Par pitanja u vezi kazne?

Par pitanja u vezi kazne?

Član
Nema veze kakav je semafor, čuj ne bi tolerisao, ima zakon, a ne kako se policajcu ćefne, a u zakonu piše da se smije proći na žuto ako si na takvoj udaljenosti od semafora da se ne možeš bezbjedno zaustaviti.
 
Član
Nema veze kakav je semafor, čuj ne bi tolerisao, ima zakon, a ne kako se policajcu ćefne, a u zakonu piše da se smije proći na žuto ako si na takvoj udaljenosti od semafora da se ne možeš bezbjedno zaustaviti.

Kako ce policajac znati da si ti mogao ili nisi mogao stati ?..Ne zna u vecini slucajeva ni sam vozac to ;)
I naravno da ima veze kakav je semafor , oni sto trepere su bolji sto puta od onih sto odmah na zuto prebacuju..
 
Član
Kako ce policajac znati da si ti mogao ili nisi mogao stati ?..Ne zna u vecini slucajeva ni sam vozac to ;)
I naravno da ima veze kakav je semafor , oni sto trepere su bolji sto puta od onih sto odmah na zuto prebacuju..

Ne znam ja kako će znati, ali u zakonu to stoji. I naravno da su bolji što trepere, ali to ništa ne znači što se tiče zakona.
 
Član
Ne znam ja kako će znati, ali u zakonu to stoji. I naravno da su bolji što trepere, ali to ništa ne znači što se tiče zakona.

Vidiš da ima veze kakav je semafor. Na treptećem možeš odmah početi kočeti, čim počne treptati, na ovom drugom možeš proći kroz crveno ni kriv ni dužan. Zakon je isti, al ja bih izbacio iz upotrebe semafore bez treptajućeg zelenog svijetla ili bih nametnuo malo fleksibilnije tumačenje ili izmijenu zakona za ove druge. Koliko samo dnevno ima ovakvih slučajeva kao kod dragona? Ljudi plaćaju ceh lošim zakonima, lošim policajcima, lošim cestama i signalizaciji
 
Ma joj da je to sve u strogom centru grada na najprometnijim raskrsnicama pa da su me zaustavili i ne bi se toliko bunio al ovo je brdo na vrh grada u pola 12 navece pa to je bas izivljavanje , prosao sam kroz semafor ma ni 20 na sat jer sa brda ide odma krivina na lijevo al et djaba vidjet cemo sta ce biti na sudu pa vam javim. Prijatelj mi rece da moram ovaj jedan promjerak kazne ja odnjeti na sud i uplatiti 10KM da bi se to dalje sta vec slalo i pozivalo.
 
Član
Nemoj se mnogo opterecivati sad time, bilo i proslo, nazad ne moze, a ako dodje do suda (a mozda i nece jer oni i nemaju nikakav dokaz, nemoj da te iznenadi ako nikad ne budes ni pozvan). Vec sam bio 2 puta na sudu, i tebi kao sto vec neko rece predlazem stani cvrsto iza svoje odluke, oba puta sam bio djelimicno kriv i oba puta platio sudske troskove, ali nisam htjeo da odgovaram za ono sto nisam bio kriv i isao sam na sud iako su mi u 1 slucaju nudili nagodbu da sve priznam i da prodjem jeftinije, nisam htjeo, i jednom 150 jednom 1/2 odnosno 100 KM sudskih troskova sam platio, bez kazni. Moj ti je savjet, ne priznaj ako nisi kriv, sto oni bez svjedoka ne mogu ni dokazati, al opet ne mozes ni ti da budemo realni. Ali mislim, da ces proci bez kazne na sudu za to crveno, i ukoliko te u potpunosti oslobode neces imati ni sudske troskove, ali mozda ti "nakace" jos u optuznici npr. nedolicno ponasanje ili nepostovanje sluzbenog lica bla bla, da naplate sudske troskove, odn. da to (sudsko odlucivanje) ide na tvoj a ne na teret drzave i tih klosarcina, jer tako to oni cesto rade, stoka jedna, jer za svaku sitnicu se vataju za sud, plase narod i sudijama je to dozlogrdilo, jer se nagledaju svega i svacega a sto i ne moraju. Kazem ti, nazalost, i ja sam 2 puta imao priliku da se sa njima suocim, slicni su to razlozi, ja kad sam dobio priliku da govorim, (u prvom slucaju, sletim sa autom, i na sudu me optuze za izazivanje SN, sto je po sluzbenoj duznosti, i alkoholisano stanje, a nisam ni "duvao ni odbio" nego samo se u optuznici to pojavilo, a zapisnik im na licu mjesta nisam htjeo potpisati), sve navode po pitanju alkohola policajaca sam pobio, rekao da lazu, otvoreno, i da ako oni i tuzilac (koji dolazi iz MUP-a po sluzbenoj duznosti) tvrde da nije istina to sto ja tvrdim, neka priloze dokaz, odn. u tom slucaju zapisnik ili bilo sta drugo, a ne samo njihovu rijec i tvrdnju koj je opet u suprotnosti sa mojom, sto oni nisu imali ni zapisnik jer je nepotpisan, niti bilo sta drugo, na sta su se poceli vaditi, kao zaboravili bla bla, i tad zavrsim sa "gospodjo sudija" vi ste ozbiljna licnost a ovo ozbiljna institucija, i zato ne dozvolite da se "kalja" obraz sudstva, i da bilo koji sluzbenik salje tuzbe bez dokaza i optuzuje gradjane, odn. oni tuze a vi da presudjujete po njihovim navodima bez cvrstih i valjanih dokaza, bar u ovom slucaju, a sudstvo se zasniva na tome, na sta se sudija i iznervirala, kratko upitala da li imaju zapisnik ili ne bez daljeg obrazlaganja i oslobodi me te tacke optuznice i zakljuci slucaj, jer zena vise poludila jer samo za ovaj slucaj bili na pripremnom, pa moji svjedoci, i 3-ce rociste, a nigdje odmakli od pocetka. Ja sam takav, i necu da priznam sto nisam ucinio, i na kraju to dodje nekad skuplje nekad jeftinije ali licna satisfakcija , da me neko ne napravi budalom, pogotovu neko sa pola mozga, za mene nema cijenu. Tebi sretno u svakom slucaju, i ovu recenicu upucenu sudiji, ako budes imao prilike, slobodno iskoristi, jer do sada je vise puta imala efekta, a da budemo i iskreni, potpuno je tacna. Tako su i meni predlozili ;) i ja poslusao.
 
