Opel corsa 1.2 loko auto

Opel corsa 1.2 loko auto

Član
Ajd da otvorim temu možda nekome bude interesantno vozilo, a i meni da ne otvaram nove teme kad mi nešto zatreba a vezano je za ovo vozilo.Tražio gledao sve je u kratkim crtama loše i na kraju kupim od člana foruma ovu korsu radi se o 1.2 motor 55kw 2002 uvezena iz njemačke cijena 3300, ima abs i klimu i manje više to je to, fale centrala i elektro stakla.
Ja ko laik pregledam vozilo uočim nedostatke bacim računicu jel ti prodavci imaju svoju verziju a ti svoju, a to je ona koju ćeš na kraju htio ti ili ne platiti :)
evo dvije slike prilikom kupovine
20170908_101716.jpg 20170908_101656.jpg
čekam papire registracija dan dva auto ne želim da upali jel je akumulator loš mislim čak i fabrika
20170925_135200.jpg
treba novi akumulator i na kraju kupim ovaj oem od renoa 3g gaarancije 130km( ps mogao sam i jeftnije ni mi bio cilj)
20170919_105056.jpg
radim nešto na kući auto leži 2-3dana kad ono
20170925_135118.jpg
vidio sam ja odma da ima ulje po zatezaču mikroremena i kad sam kupovao da se razumijemo, ali ovo nije moj stil da mi pusta negdje ulje

Eh pazi sad odem do ovlaštenog hoću da radim komplet lanac i vodenu remenje i cijena je ovako 1200km plus ruke naravn sve gm
Da skratim kupim dijelove po ovim lokalnim tz radnjama gdje sam šta našao i uradim sledeće: lanac komplet, vodena pumpa, remenje mikroremen i ostalo materijala 600km ruke ne računam jel je free odrađeno, ulje je curilo na semernigu radillice na 1 mjestu od dihtunga i na jos jednom mjestu
20170927_171025.jpg 20170927_171224.jpg

20170927_171232.jpg

Na slikama iznad možete vidjeti da je sve opelovo gm nikad rađeno, posla bilo cijeli dan, rezultat ulje više ne curi nigdje i nečuje se više lanac nikako, lanac je bio za zamijeniti i lanac se mijenja , auto sada radi tako da se nemože poznati da ima lanac ;)

Znači ovlaštenih hoće za ovaj posao 180km, ovi ostali 100-120km jedino što je kod ovlaštenog set komplet lanca 400km i pumpa je isto skupa dok ovamo od razni proizvođača je 250km plus vodena 99 i ostale sitnice al se nakupi između 500 i 600km


Dalje sam pristupio zamjeni ulja i svih filtera
20170926_104533.jpg 20170921_150630.jpg
Zadnji kraj hlupa aj da vidimo kad ono
20170922_180001.jpg

20170922_180001.jpg
Odem i kupim u motorexu 2g garancije oko 70km komad s' popustom
20170921_102559.jpg

Eh prilikom skidanja zadnjih amortizera i postavljanja novih vidim da su zadnji doboši sranje i ručna sranje, plus zadnji desni prag i polustrana loša da je dizalica propala, idemo srediti kočnice pa onda dalje, zamijenim prednje nove diskove i disk pločice 25km pločice sve i 55 diskovi sve nije skupo, kad na zadnjem dijelu sačekuša :) doboši 100km komad plus pakne 25, eh nisam znao da su na dobošima i ležaji, uglavnom pravi sex i jedan dan su mi oduzeli
Stanje nakon skidanja doboša je više nego katastrofa ležaji zadnji loši, cilndri loši, obzirom da nema ležaja i cilindara to ostavim za kasnije nekada a evo kako je to izgledao
20170926_135031.jpg
20170926_135013.jpg

Uglavnom dosta toga je odrađeno kako treba by me nešto prijatelj, auto je za mene daleko od top stanja, moram se vratiti na zadnje ležaje i sanirati ove cilidre, na prednjem trapu isto ima 2 manžetne i još pokoja sitnica pa u paketu, pa svjećice, ulje u mjenjaču i možda lamelu i šta već jel nije ni on bajan, primjetio sam da neradi pumpa brisača, jedan dan je pokiso neka voda u gepeku itd itd.
U auto je do sada uloženo ne računam registraciju 1/3 početne sume vozila i to samo dijelovi bez ruku jel sam ja radimo a trbaće još ;)

Na kraju kad sve sredim planiram da ubacim plin ali kad auto za mene bude u top stanju, do tada ide moje čaprkanje po autu :)

Eto ako imam pitanja slobodno.
 
