Parking Kazna - platiti ili ne

Parking Kazna - platiti ili ne

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma kako sam ti već reko plati kaznu i ubuduće gčedaj gdje parkiraš nećeš onda imat potrebe ni da plaćaš kaznu ni da skidaš table svi smo mi ljuti kad nam tako napišu kaznu ne bezze način ali oni su uvijek u pravu zato je zakon javna garaža non stop sam u njoj pozdrav
 
Legend
U biti lik nije kriv, i jbga vi se prekrsili zakon. Eh sad... niko to ne voli placati, ali opet ja u tom slucaju sam uvjek postovo jednog lika, covjek je uvjek bio frajer, okrene se u po raskrsnice ispred mupa polukruzno, popne na trotoar preko trave MUPA gdje pise MOLIMO ne GAZI travu, odatle nastavi po trotoaru. Ili recimo dodje iza puhovaca na semafor crveno, obidje ih kroz crveno i gas i onda im stane itd... ali uvvjek im je govorio nemoze te vi napisat koliko ja mogu platit, i uvjek je i platio. I jbga frajer se kurcio ali i platio i nije se natezo nikad sa njima niti svadjo. Gospodski, cejf nije skup. I to nije bilo sa jednim autom. Jetta, golf 2, golf 3, Audi A4, Passat, Mazda 3, Mondeo "novi", i sad ovih dana mozete ga vidjeti u crnoj Mazdi 3 bez tabblica naravno, eh to se postuje. Plati pa budi gazda. Pa onda parkiraj i na sred ceste :)
 
Član
eeee ja sam dosad platio jedno 5 ovih kaznica sve ebo 40 ebo 40 kosto vi pricate, ali brate nakupi se pa kad skontas mogo si svasta kupit.

"Carlama" oko ovoga nije moguca, niste napravili nikakav prekrsaj za kaznene bodove, oduzimanje vozacke i sl.
Ti mozes otici reci da je vozila druga osoba bla bla, znas kolko to njih interesuje...oni hoce 4 banke.

P.S. Ako mi ima ista mrze je kad mi stave ovaj papir, ali u zadnje vrijeme sam se opametio :)

Pod tema: Ako mi ima ista mrze kad me zaustave jedna od onih Golf 5 i puste mi film, jos samo fale kokice za potpuni kino ugodjaj.
 

JD.

Član
tito_i_partija je napisao(la):
ako je odluceno da si kriv ili ako si vec prihvatio odgovornost, tek tad ne mozes registrovat ni prodat auto...a dokle god je na sudu, mozes radit sa autom sta hoces, jer jos nije dokazano da si kriv, pa samim tim nisi nista ni duzan drzavi...:icon_biggrin:
pozdrav...

nije tacno

izdavanjem naloga se podrazumijeva da ga je okrivljeni primio. pise fino na nalogu da je nalog "1. urucen okrivljenom 2. urucen postom 3. ostavljen na vozilu"

dakle ne dokazuju oni tebi krivicu nego ti imas mogucnost da dokazujes da nisi odgovoran sto je skroz druga stvar

tako da je nebitno jesi li taj nalog nasao ili nisi tebi ce se kazna evidentirati u sistem (ne znam tacno u kojem roku ali brzo to ide). sve i da fakat ne nadjes nalog to ne znaci da ti nije urucen niti mozes izbjeci kaznu time sto nisi nasao nalog na autu, mozes samo dobiti novu uplatnicu :lol:

zakljucak, ili izbjegavat parkiranje na mjestima gdje pisu, ili skidat tablice
 

Eko

Član
JD. je napisao(la):
tito_i_partija je napisao(la):
ako je odluceno da si kriv ili ako si vec prihvatio odgovornost, tek tad ne mozes registrovat ni prodat auto...a dokle god je na sudu, mozes radit sa autom sta hoces, jer jos nije dokazano da si kriv, pa samim tim nisi nista ni duzan drzavi...:icon_biggrin:
pozdrav...

nije tacno

izdavanjem naloga se podrazumijeva da ga je okrivljeni primio. pise fino na nalogu da je nalog "1. urucen okrivljenom 2. urucen postom 3. ostavljen na vozilu"

dakle ne dokazuju oni tebi krivicu nego ti imas mogucnost da dokazujes da nisi odgovoran sto je skroz druga stvar

tako da je nebitno jesi li taj nalog nasao ili nisi tebi ce se kazna evidentirati u sistem (ne znam tacno u kojem roku ali brzo to ide). sve i da fakat ne nadjes nalog to ne znaci da ti nije urucen niti mozes izbjeci kaznu time sto nisi nasao nalog na autu, mozes samo dobiti novu uplatnicu :lol:

zakljucak, ili izbjegavat parkiranje na mjestima gdje pisu, ili skidat tablice

ovaj put platiti a od sada ovo boldirano ... i to ovih dana cu namjerno na zabranjenim mjestim parkirat.. i iz coska snimati da im se smijem malo :D
 

JD.

Član
hehe svakako je zima, cisto sumnjam da ce ijedan drot bit toliko uporan da te ceka kraj auta par sati hahaha
 
Član
plati i suti,za 5-6 dana ces dobiti i plavu kovertu gdje ces biti obavjesten da si tad i tad zapisan !
 
Član
Meni je tako isto samo zakacio na brisac uplatnicu i nalog... Otisao platio i za par dana mi na adresu doslo da odem do policije da im odnesem uplatnicu kao dokaz... Nigdje veze...
 

Eko

Član
dosla i meni je kazna prekjuce na kucnu adresu.. otici cu platiti , a kad vidim onog drota reci cu mu koju pametnu :p

tacnije dosao mi "izvjestaj o prispjecu posiljk" i moram podici prekrsajni nalog u roku 8 dana :p
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top