Ovako izgleda kad eksplodira plinski rezervar

Ovako izgleda kad eksplodira plinski rezervar

Član
Zakuhalo se :lol: ma sega mi je to neko etiketiranje prevoza kuhanje ,oranje.

Tako pricaju neupuceni za mene je dizel super masina, no oni koji nikad nisu imali dizela pljuju na to vjeruju samo u benzin, sad imam sticajem okolnosti benzinca koji po seheru trosi 13-14l i fino vozim na LPG jer svaki dizel trosi po gradi 8l 2,60x 8= 20,8km na 100km a ja LPG trosim 14l 1,20x14=16,8km i 4km ustede a vozim se ko i ti legalno uradjen lpg sa uvedenim atestom 2000kubika 114kw nikakvih promjena u radu i brzini ili vuci nisam primjetio. Volio bi vidjeti tog hadju da vozi na benz sa mojom potrosnjom i svaki dan ko ja predje 53km poso-kuca i na dizelu bi mu bilo puno. Puno toplih pozdrava.
 
Član
Ovo se zapalio plin vjerovatno negdje curi ventil, ne moze boca eksplodirati tek tako jer ima sigurnosni ventil tako da se ne moze puci!
A ja sam vozio i KR-a i ABF-a na plinu evo jutros i 1.8T ostavljen da se ugradi i da kako mogu stavio bi ga i kuci na ves masinu!
 
Član
Ko sto Dejo rece, ne moze ovo tek tako da se desi - vjerovatno divlja ugradnja, pogotovo sto je CNG...
 
Član
Mirsado je napisao(la):
Zakuhalo se :lol: ma sega mi je to neko etiketiranje prevoza kuhanje ,oranje.

Tako pricaju neupuceni za mene je dizel super masina, no oni koji nikad nisu imali dizela pljuju na to vjeruju samo u benzin, sad imam sticajem okolnosti benzinca koji po seheru trosi 13-14l i fino vozim na LPG jer svaki dizel trosi po gradi 8l 2,60x 8= 20,8km na 100km a ja LPG trosim 14l 1,20x14=16,8km i 4km ustede a vozim se ko i ti legalno uradjen lpg sa uvedenim atestom 2000kubika 114kw nikakvih promjena u radu i brzini ili vuci nisam primjetio. Volio bi vidjeti tog hadju da vozi na benz sa mojom potrosnjom i svaki dan ko ja predje 53km poso-kuca i na dizelu bi mu bilo puno. Puno toplih pozdrava.

Ja drug moj vozim 6 godina Merca na Dizel. A stari ga vozi vec 15 god. Benzinca sam imao Lupa, nije los. isto trosio ko i Merc....

Sve tri vrste goriva imaju svoje prednosti i mane.

Ono sam onako izjavio, sjetio se jbg. A plin inace ne volim ni u upaljacu :)
 
Član
Zeran je napisao(la):
Mirsado je napisao(la):
Zakuhalo se :lol: ma sega mi je to neko etiketiranje prevoza kuhanje ,oranje.

Tako pricaju neupuceni za mene je dizel super masina, no oni koji nikad nisu imali dizela pljuju na to vjeruju samo u benzin, sad imam sticajem okolnosti benzinca koji po seheru trosi 13-14l i fino vozim na LPG jer svaki dizel trosi po gradi 8l 2,60x 8= 20,8km na 100km a ja LPG trosim 14l 1,20x14=16,8km i 4km ustede a vozim se ko i ti legalno uradjen lpg sa uvedenim atestom 2000kubika 114kw nikakvih promjena u radu i brzini ili vuci nisam primjetio. Volio bi vidjeti tog hadju da vozi na benz sa mojom potrosnjom i svaki dan ko ja predje 53km poso-kuca i na dizelu bi mu bilo puno. Puno toplih pozdrava.

Ja drug moj vozim 6 godina Merca na Dizel. A stari ga vozi vec 15 god. Benzinca sam imao Lupa, nije los. isto trosio ko i Merc....

Sve tri vrste goriva imaju svoje prednosti i mane.

