OPEL VECTRA 2.2. DTI, hoće/neće

OPEL VECTRA 2.2. DTI, hoće/neće

Član
Kakvi sad moduli BCM, ajoj valja opet u školu....
Razmišljam o kupovini neke dijagnostike, zlu ne trebalo, imaš li neku preporuku ali da podržava više vozila, neka univerzalna, nešto onako srednje žalosti...izgleda da danas bez dijagnostike si isto kao i bez rezervnog točka u autu.
Treba uvesti u obaveznu opremu sa prvom pomoći, trokutom i ostalom opremom i dijagnostiku za auto :))
EDOZE , hvala ti na dosadašnjim komentarima
 
Član
Ma ima nekih modula iza volana, CIM, BCM... ne znam ni ja za sta koji sluzi.. sto se tice dijagnostike, nabavi Opcom, za Opela ako mislis opel i dalje vozit, najdetaljnjije info za opcije
P1613 immobiliser signal error
P1614 Wrong transponder key error (the chip is still in the key?)

Po ovom bi mozda trebalo ponovo uparit kljuceve sa immo boxom...nek proba to prije mijenjanja dijelova
 
Član
Baš tako, i ja mislim da bi trebalo ponovno prvo upariti ključeve sa transporderima, čitao sam neko upustvo o OP_COM na hrvatskom, neko lijepo i slikovito opisao kako se radi....
 

Prilozi

  • op-com-immo-hr.pdf
    1,1 MB · Pregleda: 8
Član
Hajde ga sad razumi. Upalio sam auto.
Ovako, prije par dana bio sam na dijagnostici i prijavilo mi je grešek P1613 I P1614, majstor je te greške ko biva poništio a ja sam tražio da mi stavi drugi relej paljenja koji se nalazi pored akumulatora da probam ustanoviti da nije do njega. Stavljen je relej od Opel astre, na izgled je isti, a očito da ne paše ni blizu.
Od tada auto više nije htjelo paliti.
Posudim DELFIJEVU dijagnostiku, i krenem u svoje prvo istraživanje sa dijagnostikom.....
Dobro je prostudiram, sreća pa je na našem jeziku.
Pobrišem sve greške prvo dizel pumpe, instrument table, abs, itd. znači svaku posebno.
Dadnem kontak i opet ništa, javlja grešku P1614 GREŠKA PALJENAJA , TRAJNJA GREŠKA., neda se izbrisati.
Odem na opciju ISSIS tako se nekako zove, POTPUNO SKENIRANJE SVIH KOMPONENTI, kada je odradilo, traje nekih 4-5 minuta, onda obrišem sve greške osim P1614 TRAJNA GREŠKA , GREŠKA PALJENJA.
Sjetim se i vratim stari relej grijača koji se nalazi pored akumulatora.
Ponovno skeniram greške i grešku P1614 izbriše.
Ugasim kontak i auto UPALI.

DA LI JE MOGUĆE DA ME BAŠ TAJ RELEJ ZEZA?
SUTRA U JUTRO ĆE MO VIDJETI ŠTA ĆE SE DEŠAVATI.
 
Top