Odokativno Federacija BiH ima 2.848.772 stanovnika

Odokativno Federacija BiH ima 2.848.772 stanovnika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
bilosto je napisao(la):
to znaci da je 1.4 muskarca na jednu zenu... gdje je mojih preostalih 0.4? molim da se sam javi, da ga ne bih trazila... not good!

(ps. salim se, nemoj da bi se ko javio hahahahaahah)

edit... ah, moram da jos malo elaboriram...

znaci, pored toga sto svaka zena moze imati jednog cijelog muskarca, njih pet se moze organizirati na jos dva cijela muskarca (ako govorimo o najmanjim cijelim brojevima), tj. po 0.4 po osobi... to je prilicno korisno za ovu dvojicu, jer onda svaki ima po 6 zena... jednu stalno i 5 koje opsluzuje po 0,4 svog vremena namijenjenog za opsluzivanje...

vjerovatno ih ima koje bi to rado uzele... no, ja radije imam jednog cijelog...

evo ja dajem dajem 0.4 djela sebe! A koji, to ti sama odluci!:lol::lol::lol:
 
Početnik
addo je napisao(la):
evo ja dajem dajem 0.4 djela sebe! A koji, to ti sama odluci!:lol::lol::lol:

hvala ti drug, gdje cuo i ne cuo... ali ne mogu, svega mi, ne mogu da "postignem" od ovog cijelog hahahahahahaha
 
Član
LudoA je napisao(la):
Prema procjeni Federalnog zavoda za statistiku, broj stanovnika u Federaciji BiH 30.06.2008 bio je 2.848.772. Prisutnog stanovništva je, prema toj procjeni, bilo 2.327.195, a izbjeglica u inozemstvu 521.577, objavljeno je danas na konferenciji za novinare Federalnog zavoda za statistiku.

Najviše stanovnika živi u Tuzlanskom, zatim Sarajevskom, a najmanji broj u Bosanskopodrinjskom kantonu.

Od ukupnog broja prisutnog stanovništva u Federaciji 1.188.438 su žene, a spolna struktura stanovništva se nije značajnije izmijenila u odnosu na ranije procjene.

Što se tiče starosne strukture, do 14 godina prisutno je 419.852, u radnosposobnoj dobi ( tj. od 15 do 64 godine) je 1.579.720 stanovnika i u dobi više od 65 godina 327.623 stanovnika.

(Fena)
16 Oct 2008
------------

  ukupno        zene          mudonje           razlika
2.848.772 - 1.188.438 = 1.660.334   ::::  471.896

Ljudi pikirajte dok mozete :lol: ko je jamio jamiooooooo :D

e ima ovdje greska... ovaj br ukupno ne odgovara, jer je napisano da od ukupno PRISUTNOG stanovnistva, 1.288.438 su zene, a ukupno prisutnog stanovnistva je 2.327.195, tako da je br muskaraca 1.038.757, sto dodje da je omjer 1:1,24 :D hehehhe

tako da je razlika "samo" 249.681 u korist mudonja :D
 
Član
Wow... Ko bi rekao da je u Federaciji takva situacija... Vi kao da izvozite zene... :)

Kod nas u Banja Luci se pricalo da na jednog muskarca dolazi sedam zena.... To je u prosjeku...a ako je muskarac ovako malo "interesantniji", onda na njega navale stotine, tacno mu nema zivota.... :)

Uglavnom, ko je zabrinut za svojih 0,nesto zene, nek dodje u BL, proseta centrom i rijesio je problem.... :)
 
LudoA je napisao(la):
Prema procjeni Federalnog zavoda za statistiku, broj stanovnika u Federaciji BiH 30.06.2008 bio je 2.848.772. Prisutnog stanovništva je, prema toj procjeni, bilo 2.327.195, a izbjeglica u inozemstvu 521.577, objavljeno je danas na konferenciji za novinare Federalnog zavoda za statistiku.

Najviše stanovnika živi u Tuzlanskom, zatim Sarajevskom, a najmanji broj u Bosanskopodrinjskom kantonu.

Od ukupnog broja prisutnog stanovništva u Federaciji 1.188.438 su žene, a spolna struktura stanovništva se nije značajnije izmijenila u odnosu na ranije procjene.

Što se tiče starosne strukture, do 14 godina prisutno je 419.852, u radnosposobnoj dobi ( tj. od 15 do 64 godine) je 1.579.720 stanovnika i u dobi više od 65 godina 327.623 stanovnika.

(Fena)
16 Oct 2008
------------

  ukupno        zene          mudonje           razlika
2.848.772 - 1.188.438 = 1.660.334   ::::  471.896

Ljudi pikirajte dok mozete :lol: ko je jamio jamiooooooo :D

Dzaba ti smajli, nisi u pravu.

Fino pise "od ukupnog broja prisutnog stanovništva", a ti za sveukupno stanovnostvo uzimas ono koje zivi i u inostranstvu i oduzimas od prisutnog zenskog stanovnistva. Znaci ispravno je 2.327.195 - 1.188.438 = 1.138.757, sto je i logicno jer statisticki na 100 djecaka se rode 103 djevojcice a ne 140. Pa ljudi bi se razmnozavali kao vinske mušice u tom slucaju !
 

IGY

Član
Sina je napisao(la):
Wow... Ko bi rekao da je u Federaciji takva situacija... Vi kao da izvozite zene... :)

Kod nas u Banja Luci se pricalo da na jednog muskarca dolazi sedam zena.... To je u prosjeku...a ako je muskarac ovako malo "interesantniji", onda na njega navale stotine, tacno mu nema zivota.... :)

Uglavnom, ko je zabrinut za svojih 0,nesto zene, nek dodje u BL, proseta centrom i rijesio je problem.... :)


koliko treba :lol:
 
Član
Jest vala... Nas stranci pokradose za ljepotu i pamet... Sve sto je lijepo udaje se u inostranstvo, sve sto je pametno ode raditi u inostranstvo... Tako da kod nas ostaju glupi i ruzni... Ali kako plavusa kaze, bolje je biti glup, jer ljepota je prolazna.... :)
 
Početnik
Sina je napisao(la):
Jest vala... Nas stranci pokradose za ljepotu i pamet... Sve sto je lijepo udaje se u inostranstvo, sve sto je pametno ode raditi u inostranstvo...
nije tacno... sve sto je lijepo I pametno je ostalo ovdje... ovi sto su otisli su falicni, il' su ruzni, a pametni, il' su glupi, a lijepi... kod njih ne mozes dva dobra sastavit!

Sina je napisao(la):
Tako da kod nas ostaju glupi i ruzni...
ne, ne, ne... vidi gore hahahahahaah

Sina je napisao(la):
Ali kako plavusa kaze, bolje je biti glup, jer ljepota je prolazna.... :)
a jest, ima vala i toga... steta sto nisam plavusa... shit... "nisam glup, al' bar sam ruzan", rece pjesnik ;)
 
Član
E ne znam z avas, ja ne biram ni lijepo zensko, ni pametno zensko, ni ruzno zensko niti plavo zensko...ja biram zensko koje zna promjeniti ulje na Skodi, i koju mirne duse mogu poslat da mi uzme vibrone cincilatora a da se en sekiram :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top