Odbojne gume na oprugama

Odbojne gume na oprugama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
kao sto naslov kaze potrebne su mi odbojne gume na zadnjim oprugama za audi 80....ako neko zna gdje i kako nabaviti nek javi....hvala:icon_biggrin:
 
Armin01 je napisao(la):
kao sto naslov kaze potrebne su mi odbojne gume na zadnjim oprugama za audi 80....ako neko zna gdje i kako nabaviti nek javi....hvala:icon_biggrin:

u svakim autodjelovima ih imas,dodju oko 8KM
 
BHT Ovisnik
imas po auto dijelovima nove uzeti,najisplatnije,nezz jel ti odgovara od G3,uglavnom novi su ti oko 25-30km

8km:icon_eek: ja kupio monroe za jettu za zadnje 24km
 
BHT Ovisnik
e sad jel igra ulogu u cijeni marka il je to sve isto neznam,al znam da bas jeftinije i nisam mogo naci
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
e sad jel igra ulogu u cijeni marka il je to sve isto neznam,al znam da bas jeftinije i nisam mogo naci

ma ti monroe su vrh probao sam ja svasta na svoju jettu al oni su za mene najbolji i kod mene kostaju 25km;)
 
Član
VW_freak je napisao(la):
CoL3-99 je napisao(la):
e sad jel igra ulogu u cijeni marka il je to sve isto neznam,al znam da bas jeftinije i nisam mogo naci

ma ti monroe su vrh probao sam ja svasta na svoju jettu al oni su za mene najbolji i kod mene kostaju 25km;)
pa jel ti prodajes i gdje se nalazis...??

AldinShpura je napisao(la):
Armin01 je napisao(la):
kao sto naslov kaze potrebne su mi odbojne gume na zadnjim oprugama za audi 80....ako neko zna gdje i kako nabaviti nek javi....hvala:icon_biggrin:

u svakim autodjelovima ih imas,dodju oko 8KM
hvala, bacam se u potragu:icon_smile::icon_smile:
 
Član
Nije isto odbojna guma za amortizer i odbojna guma za opruge ...

Odbojnici za amortizer ...




Odbojnik za oprugu ...




Ove sto idu na klip amortizera (prve) jesu malo skuplje, ali kod mene je na autu ova druga opcija i rijesio sam problem struganja guma, a kod nas kostaju oko 2-3 KM po komadu, a trebalo mi je ukupno 6 komada (3 po opruzi)
 
Legend
nisu ti potrebne ove odbojne gume za opruge u svakom slucaju mozes dodatno ubacit jedan "krug" odbojne gume na vec postojecu (na amortizer) i to ce ti skratit hod amotizera.. a mozes svakako i improvizovati sa ovim odbojnim od amortizera, sam skontas.. ja sam tako uradio, i dosta je pomoglo. a ne ispadaju iz opruga..

orginalne opruge mozes naruciti u taxibaru ili bilo je ovdje u sarajevu u f1 tuning shopu..
 
Član
.nOKe je napisao(la):
nisu ti potrebne ove odbojne gume za opruge u svakom slucaju mozes dodatno ubacit jedan "krug" odbojne gume na vec postojecu (na amortizer) i to ce ti skratit hod amotizera.. a mozes svakako i improvizovati sa ovim odbojnim od amortizera, sam skontas.. ja sam tako uradio, i dosta je pomoglo. a ne ispadaju iz opruga..

orginalne opruge mozes naruciti u taxibaru ili bilo je ovdje u sarajevu u f1 tuning shopu..

pa originalne su, crvene opruge za audi-a...samo moram smanjiti hod amortizera i da ne kace.....;);)

mtopic je napisao(la):
Nije isto odbojna guma za amortizer i odbojna guma za opruge ...



Odbojnici za amortizer ...




Odbojnik za oprugu ...




Ove sto idu na klip amortizera (prve) jesu malo skuplje, ali kod mene je na autu ova druga opcija i rijesio sam problem struganja guma, a kod nas kostaju oko 2-3 KM po komadu, a trebalo mi je ukupno 6 komada (3 po opruzi)

a gdje si ti to kupio tacno....:D:D
 
Član
u svakim opremljenijim autodijelovima imas ovih gumica, 2 km je komad. imas vece i manje, pa vidi koje ti odgovaraju, da se mogu ubaciti i da ne ispadnu kad spustis auto sa dizalice;)
 
Član
Armin01 je napisao(la):
a gdje si ti to kupio tacno....:D:D

U Gradisci ... ima u svakoj prodavnici auto dijelova ... Potrazi malo, naci ces sigurno ...

Mada, ako ti puno zapinje, kao sto kazes i na najmanju neravninu, mozda ti ET felgi odstupa porevise od propisanog za tvoj auto, pa zapinje za unutrasnji rub ... Zaviri malo, pa vidi koliko je boja ocesana na rubu blatobrana, pa malom brusilicom odrezi taj dio koji kaci gumu (ili neko drugi da ti uradi ako nisi vjest sa brusilicom)

Jer ako ti zapinje i na najmanje neravnine, nece ti ni jedno od ovih guma pomoci, jer morao bi previse skratiti hod amortizera, a onda ces imati drugih problema
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top