Osiguranje-advokat

Osiguranje-advokat

Član
pozdrav ljudi, imao sam udes nedavno lancani hvala bogu nisam ja kriv, uglavnom dosla mi je ponuda od osiguranja GARANT, a moje osiguranje je TRIGLAV, ponuda je ajmo reci losa sa obzirom sta je sve napisano za zamjenu, oni su napisali na tom papiru da je osnovano 50% tj, 754 km, i da trazim od osiguranja od momka koji je bio zadnji u tom udesu ostalih 50%, eh sad bio sam u svom osiguranju kazu da je to krajnje neozbiljno i da nadjem advokata koji ce ih tuziti ili kako to ide vec da oni isplate svu sumu, sad da li ja moram da pisem njima zalbu da ih nazovem ili sta?
zamolit cu vas da ne trazim po internetu ako je vec neko imao iskustva da mi proslijedi broj nekog advokata da ga kontaktiram da mogu sve to fino zavrsiti :) hvala
 
Član
Idi advokatu koji se bavi naplatom štete da preuzme dalje. Svima je u cilju da izvuče više, njemu zbog procenta, a tebi iz tvojih razloga. Bilo bi isplativije da si u startu dao advokatu, ali i ovako kad on uloži žalbu, biće veća cifra. Oni tebi tu prvu cifru ponuđenu trebaju uplatiti na račun, a advokat uzima procenat od dalje naplate i uložene žalbe. Usluge advokata su oko 10-15%.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
nasao sam advokata cuo sam da je najbolji u sarajevu sto se tice toga, rekao mi je da skupim svu dokumentaciju, i da odem da uradim proracun (predracun) kako vec, u asi ili u ac quattru sad da vas pitam ovde, jel mogu samo da odem bez najave da oni to urade i koliko se placa? ako zna iko
 
Član
tuzi govna, ali prije svega procitaj one papire sto su ti dali prilikom registrovanja vozila, pogledaj vrijednost vozila i te stvari, pogledaj da li pise 50 ili 100% da daju i ta sranja, da te ne sjebu na tome, jer realno niko od nas to ne cita pa onda sranja nastanu
 
Član
ma drug mora se cijela cijena stete isplatiti, ma tuzit cu to je najmanji problem, nego ne znam u ovlastenom servisu da li se moram naruciti da urade proracun ili kako sta
 
Član
Uradis proracun u servisu, ali tu mozes izvuci jos koju marku ako si dobar sa nekim iz servisa, tipa za dio od 190km da prerade da kosta 210km, dakle samo ne pretjerivati, kad pokupis taj proracun onda to saljes njima, ako odbijaju platiti onda im jebes maiku rodjenu sa advokatom za te stvari haha, nek je sretno drug i pamet u glavu, nek je glava citava, sve ostalo se da sredit !!!
 
Član
Uradis proracun u servisu, ali tu mozes izvuci jos koju marku ako si dobar sa nekim iz servisa, tipa za dio od 190km da prerade da kosta 210km, dakle samo ne pretjerivati, kad pokupis taj proracun onda to saljes njima, ako odbijaju platiti onda im jebes maiku rodjenu sa advokatom za te stvari haha, nek je sretno drug i pamet u glavu, nek je glava citava, sve ostalo se da sredit !!!
Iskreno imam nekog koji moze to zavrsiti u ac quattru sutra idem oko 12 pa vam javim da i vi znate nedo bog ako budete u ovoj situaciji, kako sta.
 
BHT Ovisnik
Ja sam sretan kao mala beba ako me netko udari,a nisam kriv. Imam jakog advokata u nas i uvijek izvučem znatno vece novce nego li je steta :)
 
Član
Bio sam danas u ac quattru, usao, pored info pulta ima pise servis tu vas doceka momak pita sta ste trebali kazete mu da vam uradi predracun, sjednete zavrsi za 15 minuta, to vas kosta 22.80 eto da znate ljudi, i ko god bude imao udes nek ide u o vlasteni servis, skoro duplo vise vas izadje nego sto vam osiguranje ponudi eto da znate, danas ili sutra idem do advokata pa nek on dalje ganja.
 
Član
Bio sam danas u ac quattru, usao, pored info pulta ima pise servis tu vas doceka momak pita sta ste trebali kazete mu da vam uradi predracun, sjednete zavrsi za 15 minuta, to vas kosta 22.80 eto da znate ljudi, i ko god bude imao udes nek ide u o vlasteni servis, skoro duplo vise vas izadje nego sto vam osiguranje ponudi eto da znate, danas ili sutra idem do advokata pa nek on dalje ganja.
Prvi put u zivotu, cujem da neko naplati "predracun"...to samo kod nas ima!
Nazalost, tebi to nije skupo jer ces zbog toga vise naplatiti, mozda, ali samo cinjenica i dosjetka, da se predracun naplacuje je zalosno-po mome misljenju!
 
Član
ma drug nek se naplacuje sta cu mu ja, u pravu si sto kazes, ali bolje ovako izvadis nego da te (me) neko pravi budalom i neke cifre izmisljaju, ovako odes izvadis i sve cijene pisu.
 
Član
Prvi put u zivotu, cujem da neko naplati "predracun"...to samo kod nas ima!
Nazalost, tebi to nije skupo jer ces zbog toga vise naplatiti, mozda, ali samo cinjenica i dosjetka, da se predracun naplacuje je zalosno-po mome misljenju!
Uvijek se naplaćivao. Ja sam u Vidoviću u BL 50KM platio. Na kraju se isplatilo debelo, blatobran udaren na Passatu 5+ sam naplatio oko milju. Obrisanu prašinu drugi put sa zadnjeg branika sam naplatio oko 450KM.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Top