Opel Astra G 1.4 TWINPORT Iskustva?

Opel Astra G 1.4 TWINPORT Iskustva?

Član
Hahahaha :D sta ja napisa i osta' ziv :p
Može mi neko prepričati?
a zaboravi napisati za ovaj twinport, kad budes citao u jednom portu ti dodje leptir mali i kad se vozi normalno taj port se zatvori i onda samo preko jednog ventila uvlaci zrak i tek na visim obrtajima ili punom gasu se otvori drugi port :D sve su te drugaciji principi rada ali gledano da se dobije isti ucinak :) eto samo jos i ovo provitaj sa onim tekstom hahaha :D
 
Član
Hahahaha :D sta ja napisa i osta' ziv :p a zaboravi napisati za ovaj twinport, kad budes citao u jednom portu ti dodje leptir mali i kad se vozi normalno taj port se zatvori i onda samo preko jednog ventila uvlaci zrak i tek na visim obrtajima ili punom gasu se otvori drugi port :D sve su te drugaciji principi rada ali gledano da se dobije isti ucinak :) eto samo jos i ovo provitaj sa onim tekstom hahaha :D
To bi u stvari trebalo značiti kao neka manja potrošnja goriva dok radi na jednom portu i kada su oba porta otvorena iskorištava se puna snaga, tj više nego kada je preko jednog porta?? Msm ako sam dobro skontao? Otprilike na koliko se obrtaja i drugi port uključuje?
 
Član
To bi u stvari trebalo značiti kao neka manja potrošnja goriva dok radi na jednom portu i kada su oba porta otvorena iskorištava se puna snaga, tj više nego kada je preko jednog porta?? Msm ako sam dobro skontao? Otprilike na koliko se obrtaja i drugi port uključuje?
Tako je druze, manje zraka udje u motor, s tim i manje gorica i manji je BANG u cilindru i to znaci manje snage a to znavi manja potrosnja kad vozi na jednom portu. Zaviai kad se ukljucuje, kad je fabrika to odredila. To se moze cuti kad se stavi gljiva filter i kad promijeni zvuk na ubrzanju tada je otvorio, ili ako se vide lwptirovi onda polako dodajes gas i kad vidis da se zakrenu s vanjske strane uaisnw znaci da ih je otvorio. To imaju astre 2.0 dti one isto su 16v ali imaju leptirove koji zatvore 4 porta a na 4 ide i onda ih vakum otvori kad treba. Tako je i u ove 8 portova na 4 imas leptir i to je to. Vtec radi na principu da vuce kroz oba porta (svih 8) zrak ali ventile otvara suplo manje i krace i s tim manje zraka udje u cilindar dok vanos pomijera ugao bregaste. Avi su razlociti ali im je cilj isti, da se smanji potrosnja i da se ne rasipa snaga kad nije potrebna samo sto su razliciti proizvodjaci pa svaki ima svoju izvedbu.
 
Hahahaha :D sta ja napisa i osta' ziv :p a zaboravi napisati za ovaj twinport, kad budes citao u jednom portu ti dodje leptir mali i kad se vozi normalno taj port se zatvori i onda samo preko jednog ventila uvlaci zrak i tek na visim obrtajima ili punom gasu se otvori drugi port :D sve su te drugaciji principi rada ali gledano da se dobije isti ucinak :) eto samo jos i ovo provitaj sa onim tekstom hahaha :D
ma ne kontam ti se ja u ovo, ja samo znam za 3.0 turbo dizel 12v jhhahahahahahaa :D
 
Član
Eh danas sa konačno uzeo Astricu :) Mogu vam reći da mi se na prvi dojam baš svidjela što se tiče udobnosti, a i vožnje. Čak se i u petoj brzini osjeti ubrzanje i nije neprimjetno. (to mora da je što sam rijetko vozio kad jača auta) xD Potrošnju još nisma testirao, al' ovih dana će biti i to. Zadovoljan sam tihim radom u leru, hajmo reći nisam ni mogao skontati da je auto uopće upaljeno dok nisam bacio pogled na obrtomjer. Sve u sveme moje daljne kritike pišem ovdje.

Sad da ne otvaram novu temu, pošto sam danas spajao radio i kako sam vidio ima još jedan konektor širi od ona dva standardna euro džeka, pa me sad interesuje za što on služi ako neko zna? Posjedujem SONY-ov radio (ne znam sad trenutno koji je model), pa me interesuje da li je moguće da prikazuje na onom displayu od vremena, datum i temperature šta se trenutno sluša (koja pjesma ili radio stanica) ?
 
Član
Eh danas sa konačno uzeo Astricu :) Mogu vam reći da mi se na prvi dojam baš svidjela što se tiče udobnosti, a i vožnje. Čak se i u petoj brzini osjeti ubrzanje i nije neprimjetno. (to mora da je što sam rijetko vozio kad jača auta) xD Potrošnju još nisma testirao, al' ovih dana će biti i to. Zadovoljan sam tihim radom u leru, hajmo reći nisam ni mogao skontati da je auto uopće upaljeno dok nisam bacio pogled na obrtomjer. Sve u sveme moje daljne kritike pišem ovdje.

