P: motor GTI 8v 82KW

P: motor GTI 8v 82KW

Član
Dakle prodajem motor GTI 8V 82KW..Blok i glava....Motor u odlicnom stanju,ja ga izvadio iz svog auta samo zato sto nema papire..Cijena motora je 150 KM ;)
 
DeLLoRto je napisao(la):
Dakle prodajem motor GTI 8V 82KW..Blok i glava....Motor u odlicnom stanju,ja ga izvadio iz svog auta samo zato sto nema papire..Cijena motora je 150 KM ;)

nije to skupo nimalo koje je godiste motor i jel k glava pozz
 
Član
vw manijak je napisao(la):
DeLLoRto je napisao(la):
Dakle prodajem motor GTI 8V 82KW..Blok i glava....Motor u odlicnom stanju,ja ga izvadio iz svog auta samo zato sto nema papire..Cijena motora je 150 KM ;)

nije to skupo nimalo koje je godiste motor i jel k glava pozz

jarane motor je bukvalno go...mozes s njega raditi sta hoces..kod mene je bio na karburatorima...
 
Legend
DeLLoRto je napisao(la):
_vwfan_ je napisao(la):
ne kontam kakve veze imaju papiri motora:icon_question:

motor nema papire...iligala..eto kakve veze ima..

pa ne moras ni imati, jer po novom zakonu motor je potrosni materijal , a papire za "Porijeklo" si mogao uzeti na svakom otpadu, u vidu racuna..
 
Član
noke siri dezinformacije, po novom zakonu pise se broj motora i dje se prije nije pisao (hercegovina), evo ja imam vlasnicki list novi i u njemu pise i broj motora, i da li vozilo ima katalizator, i koja je EURO norma
 
Član
ma kakvi papiri motora ljudi to prvi put cujem pa ljudi mjenjaju iz godine u godinu motore.Kod mene u Golfu je zamijenjen motor prije nekih 9 godina i nikad niko ne trazi ni papire ni nista..
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
ma kakvi papiri motora ljudi to prvi put cujem pa ljudi mjenjaju iz godine u godinu motore.Kod mene u Golfu je zamijenjen motor prije nekih 9 godina i nikad niko ne trazi ni papire ni nista..

mijenjao si motor,izvadio taj i stavio isti i puko broj na njega,pa sve ok,a stavi ovaj motor od gti-a u auto u kom je bio 1.3,pa vidi hoce li biti sve udure.

a posto kod nas na tehnickim pregledima rade konobari po struci,cudi me da bi i to primijetili.
 
Član
1.6d je motor,nedavno sam bio na tehnickom i ne gledaju motor samo na auspuh ono zakace radi izduvnih gasova i to je to.Evo rodjak mi je u kombi T2 ubacio 1.9 TD iz Toleda stranca i nista vozi normalno registruje sve.Znam ih jos kupi motor za 100KM i vozi se ko covjek ti papiri su ukinuti davno ima 10 godina znam kad je stari prodao Yugu kojem je mijenjao motor i jedva proda za 500KM prije odprilike 10 god. sad tog nema
 
Član
Rubrika (P.5)

Kao i rubrike (P.1), (P.2), (P.3), (11) i (12)

Objašnjenje imate ispod.

Sad što 80% auta na cestama nema iste brojeve, pravilne brojeve, što inače nije registrovano itd. itd. to je druga stvar, ali to ne znači da je sve to u skladu sa zakonom tj. legalno.

 
Legend
syncro je napisao(la):
noke siri dezinformacije, po novom zakonu pise se broj motora i dje se prije nije pisao (hercegovina), evo ja imam vlasnicki list novi i u njemu pise i broj motora, i da li vozilo ima katalizator, i koja je EURO norma

gore sam napisao, koliko god jasno bilo, ukoliko motor nema "papire" , i oni se mogu sredit, na otpadu na kojem se uzima motor, na racun se napise broj motora, porijeklo,godina, koliko je presao bla bla bla, i onda se sa tim ovjerenim racunom moze uradit atest na motor..

a ovo za motor, kao potrosna roba, pa nece do kraja svijeta biti to da u pola drzave treba,a u pola ne treba, znaci za mjesec dva ce vrijedit na podrucju citave drzave..

2trizex, provjeri jel kod vas u tz se moze uradit atest na ovaj fazon kako sam napisao gore, u sa je nekoliko momaka to uspjelo uradit, bar tako pricaju..
 
Član
.nOKe je napisao(la):
syncro je napisao(la):
noke siri dezinformacije, po novom zakonu pise se broj motora i dje se prije nije pisao (hercegovina), evo ja imam vlasnicki list novi i u njemu pise i broj motora, i da li vozilo ima katalizator, i koja je EURO norma
gore sam napisao, koliko god jasno bilo, ukoliko motor nema "papire" , i oni se mogu sredit, na otpadu na kojem se uzima motor, na racun se napise broj motora, porijeklo,godina, koliko je presao bla bla bla, i onda se sa tim ovjerenim racunom moze uradit atest na motor..
Kao sto noke kaze papiri se mogu srediti, dakle uzme se racun u koji se uvedu podaci o motorju broj, i slicno, onda sa tim racunom uradis atest, te sa dobivenom potvrdom sa ateta ides na tehnicki da se uvede broj motora, kada se uvede broj i dobijes potrvdu, sa tom potvrdom sa tehnickog ides u MUP gdje vadis novu prometnu i dobivas uveden i atestiran broj motora u prometnu....

Eh sad sto vwfan prica, da se moze... Nekada jeste moglo, kao sto đaja rece novi zakon nalaze da se mora uvesti broj motora u prometnu te njegova E norma,dakle ako imate uveden broj u prometnu, a broj se ne poklapa sa onim na prometnoj, ne gine vam atest, ukoliko ste te srece da vam nije uveden broj u prometnu i odete na tehnicki bez ikakvi dodatni atesta i troskova vam se uvodi broj motora u prometnu i cao đaci...
Stanice za tehnicke preglede su postrozile provjeru, te prolaz kroz tehnicki barem u Srednjobosanskom Kantonu, dakle nekada se moglo proci sa raznoraznim autima (moze i sada al uz dobru stelu) al sada je pak malo teze za one koji nemaju (dobru stelu)...

P.S Sorry na offu za moderatore i admine,al eto cisto da par ljudi procita koji nisu informirani, pa se moze brisati off ... LP
 
Top