Ovo je lopovska drzava

Ovo je lopovska drzava

Član
Znaci vidim i sam sta se desava i da je kriminal u porastu i ljudi kradu na sve starne al da mi je neko rekao da ti u centru *ebenog grada moze nesto nestati nebi mu vjerovao naime ostavim auto kod suda u centru i odem na put auto je ostalo 24h u strogom centru rasvjeta i sl i vratim se sta sam imao da vidim neko je skinuo jednu roru od izduva bile 2 remus i samo su selnama zavrnute ovi drugu nije mogao jer je bila vise zategnuta oooooooooo *ebu me sve i pozovem muriju na licu mjesta izvrse uvidjaj i kao mozda ti je negde spala i sl.ja kezem imam svjedoka koji je bio samnom kao to jbg nije njihova nadleznost:icon_cry::icon_mad::icon_mad:
 
Joj uplasi me, ja kontam neko ti marno citavo auto, reko daaaaj. Ajde, ajde, bit ce rora, mislim razumijem te, al moglo je bit i gore, sretno ti da je nadjes/povratis, al slaba je to vajda.
 
Član
Hvala bogu pa nije to :icon_smile: al ono glupo se covjek osjeca sta treba da kupim dobermana pa da ga vezem za auto gde se parkiram :icon_mad:
 
Jbg Sarajevo i Tuzla su haman najgori, ja u centru Brckog ostavio auto na nekih 40-45 min sa upaljenim kontaktom i otiso (slucajno nravno), vratio se, sve na svom mjestu, auto uredno otkljucano, kljuc na kontaktu, plejer radi :icon_eek: :icon_biggrin:
 
Član
xaxa mozda su bili zauzeti pa nisu stigli :) ma joooj nema vise pravila gde se krade i sta sve je u opticaju i neke stvari koje nisu potrebne :icon_mad:
 
Član
druze nisam mogao izgubiti parkirao auto zakljucao,retrovizore skupio da ih ko ne zakaci provjerio gepek i narano vidjeo obadvije rore ,vratim se u bn dodjem do auta obidjem oko njega da vidim da nije ko zakacio jer to se desava i vidim da strci nema rore :icon_eek:
 
Član
jarane treba reagovati na ovakav nacin

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/crna-hronika/51794-brutalan-obracun-s-kradljivcem-u-sokolovic-koloniji-vezali-ga-lisicama-za-skolsku-ogradu-i-tukli-metalnom-sipkom.html,



neradi link ali evo kako bi trebalo reagovatii
Brutalan obračun s lopovom u Sarajevu: Vezali ga za školsku ogradu i tukli metalnom šipkom

Iz gepeka su izvadili motornu pilu i htjeli su da ga sijeku, ali je nisu mogli upaliti, kaže Mithat Burović
Stanovnici sarajevskog naselja Sokolović-Kolonija jučer su bili očevici brutalnog obračuna u kojem su dvojica mladića pretukla Mirzu Hajdarevića (26), nastanjenog na Ilidži. Almir Alić (25), nastanjen u sarajevskom naselju Osjek, i njegov prijatelj Rusmir S. (33) u obračunu s Hajdarevićem, koji im je iznuđivao novac, htjeli su ga isjeći motornom pilom zbog čipsa i sokova koje im je ukrao.

Njih dvojica su ga jučer usred bijela dana, najvjerovatnije s još jednim pomagačem, presreli ispred Pete osnovne škole u Sokolović-Koloniji, gdje su ga vezali policijskim lisicama za školsku ogradu. Jedan od njih tukao je Hajdarevića metalnom palicom, dok je drugi iz bijelog "golfa" (099-J-190) izvadio motornu pilu prijeteći Hajdareviću da će ga isjeći na komade.

Očevici bježali

Zlostavljanje se odvijalo naočigled mnoštva očevidava koji su u šoku počeli bježati, dok su drugi ipak smogli snage pozvati Policijsku upravu Ilidža.

- Dok vam ovo pričam, još sam u šoku. Oni su momka tukli dobrih pola sata. Bili su naoružani i vikali su na njega. Šta čovjek da uradi u tim trenucima?! Iz gepeka su izvadili motornu pilu i htjeli su da ga sijeku, ali je nisu mogli upaliti pa su odustali. Momak je vrištao vezan za ogradu, a oni su ga na kraju strpali u gepek "golfa" i odvukli. Odmah sam zvao sam policiju, a oni su poslije došli i samo se provozali - ispričao nam je Mithat Burović, koji nam je potvrdio da su se napadači odvezli motociklom i bijelim "golfom".

