novi zakon za početnike

novi zakon za početnike

Za tamna stakla sam pitao jer komsija ima audija a4 zatamnjeno nazad i ima upisano u saobracajnoj tako da je legalno.
 
Član
Nema vise da vazi to sto je upisano u saobracajnu. u zakonu lijepo pise da su dozvoljena samo bocna stakla iza vozaca da budu zatamljena tako da ti atesti koje imaju u saobracajnoj su nevazeci.
 
Član
Moze uvesti i da vazi jedino ali jedino originalna fabricka zatamnjana stakla koja je fabrika zatamnila i dala fabricki atest da auto moze ici u prodaju s tim takvim staklima, jer fabrika je uradila testove naravno i ta stakla imaju serijske brojeve na sebi i legalna su. Folije su nevazece i ilegalne kod nas i one se ne mogu upisati u saobracajnu, mogu se upisati ali muljazom i te folije su ilegalne na zadnjoj sajbi i prednjim staklima, svaki obrazovan policajac mu moze kaznu napisati i reci da je to nevazece. Kazem ovo jer sam se isao raspitivati jer sam ja mislio tamniti i da atestiram i to su mi rekli, i cak i ako bi nasao sada originalna tamna stakla opet ne bi mogao uvesti vazeci atest jer kad unese moj broj sasije izbaci sve original sta je bilo na autu kad je izasao iz fabrike i opet ne bi mogao legalno dobiti atest... Muljazom se kod nas sve moze dobiti i upisati u saobracajnu a sada da li je to legalno ili ilegalno... Ja imam nesto (necu javno o tome) sto mi je mup licno izdao i upisao u saobracajnu i sada mi taj isti mup kaza da to ne vrijedi i da je nevazece jer je izasao novi zakon, kaze vrati saobracajnu da ti izdamo drugu bez toga, reko nema sanse, vi ste to izdali i to je legalno a novi zakon kaci auta samo od tog datuma, auta kojima ste izdali po starom zakonu vrijede i legalna su, i to jevto bilo, eto 3 godine ima ni traga ni glasa ni poziva vise od njih, jer iboni znaju da je tako samo pokusavaju pa kod nekih ce upaliti a kod nekih ne... Toliko o nasoj drzavi i legalnom svemu u saobracajnoj, izda ti mup legalno i vozis s tim legalbo i onda hoce ds ti to skine i kaze nije legalno a on ti regularno izdao i zakonski je to bilo pa kasnije promijenili zakon haha... Zato ti kazem moze samo naletiti na policajca (stati mu na zulj) i on da provjeri da to auto fabricki nema tamna stakla i iscitati mu zakon i napisati kaznu iako ima u saobracajnoj, u njegovom kantonu mozda nece ali u drugom je pitanje jer su to sve razlicite drzave...
 
Član
Kazem ovo jer sam se isao raspitivati jer sam ja mislio tamniti i da atestiram i to su mi rekli, i cak i ako bi nasao sada originalna tamna stakla opet ne bi mogao uvesti vazeci atest jer kad unese moj broj sasije izbaci sve original sta je bilo na autu kad je izasao iz fabrike i opet ne bi mogao legalno dobiti atest....

A ni tebi nije mahane bacat lovačke priče...za originalna tamna stakla ne treba nikakva dozvola nikoga, piše sve na staklima i nije u pitanju folija...bez obzira je'l auto jučer napravljeno ili prije sto godina. Gdje izbacuje po broju šasije opremu?? Nemoj se zajebavat...to postoji kod nekih (ne svih) fabrika, ali moraš poslati zahtjev da ti to ispišu i pošalju...
 
Član
Za originalna tamna stakla ti treba biti upisan atest u saobracajnu ;) nisu lovace, pogledaj malo i raspitaj se, svako fabricko zatamnjeno staklo ima svoj serijski broj i imas dosta auta po piku koja imsju fsbricki zatamnjena i prednjs i upisana su u saobracajnu legalno, kao i od kolege skoda octavia imala sve osim prednje sajbe zatamjjeno i papir od fabrike da su fabrixki zatamnjena i upisana u saobracajnu, sva ostala zatamnjena stakla se ne mogu upisati u saobracajnu na USK kantonu...
Hoces da ti nadjem gdje izbsci za bmw-a? Moj od opreme tada je imao metalik boju, 380mm sportski volan, el antenu, kutiju za kasete i ne znam sta ono jos je imao i za svakog bmw-a ti moze izlistati sta je od opreme fabricki imao, za vw takodje imas isto ali se nisam sa vag-om zamarao jer ga nemam, a u ovlastenom svakom servisu yi moze vidjeti opremu po broju sasije, sta je suto imalo i sta je radjeno na njemu... I u ovlastenom ako ugrade stakla i daju yi od VW-a atest i sve potrebme papire onda mozes zavesti u saobracajnu i opet kszem folija se ne moze na USK kantonu zavesti u saobracajnu, ja isao i raspitivao se za sebe...
 
