Opel Vectra Sport

Opel Vectra Sport

Član
Opet stigla korozija :D
Vektra B Sport, 2002 godište,Z22SE 2.2 16v, 108kW, 171.000 na satu
Uvezena prije 3 mjeseca iz CH, auto je manje-više novo :D AUto je full stock, ništa nije mijenjano u odnosu na fabričku opremu koja je došla na njoj
Od opreme Zender branici i pragovi, tvornički xenon sa peračima i nivelacijom, sport spojler na gepeku, 17" tvorničke Sport felge, Zender volan podesiv po visini sa komandama, Sport polukožna sjedišta sa onim dijelom što se izvlači za noge i podesivom potporom za leđa, automatska klima, naslonjači za ruku naprijed i nazad, el. retrovizori s grijači, Bord kompjuter, mreža između kabine i gepeka, roletna na gepeku, el. podizači stakala i još neke sitnice
Za početak radit nastavke na zadnjem loncu, naručena je ručica za tempomat, skroz blago zatamnit, prebacit rasvjetu u LED, vidjet da li će duga ostat halogena ili će se prebacit u xenon/LED i vjerovatno će ostat na tome. Ako bude ok nakon mjesec-dva ide plin
Auto je u dobrom stanju, treba riješit jedan podizač stakla i to je to. Lanac je, mijenja se kad prokucka, vodena pumpa nema interval zamjene, znači samo gas :D
Do sad ovo što sam prešao, otvorena oko 7 sa povremenim izletima na 140-160, gradska 10-11
Može po pola litra, litar dole al ne previše. U odnosu na korsu je autobus. Ide fino i ne osjeti naprezanje na punom gasu dok se korsa izvraćala kad je pritisneš :D
DSC_0326.jpg

DSC_0329.jpg

DSC_0330.jpg

DSC_0331.jpg

DSC_0336.jpg

IMG-c483d07381b25c0e3da6a52ff810dfd2-_V.jpg

Screenshot_20180218-114938.jpg

Nemam nekih slika, vrijeme je fuj tako da nije detaljno ni očišćena još, za sad ovo
 
Član
Uvijek mi se sviđala ova Vectra u karavanskoj izvedbi, a ova tvoja je drama. Puno sreće i pređenih kilometara.
 
Član
Zahvaljujem :) Zbog djeteta mi korsa omrzla pa je trebalo nešto veće. Ovo je baaaaš veće :D
Pitanjce, čime napravit dupli izlaz, jedan je iz lonca a ja bih dva završetka
Da kupim one neke kineske nastavke ili mi mogu ovi što rade auspuhe uradit nečim?
Ovako mi se sviđa, na lijevoj strani samo
vectra-b-heck-tn.jpg

Jel ovo rješenje il mi bolje može neko spakovat?
s-l1600.jpg

Ovo košta 15-20KM na ibeju znači sića
 
Član
Ova B linija tako dobro izgleda, a i mašina joj baš mjera. Nastavke ti preporucujem da izbjegaješ made in PRC, matiraju, hrđaju, nije to to. Ako imaš nekog da radi s inoxom da ti uradi od cijevi sa debljim profilom bilo bi savršeno. U svakom slucaju da te aBd dobro sluša i da se navozaš!
 
Član
Ova B linija tako dobro izgleda, a i mašina joj baš mjera. Nastavke ti preporucujem da izbjegaješ made in PRC, matiraju, hrđaju, nije to to. Ako imaš nekog da radi s inoxom da ti uradi od cijevi sa debljim profilom bilo bi savršeno. U svakom slucaju da te aBd dobro sluša i da se navozaš!
Ma nemam baš u Zenici nikog koliko znam, ovi svi imaju obične cijevi samo. Pretpostavljam da to može odradit Dodex u Kiseljaku ili Sarajevu? Nije puno posla, ne bi trebalo bit ni nešto pretjerano skupo, pola metra cijevi i jedan izlaz razdvojit na dva nastavka
Hvala! :)
 
Član
Moje iskustvo - Dodex skup, al' jedini u regiji imaju mašinu za motanje fi70 cijevi i mislim da imaju kvalitetne nastavke. Kolega je skoro kupio za Passata fi80, cini mi se, nastavke, i bas su dobri. Doduše kod njeg su vec bila dva izlaza na loncu, ali mislim da ne bi trebalo da bude nesto previše papreno da se uradi.
 
Član
Ja bih vjerovatno išao na 2x 60mm, možda čak i 55mm
Mada mi i varijanta sa običnim cijevima većeg promjera nije loša, malo ih ukoso odrezat i izgleda fino
 
Član
Ma nehrđajuci samo, ako vec radis uradi jednom i kako treba. 70 je mjera po meni, nije više 1.8 mašina, adaptiraj se :D
 
Član
Hahah, doduše :D Ma svakako ću to vidjet kad prislonim na auto a i Vektra je velika pa bi se vjerovatno manji izgubili vizuelno
 
Član
Oh pa kolega neka je sa srecom, predobar porodicni vagon. Od opreme ima sve sto treba i svaka cast na izboru. Ova sjedista su mu prejaka...sretno
P.s. gdje je corsa otisla
 
Top