Obnavljane prekdaca koji se gule AUDI

Obnavljane prekdaca koji se gule AUDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Kao sto je vec mnogima poznato audi ima problem guljenja prekidaca od podizaca i sl.Razmisljao sam kako da odradim to guljenje jer nepada mi napamet da kupujem nove module za koje bi mi trebalo 300-400km tako da sma opet u svojoj kucnoj radinosti izkemijao nesto.
Pa pogledajte:
prvo sam poskidao prekidace sve



Pa je onda modul kompletan rastavljen



Nakon toga sma krenuo cistiti ono gumirano njasra sa prekidaca i dobio potpuno bijel prekidac.Ovdje vidite usporedbu ociscenog i neociscenog



Nakon grubog ciscenja sa skalpelom uzeo sam smirg 800 i fino sve osmirglao,sve ivice i zazore da bi folija sto bolje uhvatila jer je mala povrsina;)

Nakon toga na red dolazi ovo:fen i folija ( na slici je piano black folija)



Ali ja nisam koristio tu jer mi je previse sjajna pa sam uzeo carbon foliju dok nenadjem obicnu ali mat



Otprilike treba vam ovoliki komad za jedan prekidac


I evo ga presvucen prvi




Pa evo ih u kopletu na okupu i prsvuceni :cool:



Pa nakon toga dolazi najtezi dio,izrezivanje male ikonise prozora koji je dopola spusten.Ovo je prvi prekidac koji sma uradio i koji mi je licio ninasta :lol: Naravno foliju sam skinuo i krenuo ponovo



I onda nakon doosta vremena,zivaca i mucnog polozaja se doslo do ovoga,izrezani i spremni za vracanja




Evo usporedbe mog prekidaca sa fabricki odradjenim



Nakon toga prekidaci podizaca vraceni u tapacirung



Pa sam se onda bacio na upravljac retrovizora.Na tom prekidacu sve je bilo poguljeno
Sve opet rastavio,ocistio i presmirglo i zalijepio foliju.Nakon toga izrezivao i dobio ovo.





Nadam se da ste zadovoljni jer ja za prvi put jesam.Sada se bacam u potragu za mat folijom pa da sve odradim u matu kako spada i da izgleda fabricki.Naravno napravio sam si model prekidaca na kojem cu vjezbati izrezivanje onog prozorcica tako da kada budem radio mat folijom da to ozgleda potpuno fabricki;)





Izgled u tapacirungu nakon montaze



 
Početnik
To drka puno pa zato zuljevi :D Sala ;)

Nego on ti je zivco vako na nas ljudska bica,na mene curu,oca itd,mi ga puno iznerviramo,ali za auto je isto konj,celicni zivci,ja njeg gledam sta radi i meni dodje da sve pobacam,al on nista ..Svaka cast,cut cemo se mozda ces i meni nesto odradit,al dzaba,platit cu ti kafu,dosta :lol:
 
Početnik
George je napisao(la):
jao jarane žuljeva mažeš li ti to ičim?



haha šalim se extra si spretan ;)

Neka zuljeva a hvala drug ;)

Lija je napisao(la):
To drka puno pa zato zuljevi :D Sala ;)

Nego on ti je zivco vako na nas ljudska bica,na mene curu,oca itd,mi ga puno iznerviramo,ali za auto je isto konj,celicni zivci,ja njeg gledam sta radi i meni dodje da sve pobacam,al on nista ..Svaka cast,cut cemo se mozda ces i meni nesto odradit,al dzaba,platit cu ti kafu,dosta :lol:

Ned*kam :icon_biggrin:
Ma sta cu lija bgte vas bi najradije ubio kad me nazivcirate a auto me nekako smiruje jbg :icon_smile:
A hajd vidjecu sta treba radit pa ti kazem jel stela ili je kafa :D:lol: sala dodji i odradicemo ;)

GolFanatiCars je napisao(la):
aferim jarane ;) dobro je kako se znas načisto razljutit svaka cast na ovom

Hvala drug ;)
 