Član
Ne trebaju biti ako su tvorniči došla, pišete gluposti malo :) Iskreno kad je ko bio i provjeravan sa autom starim par godina a ima zatamljena stakla, jer većinom su to auta do 30% zatamljena i kroz njih se vidi. A neko ko stavi folije na staro auto i ne vidi on nista od njih nikad nece moci proci nekaznjenjo. Kanite se gluposti :)
 
Član
Za originalna tamna stakla ti treba biti upisan atest u saobracajnu ;) nisu lovace, pogledaj malo i raspitaj se, svako fabricko zatamnjeno staklo ima svoj serijski broj i imas dosta auta po piku koja imsju fsbricki zatamnjena i prednjs i upisana su u saobracajnu legalno, kao i od kolege skoda octavia imala sve osim prednje sajbe zatamjjeno i papir od fabrike da su fabrixki zatamnjena i upisana u saobracajnu, sva ostala zatamnjena stakla se ne mogu upisati u saobracajnu na USK kantonu...
Hoces da ti nadjem gdje izbsci za bmw-a? Moj od opreme tada je imao metalik boju, 380mm sportski volan, el antenu, kutiju za kasete i ne znam sta ono jos je imao i za svakog bmw-a ti moze izlistati sta je od opreme fabricki imao, za vw takodje imas isto ali se nisam sa vag-om zamarao jer ga nemam, a u ovlastenom svakom servisu yi moze vidjeti opremu po broju sasije, sta je suto imalo i sta je radjeno na njemu... I u ovlastenom ako ugrade stakla i daju yi od VW-a atest i sve potrebme papire onda mozes zavesti u saobracajnu i opet kszem folija se ne moze na USK kantonu zavesti u saobracajnu, ja isao i raspitivao se za sebe...

Pogledaj zakon malo bolje, fabrički zatamnjena stakla su dozvoljena bez ikakvih ograničenja od strane našeg ZOBS-a, kao što je i regulisano naknadno zatamnjenje gdje je dozvoljeno samo za bočna stakla iza vozača....to šta je nekada prije bilo, bilo je...svašta nešto, pa danas nije i ne važi. Bojim se da pričaš bez argumenata. Isto vrijedi i za provjeru šta je bilo fabrički na kom autu...ko će ganjati to? Policija će ići u ovlašteni servis pa pitati jesi li imao tamna stakla ili ne fabrički? Dok ti čekaš pored ceste da oni to provjere...malo sutra. Šta sa onim autima za koje nema zastupnika, gdje su fabrike zatvorene, tipa Rover? Dakle pričaš gluposti...nikakvi atesti za zatamnjenje ne postoje, niti se gdje to provjerava...ukoliko je policiji sumnjivo veoma lagano se vidi da li su u pitanju folije ili fabričko zatamnjenje, za folije postoji tačno navedeno u ZOBS-u šta i kako smije i gotova priča.
 
