opet gorivo poskupilo

opet gorivo poskupilo

Jos smo mi seljaci i cobani(kod njih samo pogoni drze krave,nema domaceg mlijeka ili mesa)to je jako bitno jer tako se ne ovisi o drzavi ,nema kod nas puno raje da radi po drzavnim firmama i zbog toga nama ne moze biti kao grcima,jer kod njih strajkuju radnici u drzavnim firmama,oni gdje drzava nema para da isplacuje zaposlene u drzavnim firmama i zbog toga se grci bune i ostaju bez posla...Ako radis za drzavu i ona nema para i ti nemas para,a ako radis sam za sebe i nemoze ti niko suditi...
 
Član
citam sve komentare i nesto sada kontam radim borim se koliko mogu al sto je previse previse cini mi se da je i prosle ili predprosle godine bilo gorivo oko 2.70 km tada sam imao platu 1000 km sada je 800 km sve je skuplje brasno voda struja telefono a od svega najgore sto to gorivo vuce sva moguca poskupljenja neznam kako ce biti al bolje sigurno nece biti to je 200% mislim da je nas narod spreman da se dovede do 1993 i 1994 da nema sta da jede ali niko nista nece poduzeti to je nas mentalitet
 
Član
Jos malo pa ce biti litar krvi - litar benzina.
Treba poceti biciklo pedalati i vise setati, jer ovo vise ne moze ovako, meni vec dugo vremena ne moze biti 150 KM mjesecno za goriva a cijene jos uvijek rastu.
Znal ko gdje u Sarajevu uzeti biciklo na rate :)
 
Član
Kenan28 je napisao(la):
Jos malo pa ce biti litar krvi - litar benzina.
Treba poceti biciklo pedalati i vise setati, jer ovo vise ne moze ovako, meni vec dugo vremena ne moze biti 150 KM mjesecno za goriva a cijene jos uvijek rastu.
Znal ko gdje u Sarajevu uzeti biciklo na rate :)

Joj sta bi ja dao da mi je ikad moglo bit.....vise popije bestija od mene mjesecno :D
 
Član
Iskreno otkad sam se okanio kurvanja i lokanja po birtijama i pevaljkama vjerujte mi da i ne osjetim potrosnju auta :D prije 300 mjesecno goriva i 500 alkohola a sad opet 300 goriva alkohol pijem kuci u toplini svog doma :D
A sto nermin spomenuo drzavni posao... Pa eto ga na sad svima koji su preko stele htjedi drzavu dojiti, radim na crno i radit cu dok sam ziv jer pare ovoj šugavoj državi NEDAM i uvjek mi je bilo OK i bit ce, nema posla u BiH ima u hrvatskoj ,njemackoj , nema tamo gas za kanadu , australiju biraj brate. Kome je lose ovde ima podvezati muda i u bijeli svjiet.. Ali jok kod nas se naviklo malo raditi a puno imati.. Sto je je skupo je sve ali brate ako je mala placa 600-700 maraka trazis bolje, radis 2 posla ili sta vec ko u cijelom svijetu sta ljudi rade. Slabo ces vidjeti svabu da u 3 sata gotov s poslom i direkt na kavu do 5-6 i svaku vecer po birtijama a isto dobro zaradjuju.
Ja sam skuzio da se kod nas ljudi snadju za hranu i osnovno ali najvise kukaju kad im luksuz oduzmes :D
 
Član
U pravu si skener, ali kod nas ljudi u biti i rade samo za hranu i režije, u EU ti na hranu otpada 20%plaće, a kod nas 80-100%...

Evo vijesti s Dnevnik.hr "Zašto je danas benzin skuplji, ako je 2008 barel bio skluplji za 20 USD"

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/gradzani-bojkotirali-benzinske-crpke-tvrtke-kazu-nema-stete.html
 
Član
Neka neka treba jos dizat cjenu kada raja voli nacionalisticke partije.
Iz ekonomije znam da ce cjena rasti dokle god postoji potraznja za odredjenim proizvodom po odredjenoj cijeni, sto ce reci ako ste vi spremni dat za litar dizela 5 km cijena ce rasti do te granice bez obzira sto je npr u austriji cijena goriva 1-1,5 eura. U Austriji cijena se dnevno xxx puta promjeni cim se promjeni cijena sirove nafte mjenja se i na benzinskoj u nas nebi spustilo cijenu za zivota da mu treba sto je opet greska drzave. Ili ako vec ne mogu kontrolisat privatnike nek to rjese sa EP kad on spusti cijenu raja ce ic kod njih sipat, cim privatnici vide da musterije odlaze odmah i oni spustit cijenu radi konkurencije i stvar rijesena.
Kazu skup transpt sa terminala, nije skup nek rjese sa zeljeznicom napravit u svakom gradu po jednu manju stanicu voz fino dodje dodje cisterna hop pretoci i vozi lakse je sa Zeljeznicke u Doboju dovuc gorivo do Hife nego dovlacit ga iz Ploca ili Broda, odmah bi se smanjio teret na putevima, zeljeznice bi zaradjivale, smanjila bi se guzva jer sam znao srest po 5-6 cisterni jednu iza druge.
 
BHT Ovisnik
pa neznam bas da svabe rade po 2 posla,rade od 8 do 4,i svi su u kucama,u 10 navecer neces nigdje nikog vidjeti na cesti,ljudi samo rade ,budu kuci i spavaju i tako sve u krug,jedino nesto ovih malo nasih ljudi gore zivi ko covjek,kako god njima nije lose,ja evo radim drugu i noćnu odjednom,jedna smjena mi je 8ipo sati,radim za cca 800km i to sam dobar,sreca zaradim kuci privatno,neznam kako ljudi izdrze
kako vise radim,gorivo poskupi,manje se vozim,a opet isto novca trosim,ovo ode u nedogled,sreca ovako ponekada se namirim 100l 95-ce 200km:cool: dok bude tako (ne)postenih ljudi da nabavljam dobro je
 
Top