OFICIJELNO !! New VW Golf GTI Concept detalji

OFICIJELNO !! New VW Golf GTI Concept detalji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: OFICIJELNO  !! New VW Golf GTI Concept  detalji

interijer extra,extrerijer vec vidjen,manje-vise
 
Super Moderator
RE: OFICIJELNO  !! New VW Golf GTI Concept  detalji

VR6Boki je napisao(la):
Kazu R32 ce imati oko 270 KS. No novi Scirocco sa ovim motorom 2.0 TFSI, kazu da ima ESP uredjaj koji se ne moze iskljuciti. To uvode mnogi proizvodjaci, tako da bi i novi GTI mogao isto imati takav ESP. To se meni nikako ne svidja. Nije da imam nesto protiv ESP-a, uredjaj je jako koristan, al zelim imati slobodu da ga potpuno iskljucim, bar na 10-ak minuta, kada pozelim da samo ja vozim auto.

Ima cak i ESP uredjaja koji poboljsavaju taj uzitak voznje - tacnije poboljsavaju upravljanje, recimo onaj na novom Peugeotu 308 je fenomenalan. No kada auto ima ESP, ne osjecam se kao da ja vozim, sta god uradim, znam u principu da ce me ESP izvuci. Nema one neizvjesnosti i adrenalina kao kad znam da se ako pogrijesim, necu provesti da valja.

Inace, gledajuc ovu sesticu, petica GTI mi je ljepsa.

No konacnu ocjenu cu dati nakon sto ga vidim uzivo... ;)

sumnjam da mu se ESP nece moc ugasit... u svakog auta se moze ugasit samo sto i kada ugasis opet auto nije 100% tvoj, to znam da je kod mercedesa E klase a mislim i kod ostalih, dok kod BMW-a sistem stabilnosti mozes 100% iskljucit :D
 
Član
RE: OFICIJELNO  !! New VW Golf GTI Concept  detalji

ma onako.... al dobar je... sho jest jest... VW rulez
 
Član
allroad je napisao(la):
sumnjam da mu se ESP nece moc ugasit... u svakog auta se moze ugasit samo sto i kada ugasis opet auto nije 100% tvoj, to znam da je kod mercedesa E klase a mislim i kod ostalih, dok kod BMW-a sistem stabilnosti mozes 100% iskljucit

To je jedan od razloga sto jako volim BMW :icon_biggrin:

Kod Mercedesa ESP mozes iskljuciti do 60 km/h, nakon toga se sam aktivira. Isto je recimo i na Citroenima-Peugeotima, gdje se ESP automatski opet upali nakon 50-55 km/h. Ima jos dosta auta sa takvim ESP-om...
 
Član
RE: OFICIJELNO  !! New VW Golf GTI Concept  detalji

Kockice su fino poslagane samo me cude sto neke druge felale nisu stavili...

Mislim Boki da nece biti R oznake, mislim da sam neki dan napisao tak nesto :(
Izgovor je navodno kao da smanje potrosnju njihovih vozila, tak nesto

Mada bi i ja volio VI-u R32 :)
 

edo

Član
RE: OFICIJELNO  !! New VW Golf GTI Concept  detalji

eto i ako je ovo bolje od st-a,ja ne znam,ali više sam očekivao...
 
Član
RE: OFICIJELNO  !! New VW Golf GTI Concept  detalji

eheh sada ova 6 ispde jos manja od 5 ce lijepa je moze proci a nesvida mi se nesto je pravu uska ili tako izgleda >D ali sve u svemu ona ce proci kod dostaaa ljudii >D
 
Član
RE: OFICIJELNO  !! New VW Golf GTI Concept  detalji

nije loš,a dezen na sicevima koda su kinezi pravili :D
 
Član
RE: OFICIJELNO  !! New VW Golf GTI Concept  detalji

Ne svidja mi se... kec GTI je zakon po meni... sad auta sve teza i teza umjesto da je obrnuto. Sta ce ovom navigacija i koji vragovi ? Daj mi samo osnovno, i nista mi vise i ne treba...
 
Član
RE: OFICIJELNO  !! New VW Golf GTI Concept  detalji

Ne treba tebi, al kad si u Evropi i dodjes u veliki nepoznat grad, navigacija je pravi spas. Samo ulicu uneses i drajvas...
 
RE: OFICIJELNO  !! New VW Golf GTI Concept  detalji

Jaaaaao lijepog GTI-a aaaa, ma nemam rijeci, slike govore vise od hiljadu rijeci, moje su jednostavno suvisne!!!
 
Član
RE: OFICIJELNO  !! New VW Golf GTI Concept  detalji

taj dezen na sicevima je kult gti-a za tvoju info pogledaj malo gtijeve od 1 pa nadalje... htjeli vi to ili ne gti je kultno vozilo oni su malte ne izmislili factori sports car po normalnoj cjeni i daleko je starija i poznatija skracenica od bilo kakvog st-a fr-a opc-a mps-a itd itd itd...
 
Član
RE: OFICIJELNO  !! New VW Golf GTI Concept  detalji

ne znam vala, ne odstupa puno od petice...za sjedista se slazem da je to fazon od prve generacije GTI-ja...snaga je vala trebala bit malo veca, jer samo 10 KS jaci od prethodnog, a sigurno je veci u svim pravcima, a i tezi, tako da se nista nije dobilo...
slazem se isto i sa Samirom da je pravi GTI bio kec, i ostace najbolji...

a ovo za ESP, ni na jednom serijskom "obicnom" modelu se ne moze u potpunosti iskljucit ESP, pa tako ni na BMW-u, dok tek na M modelima se moze skroz...C63 AMG novi, je prvi Merc na kojem se moze u potpunosti iskljucit ESP...eto haman se i oni bacili na BMW :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top