OPEL VECTRA 2.2. DTI, hoće/neće

OPEL VECTRA 2.2. DTI, hoće/neće

Član
Poštovani forumaši iako često svratim na forum rijetko se javljam, komentarišem ili da pišem....zapravo nejavljam se nikako...o_Oo_Oo_O
Evo da se javim i iznesem svoj problem....:angelic:
Imam Opel vektru 2.2. dti 92kw, 2003 godina, limuzina, prešla 214.000.:car6:
Problem je kada auto odstoji preko noći u garaži neće da upali. Gori lampica servisa (auto sa ključem) i auto uopšte neće da vergla.
Dadnem kontak nekoliko puta, 5 do 10 puta i lampica se ugasi i auto pali ko mina, iz prve.
Nakon toga, cijeli dan auto pali bez problema jer se lampica ne pali.
Predpostavljam da je do imobilajzera......ali zašto mi se to nije nikad desilo u toku dana nakon prvog paljenja, nego treba da prođe nekih 7h 8h sati i više da se ponovi problem....
Zapravo, ako je auto dobilo radnu temperaturu treba mu toliko, ali ako auto upallim i ostavim da radi par minuta a zatim ugasim za sat vremena imat ću isti problem.
Da li je uopše do imobilajzera????pitam se???
Svaki savjet, komentar ili barem predpostavka šta bi moglo biti je dobro došla i unaprije veliko H V A L A, a kahva, kaffa ili kava bez mlijeka može u Lukavcu kad god želite....;)
 
Član
Vidi pumpu..to im je mana.. ako je imobilajzer onda ce ti na lijevom displeju izbacivat volan
 
Član
Vidi pumpu..to im je mana.. ako je imobilajzer onda ce ti na lijevom displeju izbacivat volan
Ne izbacuje žuti znak volan, znači nije imolajzer.
I sam sam pomislio da nije do pumpe, da ne gubi gdje pritisak goriva, ali zašto ne vergla??
Moguće je da pali lampicu dok ne dobija određenu količinu goriva....?? (nagađam, nemam pojma)
Hvala na odgovoru
 
Član
Kod druga crkla na istoj masini na 220 hiljada...dva dzeka na njoj, mislim da je psg16 il tako nekako bila oznaka...reparacija 900KM.
To je zadnja i najskuplja varijanta kvara na autu.
Njegova je verglala ispocetka i onda nije dala ni to..samo skljocala.. probaj skuzit koji je kod greske pa proguglat...
motor kao motor je super osim te pumpe koja poludi zbog godina i kilometara... inace..ta pumpa je u sirokoj primjeni...audi, bmw, rover, opel...itd
 
Član
Sutra idem na dijagnostiku. I sam pomišljam na bosh pumpu, ali tješim se i nadam da ne bude ona u pitanju. Kako reparacija 900KM? U Zvorniku i Tešnju 500KM?! Koliko se sjećam zadnji put na dijagnostici mi je pokazivalo grešku p1614 i p1616. Ovo sam onako ispod oka pogledao kad sam bio kod majstora.
 
Član
Velik pozdrav svim ljubiteljima opela.
Iz naslova vidite da imam problem sa paljenjem opel vektre serije c.
Radi se o modelu OPEL VEKTRA 2.2 DTI 92KW 2003 GODINA LIMUZINA.

Ovako, auto kada je zagrijano pali normalo, bez problema.
Kada auto odstoji 7-8 sati preko noći u jutro neće da zavergla, upali se servis auta sa ključem.

Govore mi "majstori" da je do imobilajzera ...ok...ako je do njega zašto (mada sumnjam) se to dešava samo ujutro dok auto odstoji 7-8 h ??? a u 15 dana niti jednom dok je auto zagriojano ili poluzagrijano.
Druga stvar kada ode imobilajzer upali se oznaka volan sa uzvičnikom crvene boje ,a ne auto sa ključem žute boje.

Ako je problem u sistemu goriva da negdje vuče zrak auto bi duže verglalo pa bi možda teže palilo ali auto nikako ne vergla dok se taj znak ne ugasi, a ugasi se nakon što dadnem 5 do 10 puta kontak, i tada auto upali bez problema.

Grijače sam provjerio ispravni su.
PITAM ISKUSNE ŠOFERE DA LI JE MOGUĆE DA JE DO ONOG RELEJA GRIJAČA KOJI SE NALAZI PORED AKUMULATORA, ONAJ SA ALUMINIJSKOM IZOLACIJOM??
AKO MOŽE OBJAŠNJENJE ČEMU SLUŽI TAJ RELEJ I KAKO FUNKCIONIŠE?!
UNAPRIJED SE ZAHVALJUJEM SVIMA KOJI UZIMAJU UČEŠĆE U KOMENTARIMA

P.S. Bio sam na dijagnostici ( u dva servisa) kažu; ostavi auto da prenoći pa da vidimo ujutro šta će se dešavati,.....a joj budala kao da ja govorim AFRIČKO KINESKO SOMALIJSKI JEZIKOM pa me ne razumiju, a uz to imaju i dijagnostiku koja im treba reći više nego ja...
 
Član
Po meni nema logike jer bi bez grijaca verglala samo kad je hladno...druga solucija je da bi bar palila kad je toplije vani
Ostavi je u nekom boljem servisu pa nek pregledaju ujutro sta mogu, pritisak goriva i baca li gresku kad nece upalit
 
Član
Nakon svih muka i belaja ipak je immobilizer.
Greške su p1613 i p1614 :(:(:grumpy:, ali ne kužim zašto se javljaju ove greške samo dok je auto hladno dok odstoji, tj. zašto zašto pali kad se zagrije bez probleme, tj. kad ga prepozna onda nema problema dok se ponovno ne ohladi.

E sad moram čekati elektroničara do srijede da dođe da to sredi a do tada TABAN-FIJAKER.
U međuvremenu ako neko zna kako objasniti ovaj čuveni immo kako fercera nek piše.....:bawling:
 
Član
Kad ti se desi probaj stisnut kljuc pa upalit...kolegu zeza isto na vektri c i tako mu proradi...al njega nasumicno zeza...
imas li drugi kljuc
 
Član
Imam dva ključa ali isto se dešava, evo danas nije htio nijednom da upali, pokušao sam barem 100 puta.
Sad sam skinuo kleme sa akumulatora pa ću ostaviti nekoliko sati da vidim šta će se desiti....ova elektronika pobudalila a i ja ću sa njom do srijede.
Dajte mi malo podrške ured sam otišo kupiti drugog opela , makar INSIGNIJU ;:cigar::cigar::car1:
 
Top