Poslednja izmena:
Član
Idi na sud,prošle godine tek kad sam sklopio auto,na parkingu upadnem u šaht i rasjecem ganc novu gumu i otkine se komad felge,dodje policija hoce da mi pise kaznu 100km "zbog neprilagodjene brzine stanju puta" wtf ?!! ako je bila ne prilagodjena brzina gdje su tragovi kocenja,naravno nema ih jer sam isao prvom brzinom 3km/h trazeci parking mjesto,frka trka napise on meni kaznu,ja naravno potpisem da idem na sud,na sudu sve cisto,kristalno jasno,od jula do januara se to vuklo i dobio sam 800km od vodovoda iako ova prica nema veze s ovom tvojom hocu da kazem za policiju,ja ne znam sta su oni umislili pa glume nesto,covjek ne moze s njima pricati koliko se to diglo,dosli gore na sud oborio glavu ne smije u oci da me pogleda i jedan i drugi..slobodno na sud ako se dokaze da nisi kriv nista neces platiti
 
Član
neces ti placati sudske troskove nista ako dobijes na sudu protiv policije nista neplacas ako izgubis tj ako oni dokazu da si proso kroz crveno placas troskove suda i kaznu citavu
 
Lemi i Sanco hvala na savjetima , samo me jos zanima jel moram ja ovu jednu kopiju da prilozim na sud ili cekam da oni salju?
Xzone vidjet cemo sta ce biti uglavnom porucit cu kameru onu sto snima i montirati bas zbog ovakvih situacija , budala sam sto nisam upalio mob i snimao razgovor al ko ce se sjetiti toga dok si pod utiscima
 
Član
jbg neznam sta da kazem samo sretno na sudu reci da je ko bio stobom u autu cura ili neko ko ce slagati i da kaze da nisi proso nemaju nikakvog dokaza da niko nije bio a i za sud dok te pozovu proce godina
 
Nema veze ne mogu to sad lagati , bio sam sam ali nisam ni slijep ni glup uglavnom sto kazes vidjet cemo sta ce biti dok se to sve desi. Samo me jos zanima jel moram slati taj jedan primjerak ja na sud ili samo cekam?
 
Član
Nista i ne saljes, to cuvaj da imas i mozda ti zatreba na sudu, ali ne saljes nigdje ti, to je samo primjerak za tebe. Ako mislis na zapisnik, oni to salju sa predlogom na sudsko odlucivanje, tebe ako pozovu i zakaze se rociste ti se obavezno pojavi pa vidjeces sta dalje.
 
Član
Idi na sud,prošle godine tek kad sam sklopio auto,na parkingu upadnem u šaht i rasjecem ganc novu gumu i otkine se komad felge,dodje policija hoce da mi pise kaznu 100km "zbog neprilagodjene brzine stanju puta" wtf ?!! ako je bila ne prilagodjena brzina gdje su tragovi kocenja,naravno nema ih jer sam isao prvom brzinom 3km/h trazeci parking mjesto,frka trka napise on meni kaznu,ja naravno potpisem da idem na sud,na sudu sve cisto,kristalno jasno,od jula do januara se to vuklo i dobio sam 800km od vodovoda iako ova prica nema veze s ovom tvojom hocu da kazem za policiju,ja ne znam sta su oni umislili pa glume nesto,covjek ne moze s njima pricati koliko se to diglo,dosli gore na sud oborio glavu ne smije u oci da me pogleda i jedan i drugi..slobodno na sud ako se dokaze da nisi kriv nista neces platiti

najezio sam se :eek::eek::eek:
 
Top