Sad da ne otvaram novu temu, pošto sam danas spajao radio i kako sam vidio ima još jedan konektor širi od ona dva standardna euro džeka, pa me sad interesuje za što on služi ako neko zna? Posjedujem SONY-ov radio (ne znam sad trenutno koji je model), pa me interesuje da li je moguće da prikazuje na onom displayu od vremena, datum i temperature šta se trenutno sluša (koja pjesma ili radio stanica) ?
Cestitam na astri. Daj nam slike da vidimo.

I ja se cesto iznenadim tihim radom moje astre.

Sto se tice tog dzeka, ako imas boardcomputer, jeste veza izmedju orig.radija i displaya.

Pozz
 
Član
Cestitam na astri. Daj nam slike da vidimo.

I ja se cesto iznenadim tihim radom moje astre.

Sto se tice tog dzeka, ako imas boardcomputer, jeste veza izmedju orig.radija i displaya.

Pozz
Budu ubrzo, čim nafatam vremena :) Board nemam (to sam skontao jer mi je obična ručica brisača, nema na njoj onih dodataka sa strane) Čemu mi sad služi, kada bih npr. spojio orginalni radio?

I još nešto, pošto sam ubacio svoj radio (znači džek na džek) Dešava mi se da prilikom vađenja ključa iz brave gubim memoriju. Zna da se na autima koji nisu imali džekove, već obične žice spajala i žica memorije sa džeka iz radija na stalni napon, pa da ima memoriju, al' znači ovdje je standardni džek spojen od radija do džeka u autu, ali gubi memoriju. I imam zvučnike i u zadnim vratima, al' kao sam skontao ne rade. Pretpostavljam da su ok.
 
Član
Budu ubrzo, čim nafatam vremena :) Board nemam (to sam skontao jer mi je obična ručica brisača, nema na njoj onih dodataka sa strane) Čemu mi sad služi, kada bih npr. spojio orginalni radio?

I još nešto, pošto sam ubacio svoj radio (znači džek na džek) Dešava mi se da prilikom vađenja ključa iz brave gubim memoriju. Zna da se na autima koji nisu imali džekove, već obične žice spajala i žica memorije sa džeka iz radija na stalni napon, pa da ima memoriju, al' znači ovdje je standardni džek spojen od radija do džeka u autu, ali gubi memoriju. I imam zvučnike i u zadnim vratima, al' kao sam skontao ne rade. Pretpostavljam da su ok.
Znaci nemas boardcomp. A imas li display gore gdje pise temperatura i vrijeme? Tu pise koja je stanica odnosno frekvencija orig.radija

A to sto gubi memoriju moze biti da su zamjenjeni kontakt/akumulator struja.

Provjeri ti te zadnje zvucnike
 
Član
Imam display sa temperaturom, datumom i vremenom. Znači ne postoji nikakva šansa da svoj spojim, pa da isto pokazuje? Provjerim to sve u skorije vrijeme.
 
Član
Ja imam komande, i kenwood radio sa adapterom. Radi super. Ali display od auta ne pokazuje informacije od radija. To vec ne moze. Radio sam nabavio na ebayu. Ovdje neces to naci... Pozz
 
Član
Evo da se opet javim, ovaj put je u pitanju potrošnja i mogu reći da sam sasvim zadovoljan. Za 383,3 km, potrošio sam 21,16 litara 95ice :) Znači relacije su bile sljedeće. Tankao u Gračanici na Gazpromu pun, Gračanica-Maglaj, po Maglaju nekih 30-ak kilometara loko vožnje, pa opet Maglaj-Tuzla-Maglaj-Gračanica i u povratku u Doboju nakon 383,3 km stalo 21,16 litara. Znači potrošnja mi je bila u prosjeku 5,52 L / 100 km :)
 
Jel ovako izgleda taj konektor?
http://i10.photobucket.com/albums/a130/grumbo69/SP_A0194.jpg
Sto se tice memorije zamjeni zutu i crvenu zicu na playeru.
Ostalo sto se tice komadni volana ako je dzek kao sa slike to svaka Astra ima a da bi imao komande moras uzeti naravno volan komandi i spulu volana i mozes ih spojiti. A taj dzek nema nikakve veze sa komunikacijom bordkomputer osim ako nemas napredniju verziju (CID) sa kojom upravljas ekran preko playera kao sto je na novijim modelima
 
Član
Jel ovako izgleda taj konektor?
http://i10.photobucket.com/albums/a130/grumbo69/SP_A0194.jpg
Sto se tice memorije zamjeni zutu i crvenu zicu na playeru.
Ostalo sto se tice komadni volana ako je dzek kao sa slike to svaka Astra ima a da bi imao komande moras uzeti naravno volan komandi i spulu volana i mozes ih spojiti. A taj dzek nema nikakve veze sa komunikacijom bordkomputer osim ako nemas napredniju verziju (CID) sa kojom upravljas ekran preko playera kao sto je na novijim modelima
Nemora citav volan. Ima nabaviti samo sklop tipki sa kablovima, i ugradis...
 
Top