Pad napona akum. - dobar autoelektričar

Pad napona akum. - dobar autoelektričar

Nešto u autu mi vuce struju iz akumulatora ali ne znam šta, to mi se dešava vec zadnjih 5 mjeseci auto nekada normalno pali nekad ne. Svaki dan ga vozam sve normalno i hop odjednom nece da upali izmjerim napon akumulatora taj dan 10,6. I onda moram puniti akumulator i kad se napuni normalno pali. Pa se onda zna destiti da auto normalno radi 10etak dana pa onda odjednom opet nece da upali. Kada se izmjeri izvlacenje struje nema ga skoro nikako nikad 0,01 uvijek. I meni tu nije ništa sa nicim jasno, vozio sam ga i kod majstora nije uspio naci kvar. Najveci problem u svemu tome je sto se to nekada dešava nekada ne, tako da kad ga i odvučem kod majstora ako se taj dan to nedesi neće naći kvar.... Uglavnom da navedem stvari do kojih nije sigurno: - sa zimom nema veze sigurno jer to traje još od ljeta, - do akumulatora nije 100% jer sam mjenjao 4 akumulatora i na svakom isto i trenutno je nov VARTA 70Ah u autu,- alternator puni snagom 14,3, - ne ne zaboravim ništa ugasiti u autu tipa svjetla itd. jer sam postao osjetljiv na to i stalno to pratim. Stvarno ne znam šta se dešava sa autom i nije mi ništa jasno.......

Trebao bih ako neko ima jako dobrog autoelektričara za preporučiti negdje u okolici Travnika.
Hvala unaprijed i pozdrav.
 
Član
Na tom golfu moze biti mali milion stvari koji mogu izvuci struju, jesi li probao kad se tako isprazni akumulator, onda skopcati pa vidjeti koliko Ampera vuce, znaci minus klemu ostavis na akum. a plus klemu skines i uzmes unimer i stavis da mjeri ampere i onda stavis jednu klemu od unimera na klemu od auta a drugu na akumulator i vidis da li tada pokaziva da vuce struju, ako buce onda redom iskljucivati i vidjeti sta vuce struju, centralna, alarm ako ga ima, cd player, neka dodatna osjvjetljenja ili nesto sto je naknadno ugradjivano ili prepravljano.
 
RS TURBO je napisao(la):
Na tom golfu moze biti mali milion stvari koji mogu izvuci struju, jesi li probao kad se tako isprazni akumulator, onda skopcati pa vidjeti koliko Ampera vuce, znaci minus klemu ostavis na akum. a plus klemu skines i uzmes unimer i stavis da mjeri ampere i onda stavis jednu klemu od unimera na klemu od auta a drugu na akumulator i vidis da li tada pokaziva da vuce struju, ako buce onda redom iskljucivati i vidjeti sta vuce struju, centralna, alarm ako ga ima, cd player, neka dodatna osjvjetljenja ili nesto sto je naknadno ugradjivano ili prepravljano.

Da probavao sam 100 puta, izvlacenje uvijek -0,01 , a auto je samo prenoćilo vani a predhodni dan sam ga vozio........
Ali pretpostavljam do čega god da je kada skinem klemu plus pogasi to što nije uredu i onda piše 0,01.............
 
Član
A da ti nisu sluuucnajno lose cetkice na regleru? pa ti onda nekad slabije fila akumulator? to 0.01 ti moze biti displaye na instrument tabli ili unutarnji sat na displayu ili slicno jer to je 0.01A, to je nista po tome on treba da pali ko sat :)
 
RS TURBO je napisao(la):
A da ti nisu sluuucnajno lose cetkice na regleru? pa ti onda nekad slabije fila akumulator? to 0.01 ti moze biti displaye na instrument tabli ili unutarnji sat na displayu ili slicno jer to je 0.01A, to je nista po tome on treba da pali ko sat :)

Da o tome se radi, jer se to nekada dešava nekada odjednom ne mogu upaliti, a izvlačenje uvijek 0.....
 
Član
Jedinog koga ti mogu preporuciti je Einstein u Travniku,iza auto-mota...skup jest,ali je jedini koji bi mogao naci problem...meni to smrdi na neki relej da ti zalijepi,i ja sam stalno imao belaja sa strujom,i redom sam kupio aku,provjerio grijace,servisirao alnaser,stavio nov regler i provjerio da li izvlaci...nakon toga imam problema s prvim paljenjem,ima struje ali malo duze i cudno vergla,bez crnog dima itd...
 
Član
Ama ne valjaju najverovatnije cetkice na alternatoru i dok stoji dok se ne ugrije auto one filaju (ne mislim da one filaju nego provode dobro) i sve ali kad se podignu obrtaji i kad se to sve ugrije onda pocinje slabije da puni, puni on ali ne dovoljno i taman porodje 10 dana gdje se polako vremenom prazni da bi na kraju ti to bilo da ne mozes upaliti... Ja dizem palac da se prvo pregleda alternator temeljito i da se pregleda ona remenica na njemu sa kvacilom da li je kvacilo ispravno jer i ono ako proklizuje moze ti isto praviti to da slabije fila kad se podignu obrtaji ili kad se ugrije auto.
 
Član
kod golf 4 je cest problem kabal od mase sto ide na sasiju oksidira i istrune. moze ti se desiti da je slab kontakt na masi i da u toku voznje nekad ostane bez punjenja. pogledaj i to.
 
Član
Zar se ne bi odmah upalila lampica na instr. Tabli ukoliko alternator prestane puniti u nekom momentu?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2
 
Član
Bi se upalila lampica ako prestane puniti, ali ako je losa remenica ili ako su losije cetkice onda ne bi jer i tada on i dalje puni ali ne dovoljno, ili nije dovoljno pao napon da bi se upalila lampica na tabli.
 
RS TURBO je napisao(la):
Ama ne valjaju najverovatnije cetkice na alternatoru i dok stoji dok se ne ugrije auto one filaju (ne mislim da one filaju nego provode dobro) i sve ali kad se podignu obrtaji i kad se to sve ugrije onda pocinje slabije da puni, puni on ali ne dovoljno i taman porodje 10 dana gdje se polako vremenom prazni da bi na kraju ti to bilo da ne mozes upaliti... Ja dizem palac da se prvo pregleda alternator temeljito i da se pregleda ona remenica na njemu sa kvacilom da li je kvacilo ispravno jer i ono ako proklizuje moze ti isto praviti to da slabije fila kad se podignu obrtaji ili kad se ugrije auto.

Ok druže budem to provjerio, i javim ti, hvala ti puno na odgovoru.
 
Top