Od oktobra dozvoljen uvoz vozila starijih od 7 godina

Od oktobra dozvoljen uvoz vozila starijih od 7 godina

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
NEW AUTO je napisao(la):
Ponovo evropska unija cisti svoje smece iz avlije .
Oni uzimaju auta nova zato sto ta auta imaju fabricku garanciju tj besplatan popravak u garantnom roku .
Taj garantni rok je 10 godina ili 1000 km .
SVA TA AUTA KOJA BUDU UVEZENA IZ NJEMACKE SU MALTENE PREVALILA TU KILOMETRAZU I ZATO CE SE PRODAVATI NAMA .

Evo ja cu vam ukratko ispricati moj slucaj . Auto Honda Civik ima Cod P0 420 (Zacepljen katalizator )
Moram ga zamijeniti zato sto nemogu da prodjem NEW YORC safti ispection ( Tehnicki ponasem )
Znaci gori mi MIL lampica . NARUCIO NOVI KATALIZATOR 1000$ .
Izbriso sam cod sa OBD2 scenerom kad sam zamijenio katalistik .
Vozio sam nekih 60 milja da kompjuter pokupi sve informacije od j*enih senzora .
Ponovo sam sa OBD 2 sceniro vozilo dali je spremno za tehnicki .
Posto je sve bilo ok ,mogo sam po ispeksn stim sto strahujes da se opet neupali ta MIL lampica
SERVIS TE PRIKLJUCI NA GLAVNI CENTRALNI KOMPJUTER I OD DRZAVE U KOJOJ ZIVIS I SNIME RAD TVOG VOZILA TJ MORA ZADOVOLJITI SVE KRITERIJE TE DRZAVE .
ZNACI SAMO TEHNICKI ISPRAVNO VOZILO PROLAZI .
Uporedo stim se mora i majstor podvuc da ti i on pregleda trapove (Citaj ) DZEPOVE

Ovog mjeseca jos dva auta moraju moja da prdu tehnicki !

ti auto maltene do nekih 150000km voziš i samo sipaš čorbu, a onda slijedi servisi!!! zato oni nama šalju auta čim pređu toliko km, i onda ti kupiš autoo i moraš sve živo mjenjat( od remenja...):icon_smile:

jeremija123 je napisao(la):
Jel zna neko koliko košta u Njemačkoj golf dvica mlađi od sedam godina.

hahaa!:lol::lol::lol:
 
Član
AdnaNsa je napisao(la):
gdje si nasao to,ja ne vjerujem nesto :D daj link





danas u novinama bilo ....


odi na avaz. ba


pa potrazi tamo je negdje ....

znaci danas ja markicu za avaz dao , i to procitam


evo i link http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme/bih-ukida-starosnu-granicu-za-uvoz-vozila
 
Ja se iskreno nadam da ce od ovoga biti nesto, al' isto tako uskoro bi u EU cijene auta mogle narasti na veliko, ako se ovaj zakon kod nas "protjera da funkcionise"!!!!
 
almir_gr je napisao(la):
Ja se iskreno nadam da ce od ovoga biti nesto, al' isto tako uskoro bi u EU cijene auta mogle narasti na veliko, ako se ovaj zakon kod nas "protjera da funkcionise"!!!!

sta ti je, bih je mizerno trziste za eu, kao da ce oni osjetiti promjenu u potraznji za vozilima zbog toga sto se pomjerila granica za uvoz u drzavi od 4 mil stanovnika
 
Član
Steta opet se ne zna kad ce ovo oni usvojiti, za 10 dana il par mjeseci. Al eto Euro 3 je vec bolja stvar... :icon_biggrin:
 
Buduci da nisu svi se rodili nauceni, sramota nije pitat!! Mene interesuje u vezi tih euro normi, buduci da to nisam bas u potpunosti razumio, svacam da se radi o normama koja auta moraju ispunjavati sto se tice zagadjivanja okoline, nego me interesuje sad oko tog zakona, ako se usvoji, kod uvoza auta da li to ide od Euro3 norme pa ide na vece brojeve koja auta imaju te stikere, interesuje me jel' se mogu uvoziti auta sa Euro4, Euro5, tj. sva auta koja imaju stiker od Euro3 pa na vise ???
 
Član
Koliko otprilike dodje carina za golfa IV 2001 godiste placen 5500 eura?
Ne znam se ja oko te carine i poreza pa zato!
 
Član
Znam da se upravo gleda ta cijena auta,ako ga procijene vise platis vise il sta ja znam, al kako to gdje cu ga carinit,navedi primjer,bas bi volio znati to:icon_biggrin:
 
Član
znaci auto od 10 000 km , plaaca se carina 15 ili 16% tj.1500 km , i onda porez 17%....


znaci da oni na carini procjene auto 10 000 ...ide carina 15-16% i na to porez 17%
 
danas citao u avazu....gotova stvar....al mora auto biti euro 3 norma....dakle....malo njih ispod 2000 godista.....al eto...bolje ista nego nista....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top