Opel Tigra 2.0 16v GSI

Opel Tigra 2.0 16v GSI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

JD.

Član
DaBu je napisao(la):
ipak ovaj motor sto je u Tigri (Gsi) fabricki ima 150 ks koliko ja znam

u Tigru su se ugradjivali samo 1.4 i 1.6 motori

GSi model takodjer ne postoji

to je naknadno ubacen 2.0 16v 150ks iz Astre GSi
 
Član
JD. je napisao(la):
DaBu je napisao(la):
ipak ovaj motor sto je u Tigri (Gsi) fabricki ima 150 ks koliko ja znam

u Tigru su se ugradjivali samo 1.4 i 1.6 motori

GSi model takodjer ne postoji

to je naknadno ubacen 2.0 16v 150ks iz Astre GSi

da u njoj je bio 1.4 16v Rally

pa je ubacen ovaj GSI 16v iz Astre F
 
Član
Dobra Tigrica nema šta,samo da tu haubu sredi :cool:

Crne felge ga previše zatvore,ovako je baš taman,samo još malo spustiti ozada
 
Ljepsa je na ovoj drugoj slici,sa crnim felnama je mnogo zatvorena!
Ja sam imao prije 3 godine tigru 1.4 16v,isla je kao mecava,cudno mi je bilo da auto tako fino ide za tu kubikazu,vjerovatno zbog toga sto je laka.
Mogu da zamislim kako ide sa motorom 2.0 16v,to je motor kao u kalibri,gsi-ju.....ecotek
 
Član
Schumi je napisao(la):
Dobra Tigrica nema šta,samo da tu haubu sredi :cool:

Crne felge ga previše zatvore,ovako je baš taman,samo još malo spustiti ozada



a dobra je ona ko hlj* xD

ivanovic.i je napisao(la):
Ljepsa je na ovoj drugoj slici,sa crnim felnama je mnogo zatvorena!
Ja sam imao prije 3 godine tigru 1.4 16v,isla je kao mecava,cudno mi je bilo da auto tako fino ide za tu kubikazu,vjerovatno zbog toga sto je laka.
Mogu da zamislim kako ide sa motorom 2.0 16v,to je motor kao u kalibri,gsi-ju.....ecotek


joj prijatelju ova ubija nema joj ravnog auta nadaleko
 
Član
DaBu je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
sve je ok ali okle nabroja tih 200 ks iz atmosferskog ventilasa

eh to kad Rico bude online on ce objasnit sta je sve radio


ja ne znam tacno


ipak ovaj motor sto je u Tigri (Gsi) fabricki ima 150 ks koliko ja znam

he he i mene interesuje sta se moze uraditi da se snaga sa 150 ks podigne na 200 ks...

cekamo na Rica...
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
DaBu je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
sve je ok ali okle nabroja tih 200 ks iz atmosferskog ventilasa

eh to kad Rico bude online on ce objasnit sta je sve radio


ja ne znam tacno


ipak ovaj motor sto je u Tigri (Gsi) fabricki ima 150 ks koliko ja znam

he he i mene interesuje sta se moze uraditi da se snaga sa 150 ks podigne na 200 ks...





daj ti nama reci sta se moze uradit



ja tebe cekam
cekamo na Rica...
 
Član
pa otkud ja da znam sta je radjeno zato sam i rekao da cekamo Rica da nam kaze kako je podigao motor za 50 ks...
 
Kad smo nedavno razgovarali rece mi da je radjen usis, kompletan izduvni sistem, bregaste, spustana glava, cini mi se vece dizne i jaca pumpa goriva itd...Eh sada ovim preradama, koliko je dobio konja pitanje je pravo...Sve u svemu neobicna i lijepa Tigra u koju je ulozeno mnogo novaca, truda, i volje...
 
Član
to nije dovoljno za 50 ks vise...vece dizne = vise goriva motoru a vise goriva = manje snage

Sacekacemo momka da kaze koje su bregaste i sta je sve radio,jer usis i izduv neznace nista a jaca pumpa je smijesna prerada jer orginal ta pumpa moze da izbaci preko 300 ks i to je zadnja stvar koju treba mjenjati a i kad stavi jacu opet nista nije dobio jer regulator pritiska goriva je standard i opet je pritisak isti a i da je veci pritisak opet ista stvar vazi,veci pritisak = vise goriva motoru a to = manje snage

Ako ima vece dizne i drugu bregastu to je nemoze ustimati bez custom remapa i nema toga plug in cipa koje moze motor natjerati da radi OK sa tim prepravkama.Meni treba dva dana da uradim custom remap na vecim diznama i racing bregastim i to sa sondama i na dynu i sa tolikim iskustovom koje imam sa tim motorima.

Cifra da se motor za 150 ks podigne na 200 ks je u cetverocifrenim eurima...i veoma je visoka.
 
Legend
joj joj predobra je nema sta,o motorizaciji i da ne govorim,samo u oci bode hauba.....da se zatvore oni "usisi" bila bi odlicna;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top