Parking Kazna - platiti ili ne

Parking Kazna - platiti ili ne

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
dobar jutar ljudi... jedno pitanje postavim i da cujem odgovore i kojekakva misljenja vasa.

Sinoc ja i Eko kad smo se vracali kuci, na sajbi od auta nadjemo onaj prekrsajni nalog za parkiranje na pogresnom mjestu... kazna 40 km .. bla bla bla... ok sve to.. sada mene intresuje, kad stigne na kucnu adresu opomena, onaj nalog smo u kontejner bacili da li platiti ili ne...

Jel tko probao napraviti se lud kao sto cemo mi uraditi i reci NISAM TU JA BIO.. koliko je to pametno ? mislim da cemo morat platiti ali Boze moj ne treba se odmah predati. meni je najmrze platiti kaznu za parking ili slicno sranje.

Drot vjerovatno nema nikakav dokaz da je auto bilo parkirano na pogresnom mjestu, osim svjedoka , tj drugog kolege sto je s njim bio u tom trenutku...

Na zapadu i susjednim nam drzavama dobijes na kucnu adresu kaznu i ako pocnes srati posalju ti onda sliku s lica mjesta i za laganje te sjebu. Toga kod nas nema :)

imal tko kakav prijedlog
 
Član
idi na zastaru ili uvaljaj tuzbe dok ne ode u zastaru....ja sam 2 puta tako uspio, izjavio u zalbi na nalog da nisam aj upravljao vozilom nego sam naveo frenda koji inace zivi u Splitu, i onda je tu nastalo povuci-potegni i proslo godina dana i otislo u zastaru hehe....mislim, nisam skrtac, hebo 40 maraka, ali necu iz inata feninga ovoj sugavoj drzavi dat vise nego sto bas STVARNO moram :D
 

Eko

Član
Micky je napisao(la):
mozda te slikao mobitelom , mada pokusaj se izvuci na to da nema dokaza

ma kakav mob. to su seljaci nemaju ni mobitela...
nije mi meni zao 40km , ali je bila noc izlazenja i jos se slavio bajram .. tako da ponekad tu gdje sam parkirao ne naplacaju... ali neki seljak je htio da bude mangup i napisao... tako da cu se zaliti , pa cemo vidjeti..
 
Član
@tepsija bolje ti je plati u roku 8 dana tih 40 nego kasnije 60 KM. A tu kaznu ces morat platit znaci cim budes reistrovo auto ... Sve ostale price o zastari i slicnim sranjima su suplje price...to je moglo nekad prije a sad nema sanse.....Znam iz iskustva... :)
 

Eko

Član
kontali smo posto nema dokaza... mozemo mi malo lagati pa da vidimo sta ce biti :D
 
Član
Kao sto ti rekose, neces moci reg. auto ako imas neplacenih kazni. Moj rodjak ima isti problem.
 
Član
I ja sam se pravio pametan tako isto jos me i savjetovali zastarice ovo ono i kad sam uzeo mondea da registrujem imo preko 200 KM kazni .... i moro sve platit i pored sto sam platio moro sam otic u svaku stanicu policije da me isknjize iz kompica i tek onda sam mogo registrovat.... e sad do vas je.....vasa stvar...
 

JD.

Član
kako mislis da nema dokaza ? oni su ti ostavili nalog na autu, sto je u skladu sa zakonom.

a ne znam da mozes dokazati da je drot ONAKO BEZVEZE napisao kaznu za tvoje auto. ustvair ne znam, otidji na sud pa reci da nemas blage ko je vozio auto tog dana pa vidi sta ce ti reci.

i nebitno ko je parkirao auto, kazna ide na vlasnika vozila, tako da ce neko platiti ako vec nije on vozio auto u tom trenutku.

a ne mozes ni auto prodati dok ne platis kaznu :lol:

jedino sto mozes uraditi je da ubuduce skidas tablice kad parkiras ;)

@tibor moze ici na zastaru ako ne namjerava vaditi neki dokument u naredne 2 godine, i ako ne namjerava to auto ponovo registrovati...

HuKa je napisao(la):
i pored sto sam platio moro sam otic u svaku stanicu policije da me isknjize iz kompica i tek onda sam mogo registrovat....

nema toga vise sad ide automatski, prije se morala uplatnica odnijeti u stanicu sad ne mora...
 

Eko

Član
hehe zivio Dino , nas inside izvor :D
ma znao sam da cu morati platiti .. ali sam bio ljut da sam htio da nesta skontam da samo dovedem tog idiota na sud a da ga sjebem nekako ..

al zato od sad skidam registracije s auta heheh
 
ma neznam ja da li se i za to parkiranje dobije nalog na kucnu adresu....pa da li se moze na sud i to? (kao npr. za brzinu il crveno)...to mozes potpisat da trazis sudsko odlucivanje i poslat...ja poslo pa vec mjesec i po se ne javljaju...prvo bi mogo ici na tu foru da uopste nisi vidio taj papiric...mogo je neko pokupit, mogla je kisa sjebat pa ti samo bacio, razmeljalo se nisi ni vidio sta je...sad kolko to sve upali pitanje je...ja nista s to mi na ruke ne daju ne prihvatam kao da sam dobio...napravi se budala pa kad dobijes opomenu, idi u stanicu i fino reci da ti nisi vidio papiric, a da se ne sjecas gdje si na taj i taj dan parkiro...budi malo kreativan...opet kazem neznam da li i za to dolazi nalog kao za druge prekrsaje...ako je odluceno da si kriv ili ako si vec prihvatio odgovornost, tek tad ne mozes registrovat ni prodat auto...a dokle god je na sudu, mozes radit sa autom sta hoces, jer jos nije dokazano da si kriv, pa samim tim nisi nista ni duzan drzavi...:icon_biggrin:
pozdrav...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top