Odbojne gume na oprugama

Odbojne gume na oprugama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ITALY je napisao(la):
u svakim opremljenijim autodijelovima imas ovih gumica, 2 km je komad. imas vece i manje, pa vidi koje ti odgovaraju, da se mogu ubaciti i da ne ispadnu kad spustis auto sa dizalice;)

:icon_smile:;);)

mtopic je napisao(la):
Armin01 je napisao(la):
a gdje si ti to kupio tacno....:D:D

U Gradisci ... ima u svakoj prodavnici auto dijelova ... Potrazi malo, naci ces sigurno ...

Mada, ako ti puno zapinje, kao sto kazes i na najmanju neravninu, mozda ti ET felgi odstupa porevise od propisanog za tvoj auto, pa zapinje za unutrasnji rub ... Zaviri malo, pa vidi koliko je boja ocesana na rubu blatobrana, pa malom brusilicom odrezi taj dio koji kaci gumu (ili neko drugi da ti uradi ako nisi vjest sa brusilicom)

Jer ako ti zapinje i na najmanje neravnine, nece ti ni jedno od ovih guma pomoci, jer morao bi previse skratiti hod amortizera, a onda ces imati drugih problema
malo sam ja gore pretjerao sa izborom rijeci....stvarnost je ovakva kao ispod:)
ma one prijatelju kace kad sjede troje ili cetvero u auto i idem na primjer oko 80-100 km/sat...pa bi barem da rijesim koliko toliko da ne dodiruju obrvu od blatobrana...probat cu ove za opruge i vidjet....
 
Član
jbt ovoliko Sarajevo ti ne mozes naci odbojne gumice za opruge...
btw bolje poslusaj noketa i uradi kako ti je rekao, uzmi dvije odbojne za amortizer i razrezi ih i navuci na oprugu, jer manje su sanse da ispadnu...
btw meni struzu ne kace kad mi je pun gepek i jos cetvero u autu i jos vozim 100-120....
 
Član
moze li neko detaljnije pojasniti kako improvizovati s ovim gumama za amortizer jer ne mogu naci ove male za opruge.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top