Član
Dobro izgleda ovaj karbon, ali,..., zapade mi za oko da nisi baš uglove pogodio kako treba, nekako mi se čini da tekstura karbona nije baš pod istim uglom na svakom prekidaču. Možda si trebao istovremeno preko sva 4 prekidača zategnuti foliju, naravno, na određenom rastojanju da budu, pa isjeći foliju po sredini. Tako bi dobio identičnu teksturu na svakom prekidaču, a odmah bi odozgo bili i zalijepljeni. Poslije fen, igranje sa savijanjem, oblijepljivanjem, itd,... Mislim da bi bilo puno bolje, ili da si bar pokušao da ušteliš uglove da svi budu isti, ovako mi nekako odudara. Svaka čast za strpljenje.;)
 
Početnik
OggyBoy je napisao(la):
Dobro izgleda ovaj karbon, ali,..., zapade mi za oko da nisi baš uglove pogodio kako treba, nekako mi se čini da tekstura karbona nije baš pod istim uglom na svakom prekidaču. Možda si trebao istovremeno preko sva 4 prekidača zategnuti foliju, naravno, na određenom rastojanju da budu, pa isjeći foliju po sredini. Tako bi dobio identičnu teksturu na svakom prekidaču, a odmah bi odozgo bili i zalijepljeni. Poslije fen, igranje sa savijanjem, oblijepljivanjem, itd,... Mislim da bi bilo puno bolje, ili da si bar pokušao da ušteliš uglove da svi budu isti, ovako mi nekako odudara. Svaka čast za strpljenje.;)

I ja sma to sve primjetio nakon sto sam sve postavio :lol: Ma jbg drug ionako me bole ledja tako da nisma puno obracao paznju na to jer ovo mi je samo testni pokusaj dok nenadjem mat crnu pa onda cu se pravo potruditi mozda cak i uvedem sito stampu za ove prozorcice i prekidace svjetala i slicno da to bude bas savrseno ;)
 
Član
fino ispalo samo sto ove prozorcice tesko izrezat to ispraksiraj nadji crnu mat foliju bice bolje neko fabrika . . .
a to okolo sto je krem boje mozel ti se to cistit ili nesto da ne bude tako ?
 
Početnik
0g1 je napisao(la):
fino ispalo samo sto ove prozorcice tesko izrezat to ispraksiraj nadji crnu mat foliju bice bolje neko fabrika . . .
a to okolo sto je krem boje mozel ti se to cistit ili nesto da ne bude tako ?

Hvala drug a cim nadjem mat foliju odraditi cu opet pa cu dopuniti ovu temu pa da to bude cakum oaku a mozda i prozore odradim sito stampom ;) a sto se tice ovog okolo danas sam bio u prodavnici boja i lakova tako da cu to farbati u istu boju ;)
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
0g1 je napisao(la):
fino ispalo samo sto ove prozorcice tesko izrezat to ispraksiraj nadji crnu mat foliju bice bolje neko fabrika . . .
a to okolo sto je krem boje mozel ti se to cistit ili nesto da ne bude tako ?

Hvala drug a cim nadjem mat foliju odraditi cu opet pa cu dopuniti ovu temu pa da to bude cakum oaku a mozda i prozore odradim sito stampom ;) a sto se tice ovog okolo danas sam bio u prodavnici boja i lakova tako da cu to farbati u istu boju ;)

to ce ti sve super ispast . . .
bice kao iz fabrike . .
obavezno nam slikaj sve sto budes radio

Pozzz ;)
 
Početnik
0g1 je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
0g1 je napisao(la):
fino ispalo samo sto ove prozorcice tesko izrezat to ispraksiraj nadji crnu mat foliju bice bolje neko fabrika . . .
a to okolo sto je krem boje mozel ti se to cistit ili nesto da ne bude tako ?

Hvala drug a cim nadjem mat foliju odraditi cu opet pa cu dopuniti ovu temu pa da to bude cakum oaku a mozda i prozore odradim sito stampom ;) a sto se tice ovog okolo danas sam bio u prodavnici boja i lakova tako da cu to farbati u istu boju ;)

to ce ti sve super ispast . . .
bice kao iz fabrike . .
obavezno nam slikaj sve sto budes radio

Pozzz ;)

Naravno drug dopunit cu ovu temu da oni koji zele isto da odrade da se dodatno upute;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top