Ovo se dogodi ako pušite i pri tom prskate armaturu

Ovo se dogodi ako pušite i pri tom prskate armaturu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
meni puko u dzeti sprej bio nazad na polici i slomio sofesajbu zadnju, sto je i logicno jer je stajao u blizini, a ovoliku stetu da napravi meni, nelogicno al et :icon_rolleyes:
 
Član
Momci mozda je bila ona neka poveca boca, i realno eksplozija nije mozda toliko fizicki jaka koliko se nabije neki pritisak u tom trenutku u autu mozda? Tako nesto kontam da je to uzrokovalo jer su one pod pritiskom jakim, jos ako je bio neki profi skupi kakvi oni mogu koristit koje nema kod nas na trzistu uopste,mogla je biti je***na eksplozija :) :icon_question:
 
Član
jest mu posavijalo vrata bog te vidio, sta je ovo nuklearna bila unutra:icon_eek:

ne vidim logiku da se ovo desi od jednog spreja, sta je moglo puknut toliko da sjebe cijelu unutrasnjost, ne osporavam da taj sprej moze puknut ali da napravi ovoliku stetu, ma daj ba:lol::lol:

da nije smijesno bilo bi zalosno majke mi mile
 
Član
ArminM je napisao(la):
jest mu posavijalo vrata bog te vidio, sta je ovo nuklearna bila unutra:icon_eek:

ne vidim logiku da se ovo desi od jednog spreja, sta je moglo puknut toliko da sjebe cijelu unutrasnjost, ne osporavam da taj sprej moze puknut ali da napravi ovoliku stetu, ma daj ba:lol::lol:

da nije smijesno bilo bi zalosno majke mi mile

potpis :lol::lol::lol:
 
Član
hhahaha pa ja nevjerujem, pa ljudi nije puko sprej!

u autu se napravila mjesavina zapaljivog plina i kiseonika i cijeli auto je puko,ako se je u trenutku stvorilo samo 1Bar pritiska to je 1kg/cm kvadratnom na staklima i sivm povrsinama automobila, ako zadnja sajba ima recimo 1000cm kvadratnih povrsinu, na njoj je bilo 1 tona pritiska...a msm da se mogao stvoriti i veci pritisak od 1bar.

za ''navlacenje'' guma na felgu najbolje se pokazao bas sprej za kokpit, nakon booom-a u gumi zna ostati i 3bar pritiska!!!

mada ja msm da on nije sa cigarom to zapalio nego je momacki naspricao po autu, pa je kresnuo upaljac da zapali cigaretu :cool:
 
Član
mozda je suki u pravu , ovako s konstatacijom da je pritisak u vozilu 1 bar vjerovatno bi se desilo ovo sto se i desilo, pritisak bi djelovo u svim pravcima podjednako i u istom trenu bi popucala stakla, iskrivio se metal itd..
ali zasto se ne slazem sa njim, ako je u navedenoj gumi pritisak bio 3 bara, 3 bara je za tu zapreminu, e pritisak koji stvori sprej u gumi nece biti jednak pritisku u vozilu, zasto nece, pa za to sto je veca zapremina unutrasnjosti vozila, to je i sam suki rekao.. e sad, kolika je zapremina gume a kolika unutrasnjosti.. njemu je zapremina prtljaznika 520l, mislim da je tacan podatak, a zapremina unutrasnjosti mora biti veca, evo banalno koliko mozes guma ubaciti u unutrasnjost vozila, a plus racunaj prostor gdje dodje i felga na gumi, sve je to prazan prostor.. sto znaci da ce se ovaj pritisak laciki receno rasprsiti na prostor automobila i dosta manji ce biti u odnosu na ovaj jedan bar, za razliku koliko je bio u gumi... kao sto sam vec rekao pritisak se siri u svim pravcima podjednako, sto znaci da ce i izlaziti i na druge otvore, na iste otvore kuda ulazi i zrak u automobil, sto jos vise doprinosi smanjenu djelovanog pritiska na prostor automobila..
banalan primjer za sve ovo: ako npr prolazi pritisak od 1bar kroz cijev precnika 1cm, i ako suzavamo sirinu cijevi pritisak raste, a ako je sirimo pritisak se smanjuje,
tako ce isto biti i sa ovom eksplozijom..

a mozda mu je nitro boca explodirala:D
 
Član
sta god da mu je eksplodiralo u ovom auto a on izasao vani ono malo se pusio nemoze ni u crtanom
za izbit staklo treba mnogo pritiska a taj pusacki insan nemoze izdrzat toliki pritisak bar bi mu bunjici u uhu pukli, bar da su rekli da su mu oci na guzicu izasle pa hajd
 
Član
ne znam da li je ovdje sprej u pitanju, ali moj komsija kada je isao na posao ujutro je koristio dezodorans i ostavio ga je ispred grijalice koju nije ugasio, a otisao je na posao, sprej je eksplodirao i izbio skoro sve prozore na kuci i vrata, cak i na spratu, a vanjska vrata su se rasula u igle i to sve od onog malog dezodoransa......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top