Od oktobra dozvoljen uvoz vozila starijih od 7 godina

Od oktobra dozvoljen uvoz vozila starijih od 7 godina

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
gosp.adnan je napisao(la):
znali ko gledali se broj motora na tehniockom pregledu, moze li se proci ako je ubacen motor drugi?

Citao sam da je nastao neki problem na tehnickim jer nije bilo broja motora na papiru pa valjda to moraju ispravit...
E sad da li je to greska ili fkt nece bit broja to ne znam..
 
Član
Baš me zanimalo dali ima golf 3 koji zadovoljava euro 3 standard pa sam malo pronjuškao po netu...

Ako sam dobro shvatio, ima neka serija koja je izašla 1998. godine i zadovoljava euro 3...??? :icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
Član
Automobil se ne carini po cijeni po kojoj si ga platio!!!!!!!!!!!!!Inace bi svi dogovarali da plate auta sitno radi carine VEC KATALOSKI!!!!!
 
Masala da samo iti jos docekamo ,da Motori budu potrosni materijal ko svagde u svijetu .
Morat ce to uvest ,zato sto Broja motora nece bit u papirima koi dodju iz zemlje iz koje je vozilo uvezeno .
Vidite kodnas u Americi se neisplati radit generalka motora ,zato sto za te iste pare mozes kupiti najmanje 10 polovnih motora sa vrlo malom miljazom .

Nikog i neinteresuje dalsi ti mijenjo motor ,niti ga moras gdje prijavljivat u DMV


Jel taj zakon za uvoz auta mladja od 2000 godine vazi i zanas preko bare ?

Ja kolko sam vas razumio ,osnovno je da auto mora imat katalizator .
Mora biti Kompjuterska (PCM ) regulacja smjese ,pomocu senzora
KoMpjuterska kontrola EVAP (Evaporative emissions control system )
Oxsigen sensors (Jedan ili vise zavisno od Velicine motora )
EGR (Exhaust Gas Recirculation ) system
Fuel injection system ( Kompjuterska kontrola ubrizgavanja goriva )
i kamaru senzora pocev od (FTP ,MAP , MAS, ISS,OSS, IAT.KS.Speed sensors .PSP >TRS. <VSS,TP,IAC ,
itd itd itd d .eeeeee E vala ste ga sad naj*ali .
Vise se nista memoze samostalno popravljat .Nema vise sarafanja ,a i majstora cete vrlo tesko nac za ove popravke . Zalicete za dobrim starim vremenima kad je dvojka bila car na putu i kad je bio hadzija onaj ko je je imo .
Pozdrav za raju na bih tuningu !
 
Član
eee ljudi ja cuo da je od petka poceo uvoz automobila koji imaju euro 3 normu...

kako mi je jedan svercer rekao poceo je a i iskreno da kazem u sanskom mostu samo auta sa col tablama, kazu poceo je uvoz al jos nije dat u javnosti...

moze li ko provjeriti....





i znal ko kakvu stranicu da se vidi koja auta imaju euro 3 normu...

zanima me vw,seat, i tako to
 
Član
Imas na mobile.de i drugim slicnim sajtovima, dole u specifikacijama stavis Euro 3 normu i on ti izbacuje ta vozila...
 
imam negdje spisak auta(motora) koji imaju euro 3 normu, ako nadjem stavit cu...
e mene interesuje, da li je moguce ocariniti npr Audi A6 C4 prepravljen na euro3 ili slicno znaci prepravka?
EDIT evo spiska!!!
http://www.bagitrans.co.yu/download/Liste_euro3%20vozila%20po%20broju%20motora.pdf
 
Član
Pa vjerovatno ce biti moguce kad naprave taj centar za homologaciju, pa ti posalju auto na mjerenje i ustanove da zadovoljva Euro 3 propise.
A kad ce to bit, ko zna, nece brzo s obzirom da smo u BiH...
 
Član
pa kazem ti , danas gdje izlazim vlasnik lokala radi u muriji pa i on sebi ganja, kaze akcije po banja luci po auto kucama to je nevjerovatno , kaze on meni moguce je da je poceo uvoz da bi se ovi veci distributeri nadoknadili pa poslije ce to u javnost dati da se je uvoz poceo...


znam da sam citao u Avazu da je Euro 3 ... stavio sam i post...
 
Član
zilla_ je napisao(la):
Baš me zanimalo dali ima golf 3 koji zadovoljava euro 3 standard pa sam malo pronjuškao po netu...

Ako sam dobro shvatio, ima neka serija koja je izašla 1998. godine i zadovoljava euro 3...??? :icon_rolleyes::icon_rolleyes:

Nemas Golf lll sa euro 3!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top