Za to vrijeme pripadnici PU Ilidža već su priveli sve aktere, a pred zgradom ove uprave zatekli smo motocikl "kawasaki" i bijeli "golf", kojim su se odvezli "otmičari". Na parkingu je bio i Asim Alić, fotograf i privatni poduzetnik, čiji je sin Almir s prijateljem Rusmirom jučer išao u obračun s Hajdarevićem.

Asim nam je kazao da je sve počelo u srijedu, kada mu je ispred kuće u naselju Osjek ukraden njegov "golf" (K19-A-643). Automobil je bio pun robe, čipsa i sokova koje Asim prodaje na Vrelu Bosne.

Ukrali robu
Lopovi su uzeli robu, a "golf" su pokušali prodati na otpadu u Kiseljaku, ali im je tamo nestalo goriva, pa su ga ostavili ispred jedne kuće. Kako su ostali bez zarade, nazvali su Asima i pokušali mu iznuditi novac u zamjenu za ukradeni čips i sokove. Na dogovoreno mjesto u Sokolović-Koloniji otišli su Almir i Rusmir, koji su zatekli Mirzu Hajdarevića, od kojeg su silom pokušali vratiti ukradenu robu.

- Kad su oni otišli u Sokolović-Koloniju, ja sam odmah nazvao policiju na Ilidži i kazao sam im da idu za mojim sinom, jer će, sigurno, doći do tuče. Moj sin i Rusmir su uhvatili lopova, a policija ga je preuzela. Drugi lopov im je pobjegao - objasnio nam je Asim Alić.

Prošao bez težih povreda

Iz MUP-a Kantona Sarajevo potvrđeno je da su Almir i Rusmir zadržani zbog protivpravnog lišavanja slobode, dok je Hajdarević upućen na ljekarski pregled. U Kliničkom centru Sarajevo rečeno nam je da je dovezen oko 16 sati te da osim brojnih modrica po tijelu na sebi nije imao težih povreda.


ovo mi je komsija uradio, i neka je, ovaj lik nikad nece vise ni pomisliti da ukrade
 
Član
mene u ovoj drzavi vise nista ne iznenadjuje, tako da...
sve se moze ukrast, niko se ne boji vlasti, potpuno bezakonje, cuvajte glave, jebo sve ostalo
 
Član
I treba pilom ih isjeci,ovo stvarno nema vise smisla ok ja razuem da se krade ensto sto se moze prodati ali covjece doslo je vreme da se krade i nesto sto im ne treba sam neka se digne jbmu sve:icon_rolleyes::icon_mad:
 
Ja stvarno ne znam kako cu kad podjem na faks u Sa, sta cu morati uraditi sa autom da ne bi nestalo nesto sa njega. A druze bice rora, nego ti uglancaj jednu i ostavi auto na isto mjesto i ako se pojavi okefaj ga s necim da ne pogleda vise u tvoje auto nikad. Kad se ne moze milom moze silom
 
Član
Ma znas kako nije ono da mi nije zao rore jbg sta sad bolje i to nego nesto drugo da mi je razvalilo nego vidis li ti gde ide ta glupost i sta covjek treba da uradi pa jbmu dan u centru ispred osnovnog suda dignu rorou pa sta ce sutra skinuce mi ispred kuce felnu jednu jer mu treba :icon_mad::spam:
 
Član
razumijem tvoju frustraciju, ono nebi se toliko cudio da su ti ukrali npr. mp3 ili nesto vrijedno sto ce im donijeti korist....
al da se kradu papuce, rore, lipovi, poklopci ventila,brisaci itd...to je vec za psiholoska tumacenja;)

ovaj metod sto su ovi primjenili nije nacin, sad ce samo sebi natovariti probleme, a taj ce opet izaci , vjerovatno nece vise krasti a mozda i hoce, ali to nije vrijedno problema koji ce oni da imaju....
ono lagano u mraku ga slomit ni ko vidi ni cuje kao sto i oni kradu, i mirna bosna ;)
 
Top