Ovo je lopovska drzava

Ovo je lopovska drzava

Član
erol_brcak je napisao(la):
Jbg Sarajevo i Tuzla su haman najgori, ja u centru Brckog ostavio auto na nekih 40-45 min sa upaljenim kontaktom i otiso (slucajno nravno), vratio se, sve na svom mjestu, auto uredno otkljucano, kljuc na kontaktu, plejer radi :icon_eek: :icon_biggrin:

kad god sam u Brckom a vrlo sam cesto gore (tazbina o.a. ;) ) ne vadim ni player ni bilo sta drugo a auto zakljucavam samo preko noci,ali zato u mom gradu zakljucavam auto dok se mrdnem iz mahale pa makar izasao samo da kupim zvake. naravno ni pod razno ne ostavljam ruksak ili neku kesu makar i praznu na vidnom mjestu jer kontam bolje malo biti oprezniji nego kupovati brave,steke ili staklo sto mi najteze pada.

@olivermx3
ne znam kako je u bijeljini ali eto ako budes u Sarajevu,onda u centru najvise moras da pazis

:123:
 
Član
Aha znaci sada meni trebaju nove gume zasto kupovati zasto skupljati kes nego odes negde i dignes lijepo jer to nije krivicno djelo tj nasa policija nije nadlezna ako te ne uhvati eeeeeeeeeeeeee jbmu ovu drzavu:icon_mad::icon_mad::icon_rolleyes::icon_question:
 
Član
:lol::lol: nemogu da vjerujem... roru sa auta krasti pa koji su to seljaci i bijeda, a mozda imas neprijatelja i ljubomornih komsija pa su ti to namjerno potrgali uglavnom nije nista opasno kao sto kolege rekose nije komplet auto ili da ti je razbjena sajba pa vadeno nesto itd...
 
mokeBass je napisao(la):
jarane treba reagovati na ovakav nacin

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/crna-hronika/51794-brutalan-obracun-s-kradljivcem-u-sokolovic-koloniji-vezali-ga-lisicama-za-skolsku-ogradu-i-tukli-metalnom-sipkom.html,



neradi link ali evo kako bi trebalo reagovatii
Brutalan obračun s lopovom u Sarajevu: Vezali ga za školsku ogradu i tukli metalnom šipkom

Iz gepeka su izvadili motornu pilu i htjeli su da ga sijeku, ali je nisu mogli upaliti, kaže Mithat Burović
Stanovnici sarajevskog naselja Sokolović-Kolonija jučer su bili očevici brutalnog obračuna u kojem su dvojica mladića pretukla Mirzu Hajdarevića (26), nastanjenog na Ilidži. Almir Alić (25), nastanjen u sarajevskom naselju Osjek, i njegov prijatelj Rusmir S. (33) u obračunu s Hajdarevićem, koji im je iznuđivao novac, htjeli su ga isjeći motornom pilom zbog čipsa i sokova koje im je ukrao.

Njih dvojica su ga jučer usred bijela dana, najvjerovatnije s još jednim pomagačem, presreli ispred Pete osnovne škole u Sokolović-Koloniji, gdje su ga vezali policijskim lisicama za školsku ogradu. Jedan od njih tukao je Hajdarevića metalnom palicom, dok je drugi iz bijelog "golfa" (099-J-190) izvadio motornu pilu prijeteći Hajdareviću da će ga isjeći na komade.

Očevici bježali

Zlostavljanje se odvijalo naočigled mnoštva očevidava koji su u šoku počeli bježati, dok su drugi ipak smogli snage pozvati Policijsku upravu Ilidža.

- Dok vam ovo pričam, još sam u šoku. Oni su momka tukli dobrih pola sata. Bili su naoružani i vikali su na njega. Šta čovjek da uradi u tim trenucima?! Iz gepeka su izvadili motornu pilu i htjeli su da ga sijeku, ali je nisu mogli upaliti pa su odustali. Momak je vrištao vezan za ogradu, a oni su ga na kraju strpali u gepek "golfa" i odvukli. Odmah sam zvao sam policiju, a oni su poslije došli i samo se provozali - ispričao nam je Mithat Burović, koji nam je potvrdio da su se napadači odvezli motociklom i bijelim "golfom".

Za to vrijeme pripadnici PU Ilidža već su priveli sve aktere, a pred zgradom ove uprave zatekli smo motocikl "kawasaki" i bijeli "golf", kojim su se odvezli "otmičari". Na parkingu je bio i Asim Alić, fotograf i privatni poduzetnik, čiji je sin Almir s prijateljem Rusmirom jučer išao u obračun s Hajdarevićem.

Asim nam je kazao da je sve počelo u srijedu, kada mu je ispred kuće u naselju Osjek ukraden njegov "golf" (K19-A-643). Automobil je bio pun robe, čipsa i sokova koje Asim prodaje na Vrelu Bosne.

Ukrali robu
Lopovi su uzeli robu, a "golf" su pokušali prodati na otpadu u Kiseljaku, ali im je tamo nestalo goriva, pa su ga ostavili ispred jedne kuće. Kako su ostali bez zarade, nazvali su Asima i pokušali mu iznuditi novac u zamjenu za ukradeni čips i sokove. Na dogovoreno mjesto u Sokolović-Koloniji otišli su Almir i Rusmir, koji su zatekli Mirzu Hajdarevića, od kojeg su silom pokušali vratiti ukradenu robu.