Ono sam onako izjavio, sjetio se jbg. A plin inace ne volim ni u upaljacu :)

Nemoj se sad izvlaciti!:lol:
 

EE9

Član
Mirsado je napisao(la):
...jer svaki dizel trosi po gradu 8l....

Molim te da ne širiš laži i dezinformacije po forumu! Ja još nisam čuo da i jedan dizel može toliko da potroši u režimu gradske vožnje! Sve koje znam da voze dizele, troše maksimalno između 3,2 - 4,4l/100km gradske vožnje (kunu se čitavom, užom i širom familijom :D).
Ne znam otkud ti ta informacija za 8l/100km??? Od normalnih ljudi??? :D

































:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
EE9 je napisao(la):
Mirsado je napisao(la):
...jer svaki dizel trosi po gradu 8l....

Molim te da ne širiš laži i dezinformacije po forumu! Ja još nisam čuo da i jedan dizel može toliko da potroši u režimu gradske vožnje! Sve koje znam da voze dizele, troše maksimalno između 3,2 - 4,4l/100km gradske vožnje (kunu se čitavom, užom i širom familijom :D).
Ne znam otkud ti ta informacija za 8l/100km??? Od normalnih ljudi??? :D

Mislim da nije fino da me nazivas LAZLJIVCEM. A informacija je od POSTENIH LJUDI
Hvala































:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
Ovo je eksplodiralo samo ono sto se nakupilo u gepeku.Kad je potego bravu vjerovatno je sijalica upalila pare u gepeku.Da je boca nekako uspjela detonirat raznijela bi po auta i dio pumpe sigurno.
 
Član
ajdin_ze je napisao(la):
Ovo je eksplodiralo samo ono sto se nakupilo u gepeku.Kad je potego bravu vjerovatno je sijalica upalila pare u gepeku.Da je boca nekako uspjela detonirat raznijela bi po auta i dio pumpe sigurno.

ali sta ce explodirati kad je lik sipao benzin ili dizel uopste ne sipa LPG ??? o cemu vi pisete ???
 
Član
Mirsado je napisao(la):
ajdin_ze je napisao(la):
Ovo je eksplodiralo samo ono sto se nakupilo u gepeku.Kad je potego bravu vjerovatno je sijalica upalila pare u gepeku.Da je boca nekako uspjela detonirat raznijela bi po auta i dio pumpe sigurno.

ali sta ce explodirati kad je lik sipao benzin ili dizel uopste ne sipa LPG ??? o cemu vi pisete ???

nije bilo plina na benzinskoj vidis da se vratio rikvercom :D
 
Član
Jel to stigla poruka u inbox? :D
Pa vidi se da je napisano cinicno i veoma tacno,jer se svi kunu da njihovi dizeli trose do 4 litra,i to pun auto,pun gas :D
A otkud to da ne sipa plin?Po cemu se to vidi na videu?
Sipao sam plin na preko 1000 auta,oprzio se 50ak puta i ovo je samo divlja ugradnja i sto se nakupilo u gepeku...
 
Član
Aladin46 je napisao(la):
Jel to stigla poruka u inbox? :D
Pa vidi se da je napisano cinicno i veoma tacno,jer se svi kunu da njihovi dizeli trose do 4 litra,i to pun auto,pun gas :D
A otkud to da ne sipa plin?Po cemu se to vidi na videu?
Sipao sam plin na preko 1000 auta,oprzio se 50ak puta i ovo je samo divlja ugradnja i sto se nakupilo u gepeku...

Neznam kako si se ti to oprzio ?? vozim 5 godina na lpg i nika"NIKAD" nisam imao problema Masalla, a vidis da je samo ubacio pistolj u rupu da toci benz. A opet se ne moze nakupiti u gepeki zato sto je boca odozgo zatvorena u dole ima otvor preko kojeg bi u slucaju visokog pritiska ili otkazivanja ventila tj izbijanja ventila plin bi izasao ispod auta, bar je tako kod mene osim ako ovo nije ona drukacija boca.
 
Top