Pali se zujalica

Pali se zujalica

Član
poz,
imao sam problema sa pritiskom ulja i pisao u prethodnim temama. Naime, radio sam lezajeve na bregastoj i jedno vrijeme nisam imao problema sa pritiskom ulja. pritisak je bio uredan, ne sjecam se dobro ali ja mislim da je bilo oko 2 bara u leru.
vozio sam bez problema 140, 150 konstantno preko 60km i lampica se nije palila.
nedavno mi je pukao nosac motora- prednji.
kako sam mjenjao nosac motora poceo se opet javljati problem sa pritiskom ulja u motoru.
pali se zujalica kada idem malo brze pa usporim, ili kada idem konstantno nekih 90,100 nekih 4,5km.
znaci lampica od ulja svijetli crveno i pisti.
nekad samo jednom, dvaput pa prestane bez obzira na brzinu, nekad pisti i svijetli vise puta i prestane kada uporim ili stanem.
opet sam mjerio pritisak i on iznosi oko 0.8bari u leru zagrijan, oko 2... ne znam tacno da li to znaci 2 bara na onom manometru, ali kazaljka je na 2 pod gasom zagrijan.
ulje je mannol 10w 40...
ne znam vise do cega je.
 
Član
jel ti se to desava kad je auto hladno ili zagrijano,ta zujalica zna zujati i kad se ulje pregrijava ili zbog samog ulja-kvalitete,probaj drugo ulje,mada kad bi zamjenuo komplet sat to se nebi desavalo
 
Član
jel ti se to desava kad je auto hladno ili zagrijano,ta zujalica zna zujati i kad se ulje pregrijava ili zbog samog ulja-kvalitete,probaj drugo ulje,mada kad bi zamjenuo komplet sat to se nebi desavalo
samo kad je auto zagrijano
a i prije sam znao vozit i dobro ga zagrijat a nije zujalo, isto ulje bilo...
jeli 0.8 bar u leru dobro, zagrijan?
jel 2 na onom manometru 2 bara?
puni gas kad je kazaljka na 2, oko 3,4k obrtaja mozda i vise.
majstor je mjerio u leru i kaze tako, nisam ga pitao koliko je to pod gasom.
ne znam do cega je stvarno vise, nije do uljne pumpe ona je haman nova.
sumnjam da je ulje, uvijek to stavljam
mozel bit uljni filter?

izvini, sta znaci ako se pregrijava, kakvo je rjesenje za to?
 
Top