- Kad su oni otišli u Sokolović-Koloniju, ja sam odmah nazvao policiju na Ilidži i kazao sam im da idu za mojim sinom, jer će, sigurno, doći do tuče. Moj sin i Rusmir su uhvatili lopova, a policija ga je preuzela. Drugi lopov im je pobjegao - objasnio nam je Asim Alić.

Prošao bez težih povreda

Iz MUP-a Kantona Sarajevo potvrđeno je da su Almir i Rusmir zadržani zbog protivpravnog lišavanja slobode, dok je Hajdarević upućen na ljekarski pregled. U Kliničkom centru Sarajevo rečeno nam je da je dovezen oko 16 sati te da osim brojnih modrica po tijelu na sebi nije imao težih povreda.


ovo mi je komsija uradio, i neka je, ovaj lik nikad nece vise ni pomisliti da ukrade



potez za pohvalu. jedino se ovako moze stati u kraj lopovima!

i naravno, u ovom novinskom clanku, lopov je taj koji je ostecen, i koji je predmet sazaljenja.. :icon_mad: :icon_mad: da hoce bogdo ovom novinaru ukrasti auto! pa da vidim hoce li i dalje sazalijevati lopove!! :icon_mad:
 
Član
Svidja mi se naslov teme.Ziva je istina,od najnizih slojeva drustva pa do vlasti,ova drzave je lopovska. ;)
 
idosa je napisao(la):
:lol::lol: nemogu da vjerujem... roru sa auta krasti pa koji su to seljaci i bijeda, a mozda imas neprijatelja i ljubomornih komsija pa su ti to namjerno potrgali uglavnom nije nista opasno kao sto kolege rekose nije komplet auto ili da ti je razbjena sajba pa vadeno nesto itd...

moze biti, ja gledam jednom u oglasu ford prelude i pokvaren je. Ovaj sto ga prodaje pise tamo u pitanjima komsija mi sipo vodu u benzin...ja plako od smjeha. :D
 
Član
Zalosno je to sto se ovo svaki dan desava i sto je ovo postalna nasa stvarnost da se bas mnogoooooooo i naravno mnoogoogoogo krade i svi smo mi svjesni toga ali da li postoji opcija da se ukljuci malo neka akcija da to prestane da ne treba stalno da zivimo u strahu tj ako nismo skinuli plocicu od playera moguce da cr biti ukraden nema veze sto je alarm na garazi i sl pa do kada tako da ziivmo u strahu znaci ovo je javna prozivka za nasu finu vlast koja krade tako da nije ni cudo sto drugi kradu sta stignu:icon_eek::icon_rolleyes::icon_question::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
apdejt je napisao(la):
Tako i treba kad vec nece drzava. Al cuj kraljeva "motornom pilom" hehe idoli.

Poznajem momke iz price znaci otac im je posten covijek radi i hljeb zardjuje preprodajuci sokove cipsove i to na vrelu bosne i levat im klepi auto i rasproda svu robu i nazove ih da im trazi pare a garantujem ti da je bilo benzina da bi ga izrezali nego na svu njegovu srecu stari mu drva rezo priije nego sto su krenuli i potorsio benzin .... sto po sto tako poznajem momke ... :cool::cool::cool::cool:
 
Član
dzenan90 je napisao(la):
apdejt je napisao(la):
Tako i treba kad vec nece drzava. Al cuj kraljeva "motornom pilom" hehe idoli.

Poznajem momke iz price znaci otac im je posten covijek radi i hljeb zardjuje preprodajuci sokove cipsove i to na vrelu bosne i levat im klepi auto i rasproda svu robu i nazove ih da im trazi pare a garantujem ti da je bilo benzina da bi ga izrezali nego na svu njegovu srecu stari mu drva rezo priije nego sto su krenuli i potorsio benzin .... sto po sto tako poznajem momke ... :cool::cool::cool::cool:

ma ja mige iz osjeka, lud frajer ko struja, a dobar ko hljeb ako znas sa njim... ma znam ja i ovoga sto je trebo biti izrezan, jaranu sredio nekog forda, nije imo pod nikako, vozio covjek na patosnicama...
ma serijat je zakon, odmah odrezati ruku lopovu, pa makar kad ukrade i cigaru, i za svakog treba biti isiti i za presjednika a i za nas obicne ljude
 
Član
Kradu sve meni u tuzli u slavinocicima skinuli novitec alu kapice sa ventila i to 3 bile onu cetvrtu sto je falila i bila plasticna nisi ni odnijeli :D posle su istom nekom brisaci ustrebali :D

A ovi vam pisu kako su mogli tako izivljavat se dal njima sta vrednije ukradu drugacije bi pricali svako je radio za ono sto ima i samo on zna kako je to steko neko na laksi neko na tezi nacit al uglavnom rijetko da je dzabe od koga dobio :D, pa liku ukrali auto i robu jos i pare mu trazili za njegovo pa neg su ga namlatili a od motorke ce da ima traume dok je ziv pa ce tako jednom doci i pameti ....
 
Top