Opel vectra 1.9 cdti 74 kw ???

Opel vectra 1.9 cdti 74 kw ???

Član
emir_89 je napisao(la):
kad spomenu astru, znaci taj 1,9 cdti je ok motor?? kakav je onaj 1,7?? pitam posto su mi se svidjele, ali ne znam kakvi su im dizel motori, znam da su one starije imale problema. doskora nisam ni znao za ovaj 1,9 pa mi neko spomenu da je fiatov jtd...

Isuzuov je dobar, Opelov lošiji.
 
Član
Ma zlaja se opet drogira :D ima i vectri jeftinijih al zavisi s kojom opremom kod tebe ford je osnovni paket opreme a ova vectra je GTS znaci vrh i dosta modernije izgleda od mondea ;) A modea kad bi uzimao ima novije one serije za te pare :icon_smile:
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Ma koji ku*ac spominješ mondeo, čovjek je pitao za Vectru :icon_mad:

Vectra je bolja 100 puta od tog forda, a motor je provjeren, ja ga osobno imam u astri, isti takav od 74 kW, ima jedna stvar na koju treba obratit pozornost, a to je alternator zapravo jedan njegov dio (diodni most) koji može otić pa nema punjenja akumulatora. Ja sam to mjenjao, kao i moj prijatelj koji ima verziju sa 120 ks. Ostalo - peri deri, moja je već nabrala 230000 km, a ja je ne žalim baš :icon_smile: Mislim da ćeš biti zadovoljan i sa performansama iako je Vectra teža od Astre. Meni je potrošnja 5-8 litara, računaj cca litru više u Vectri u prosjeku.

Vozio sam se u takvoj Vectri GTS i iznimno je udobna bar sa 16" kama standardnim .... ;)

Dajem čovjeku samo prijedlog, da dobije dobar auto za dosta manje para ;) Jer je prvo tražio auto do 15000 ja mislim.. ;)
 
Starije, one bez comon rail sistema su imale nekakvih problema, ne znam točno šta, možda se javi netko tko sigurno zna, isto i za ovaj 1.7 comon rail :icon_confused:
Ali za 1.9 od 100 ili 120 ks znam da je pouzdan motor, u mom slučaju 100%. Veliki servis (zupčasti i sve što ide uz njega) je relativno skup, kao i lamela i njezin komplet.

Ipak, ne bih htio govorit kao i većina ovdje: " kupuj to šta se misliš, to je najbolje auto na svijetu" jer polovnjake treba gledat od primjerka do primjerka. ;)
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Daješ duplo više para za auto koje je od mog mlađe 3 godine. U ASKRAMAR je bio mondeo karavan 2006 sva oprema, prešo 100 000km sa garancijom za 10500KM do rege ;)


Kralju moj nista ti u kramara nemozes uzet za 10500 do registracije.
To ti je mozda 10500 samo auto+ carina, papiri, registracija sve ti moras platit
Tako ti je to u kramara, postala su im jako skupa auta, a svatko se zaleti pa misli da je sve placeno. Na kraju ispadne skuplje nego na nasim tablicama
 

IGY

Član
Hvala svima na menje vise ne konkretnim odgovorima, ali izvukao sam da je motor ok, potrsonja mi je opet uredu, sto se tice opreme ova ima od navigacije pa dalje, mislim da dok je navi da je manje vise full, jos je velika nije ono malo smece u tabli, farovi crni sa socivom itd, servisirana uredno sa svim papirima, moje je samo da je registrujem sipam i vozim do prvog sljedeceg malog serisa jer je i veliki uradzen, tako da mislim da je ok cijena, mene je konkretno zanimala rentabilnost
 
Član
Ja nemam iskustva sa tim motorom, imam sa vektrom 2.2 dti, koja nema nikakve slicnosti sto se motora tice. Taj fiatov 1.9 koristi ceo svet tako da motor nema mane, nisam znao da se ta verzija od 100ks ugradjuje u vektri ali je sve to konstrukcijski isto kao i ostali 1.910ccm. A auto kao auto je extra, i moja je imala sociva, xenon fabricki, navigaciju i sl...nikakav problem ni sa trapom ni sa elektronikom ni sa motorom auto nije imao, a imao je lepih kilometara, svakako je vektra kvalitetno napravljena. Nije mnogo udobna ali zato lezi u krivini fenomenalno, malo je tvrdje vesanje i odlicno podnosi lose puteve sto je jako bitno za nase uslove. Ne znam sta bi te jos zanimalo?
 

IGY

Član
dellas rekao si mi dosta toga, to da lezi u krivini me bas obradovalo, sto se tice udobnosti inace volim tvrdza auta tako d ami to nije neki problem, mada vozio sam se u jednoj i poprilicno sam iznenadzen bio sa udobnosti :D
Ako Bog da sutra bi je trebao preuzeti pa javim prve utiske :icon_biggrin:
 
Top