Član
Bitno je naglasiti da se lanac ipak radi da to nije garacnija doživotna, da to ovlašteni radi u setu sa svim što ide da nema cile mile, da se radi na 250 hilja ili prije po potrebi, da se u lokalnim garažama ili u verziju uradi sam uraditi na više verzija, samo lanac, lanac plus lančanici, lanac plus lančanici zatezači senzor,i šarafi i dihtung, a da bi se uopšte došlo do lanca mora skinuti vodena puma remen, zatezači remenica alternatora, zato je po meni preporuka sve u paketu raditi, da je jeftino nije ;)

Sad nakon ovog gore ko pogodi da je lanc na autu teško, btw postoje ove corsa i sa remenjem.

Ja sam radio kad već moram sanirati oil leak onda da uradim bar približno kako bi trebalo ;)
 
Član
I ja sam na svojoj isto radio cim sam je uzeo lanac lancanici spaner ulje filteri svi dihtunzi obrada glave .... Vijerovatno po njoj ima i malo hrdje jer su pojedini djelovi bas zadrdjali u mene je bukvalno nova stose tice poda ovjesa i ostalog samo je mana sto je malo led ubio pa radi toga sam je povoljno dobio :) Inace izvijestavaj nas o radovima i super je ovo sto pises cijene da ubuduce ljudi mogu vidjeti cijene djelova i ostalo :)
 
Član
Uzo jednu, vratio, uzo drugu crko motor xd mrzim to auto ahhaahahahha iako sam otjero u ivlasteni opel servis Boras u mostaru.... imam i punta i mislim da je daleko bolji auto
 
Član
Nek je sa srecom,al bez uvrede realno si po tome opet uzeo groba,a tako si se satrao tražeći "normalno"auto...jebi ga.

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Član
Auto je top tu nema dileme :)
Idem dalje, nije radio motorić brisača pa sam nabavio novi, plus metlice brisača, motorić je cca 12km metlice cca 30km, imaju dvije verzije motorića sa jednim ili dva izlaza, pa eto pripazite, neko je prije mene gledao taj motorić pa je pojebao platične konekcije što opet vodi na trošak
20171004_162422.jpg
20171007_120128.jpg
Rekao sam da imam problema sa vodom u gepeku, ide istraživanje i da skratim istraživački rad mislim da je neko izgubio orginalni dihtung na štopkama i stavio gumu i da to pravi problem, pa ću krenuti od toga..
20171007_140252.jpg
kak nebi trebalo da izgleda
20171007_141902.jpg
kako bi trebalo da izgleda tj izgleda na susjednim štopovima
20171007_141731.jpg
Dok sam čistio gepek nađem pola prednjeg lipa :)
20171007_144008.jpg

Btw nisam ni primjetio da fali lip, kasnije sam malo gledao slike corsi sa prednjim lipom i pragovima plastičnim izgleda mi bolje pa ću vidjeti negdje na otpadima da kupim

Auto ko auto je po mom mišljenu krš, jel mislim da treba jako puno para za ovaj rang da se uloži da bi auto bilo ok, možda je ovo nekome ok ali meni nije...
Takođe mi ostaje jedan veći problem na exerijeru a to je densa polustranica...
20171007_140100.jpg
20171007_140213(0).jpg
Na slici iznad možete vidjeti gdje mi dizalica propade :)
 
Član
Brate mili ti ćeš još malo i restaurirat to auto...
Što kaže momak iznad, ima l' išta da radi tu ?
Ti si za to auto već dao para koliko i vrijedi...
 
Član
Sto se tice curenja u gepek, ako ne rijesis to sa dihtungom stopke, pregledaj gumene cepove na vrhu auta kad skines stopku. ako ih pipnes rukom vidjet ces da su vjerovatno izgorili, ispucali, kod mene je tu ulazila voda, rijesio to i sve ok
 
Član
Poruka ove priče je da dobar auto ne pada sa neba.
Ovo dosad su sve potrošni dijelovi, kad-tad bi se morali zamijeniti.
Bar će kolega poslije ovog svega biti miran jedno 5 godina, sipaj i vozi. :)
 
Član
Ljudi, auto bez ulaganja, a iste cijene kao i drugi isti takav je premija na lutriji.
Ovo je već primjer auta dotjeranog do temelja za ulaganja i prodat u tom momentu. Čisto sumnjam da je prodavac, “preprodavac“, uopšte znao za falinke auta, kupio jeftino, preprodao, malo zaradio, njemu dobro, kupac najebao.
Evo ja prodajem jedan auto i molim Boga da ga ne prodam jer sam ga tražio skoro pola godine, bila je i tema. Znam kako je teško kupiti auto u perfektnom stanju i bojim se ako prodam ovaj da će me isto snaći i da ću opet pola godine tražiti auto.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Top