interesuje,nije znaci toliko skupo koliko sam cuo,da je i po 500€,hvala momcino na pomoci.

Saraf celicne felge 2,5KM nov. :D
Hvala lijepo na pomoci.

Cemu ovakvo pitanje? Sta te konkretno zanima
Pa interesuje me cijena dijelova za ovaj automobil,kakav je automobil inace i da li neko zna nesta specijalno bas o ovom automobilu kako ga odrzavati,sta,na sta najvise paznje odnositi i sl. Nemam nijednog poznanika sa ovim vozilom,pa ne mogu pitati, u ovlastenom servisu je odmah 80% veca cijena dzaba tamo i pitam kad ga tamo necu ni odrzavati. Zanima me sve i sve ce mi biti od znacaja,ne znam sta mi se sutra moze pokvariti pa u kakvim govnima mogu biti... U dilemi sam izmedju Peugeota 307 i Passata 5 a zbg toga gledam koji je jeftiniji za odrzavanje,koji je izdrzjiviji,koji je udobniji itd... Ako mi se 307-ica ispostavi bolja imam čovjeka koji oće da trampimo auta pa iz tog razloga...
 
Član
Eto to ti je nesto sto se najcesce mijenja na njima, sto im se kvari, nije skupo sto jest jest.
 
Član
Bar o passatima imas milion inf. na netu, ja cu ti reci par stvari o 3 bg, odn. passatu 5+, sto sam u ovoj godini izmjenjao na svome, a to ti je slicno, za tog tvog je i jeftinije cak, diskovi i plocice zadnje oko 70-80 KM, kineticki zglob oko 70 KM, stabilizatori prednji oko 25 KM komad, filteri vaduha i polena oko 12 KM po komadu. Pri kupovini obratiti paznju na stanje prednjeg trapa, turbina, zamajac, ostalo je sve normalne cijene. Korozija napada, zadnji gepek, prednje blatobrane na vrhu ruba. Uvijek masno crijevo sa interkulera, nek te ne brine to. Otprilike to je to. Naravno, moj izbor bi bio Passat, bez ijednog trenutka razmisljanja.
 
Član
E da, zaboravio sam napomenuti, u onom setu ramena dodju i novi stabilizatori, hvala @lemi2903 sto me podsjetio :D
A zamajac na benzincu i ne odlazi, stvarno rijetko, jos nisam cuo slucaj da je nekom na passatu benzincu otisao, a i ako planiras dizela i ode ti zamajac moze se jeftino naci od benzinca, isti su
 
Član
evo iz prve ruke ti kazem
imam passata 1999 god 110ks i iskreno nisam impresioniran s njim,mada opet nebih pogledao pezoa pored njega
najveca mana mu je trap malo malo nesto lupka,i plastike u kabini (tapacirunzi,inst tabla)malo losiji put i sve skripi kao u golfa 2
bucan je,lijen,potrosnja bas ono kombinovana i grada i otovrenog i brda i malo gasirnja otprilike oko 6 litara
a sto se tice cijena sve zavisi oces li kvalitetnije ili nekvalitetnije
remenje,spaner,vodena pumpa (Continental) mislim da je oko 200e
zadnji amortizeri sa odbojnim gumama 40e par
zadnji selni 60e komad
koneticki 70e komad sa mandzetnom
diskovi prednji oko 50e
plocice prednje 25e
plocice zadnje 20e
set filtera (ulje,zrak,gorivo,kabina) zaboravio sam milim da je oko 30-40e
to je otprilike to sto sam ja mjenjao
sto se tice korozije nemas brige ovaj model ne rdja
zamajac ce mu tesko otic,na njemu je normalni nije plivajuci
turbina isto tesko da ce riknit ako se redovno odrzava
moj sad ima 290000,neki dan skido turbo i cistio,trunke jedne nema lufta
:D
 
Član
al cekaj kako te konkretno zabrinu? vecinu sto je nabrojao je klasicno odrzavanje,klasicno lupkanje po nasim cestama za takav tip i godiste automobila sa standardnim cijenama za bilo koje auto.Sta ocekujees da uzmes auto preko 10-15 godina staro i da hladno marke ne potrosis? Ako vec ganjas limuzinu,uzmi benzinca,nemas nista toliko skupo da ti moze otici i to je to,uradi servise i vozi...
 
al cekaj kako te konkretno zabrinu? vecinu sto je nabrojao je klasicno odrzavanje,klasicno lupkanje po nasim cestama za takav tip i godiste automobila sa standardnim cijenama za bilo koje auto.Sta ocekujees da uzmes auto preko 10-15 godina staro i da hladno marke ne potrosis? Ako vec ganjas limuzinu,uzmi benzinca,nemas nista toliko skupo da ti moze otici i to je to,uradi servise i vozi...
Razumijem ja redovno servis,ali ne razumijem da malo,malo nesta lupka kao što on kaže, ja očekujem kad ga kupim da uložim 1500-2000 dodatne i da me sluša sve narednih 1,5 godinu bar,a ne da malo,malo lupka, naravno ne računam filtere,ulja i to,nego govorim da uradim dobro osvježenje motora,amortizere i sve ostalo,a ne da nakon 1000 km mjenjam opet,kao što kolega kaže.
 
Član
izvini i ja sam se malo pogresno izrazio
to malo malo nije bas svakih mjesec dana
ja od kako sam ga kupio u februaru 2014 preso sam oko 50000km otprilike sam mjenjo na njemu to sto sam napiso,bilo je jos nekih sitnica ali nista skupo
kad sam ga kupio bas je lupo trap i to sam sredio ne znam kolko je to bilo evrica
i sad u februaru kad sam pikel radio moro sam mjenjat jednu polugu,ne znam tacno koju i ne znam kolko je para bila
i to je to
 
Top