Član
Ako je tako zasto sam ja par puta vidio da ljudi gule folije pred policijom da im ne bi pisalo kaznu, znam licno lika koji jevgulio folije pred policijom... Opet kazem na USK kantonu u Bihacu se ne mogu folije stestirati i upisati u saobracajnu, ako je fabricki zatamnjena stakla, tacnije zadnja sajba i prednja bocna stakla, one moraju biti upisane u saobracajnu jer ti svaki policajac moze napisati kaznu iako su fabricka ali nisu upisana u saobracajnu, folije se ne mogu atestirati kod nas u Bihacu tj. USK kanton, samo se mogu zatamniti zadnja bocna stakla na autu a da se ne radi atest. Ako kazes da ne treba nikakav atest, zatamni sve osim prednje sajbe i odi na granicu ali nemoj spustati oba prednja stakla, nego dodji tamo pa spusti samo svoje pa ces vidjeti sta ce biti... Drugo je sto nasa policija vecinom gleda kroz prste za folije ali ako stanes na zulj policajcu onda ces vidjeti stw ce biti sa folijama...
I ova auta sto su imala fabricki zatamnjena, tacnije ova skoda octavia je bila metalik siva boja aua a stakla su sva bila 80% silver stakla (ne crna).
Passat 6 je bio jos jedan na piku sam gledao 100% sva stakla osim prednje sajbe fabricki i imao je upisano.
Ja ne govorim za 30% zatamnjena, to za mene nije zatamnjeno i moja su sva osim prednje sajbe zatamnjena 25%, ja cijelo vrijeme govorim za auta koja imaju bas zatamnjena stakla (80-100% sva osim prednje sajbe) da se ne vidi unutra nista, do 40 ili 50% zadnja bocna i zadnj sajba, atest ne treba a sve ostalo treba da se upise u saobracajnu ali ako je fabrika, folije se kod nas ne racunaju i ilegalne su osim ako se ne nalaze samo na zadnjim bocnim staklima...
Ovo je za USK a za ostale kantone ne znam...
Pusti ti ZOBS i zakone iz zobsa jer pise da zakoni iz zobsa vrijede za cijelu bih jednako, ako vrijede u zobsu kaze da old timer se moze registrovati trajno ako su dihelovi na autu originalni i u sarajevskom kantonu old timera registrujes normalno iako nista originslno na sebi nema, golf 1 vr6 registrovan trajno, a na USK old timer ne postoji nikako i ne moze se registrovsti trajno nijedno auto (old timer), mogli jesu i onda nakon godinu i po ukinuli i vise toga nema na USK, pa kako to? Isto ti je i za sajbe od kantona do kantona...
Iskreno vise mi se ne da pisati, ovako je na USK kantonu, ko ne vjeruje nek dodje slobodno pa provjeri, ako imas folije 80-100% na bocnim zadnjim staklima moze proci, vec i zadnja sajba mogu pisati kazne, a sve osim prednje sajbe ako je zatamnjeno ce pisati sigurno, ako je fabricki zatamnjeno od 60 do 100% sva stakla moraju biti upisana u saobracajnu inace ti moze pisati kazny. 30% se ne racuna kao zatamnjeno...
 
Poslednja izmena:
Član
Fabrički zatamnjena stakla nisu zatamnjena lijepljenjem folija, pa se lako vidi jesu li fabrički ili naknadno zatamnjenja. Zatamnjenje je zatamnjenje, bilo 5% ili 100%. ZOBS je mjera od koje sve polazi...od gledanja po piku nemaš fajde puno...i btw. i u USK se mogu registrovati trajno oldtimeri, samo možda ne automatski kao u Sarajevu.
 
Član
Nemoj pricati gluposti, prvo nisam gledao po piku, imam kolegu koji je imao octaviu po treci put kazem koji je imao fabricki sva zatamnjena stakla osim prednje sajbe, ne crna nego silver 80-100% zatamnjena i morao je upisati u saobracajnu, a sto se oldtimera tice, ja zivim na USK kantonu i imam dva old timera i ne mogu se registrovsti, zobs je mjera ali za neke kantone, borim se sa svima vis 3 godine i ima oldtimer klub i uclanis se i dobijel legalnu oldtimer karticu, tacnije kao saobracajnu sa slikama i podacima da ti je auto legalni oldtimer i sve i oni se bore iz kluba da USK prizna oldtimere da dozvoli i nece ni da cuju i ne daju na usk da se registruju oldtimeri, ne daju jer 30-40% auta bi bili legalni oldtimer a oni to ako dozvole ostadose bez putarine i sranja nepotrebnih koje placas kroz registraciju koje oni lapaju sebi u privatne dzepove... I na USK ne postoje oldtimeri i jedino sto mozes trajno rwgistrovsti jeste skuter, Motokultivator, traktor, neka pcelarska vozila i to je to... Nemamo mi drzave i svako radi sta hoce...
 
Poslednja izmena:
Član
Opet se izvlačiš nekim svojim folovima. Zna se kakva fabrički tamna stakla svaka Oktavija ima i takva su dozvoljena bez ikakvog upisivanja igdje. Zna se kakve su folije dozvoljene i gdje, na kojim staklima. Ni za njih ne treba upisivanje, niti atest, niti bilo šta drugo! To što je nekad negdje bilo pripada prošlosti, nekad su se auta mogla registrovati bez ijednog retrovizora, i morali su imati blatarice, danas je to promijenjeno...
A što se tiče trajne registracije možda da se raspitaš u oldtimer klubu 1912 iz Sanskog Mosta...
 
Član
Svaka octavia imam 80-100% silver (ogledalo) zatamnjena stakla? S vana su kao ogledalo ne vidis apsolutno nista unutra kao da gledas u ogledalo preko dana i takva stakla ima svaka octavia?... Ovo nisu dolazila stakla u standard opremi nego posebno narucena ;) potpuno ista kao na slici samo nisu folije nego stakla i to sva osim prednje sajbe... Ovakca stakla moraju biti upisana, obicnq stakla koja su samo tinted ne moraju, kod mene su bronze tinted i to ne mora, ali ova moraju...
hqdefault.jpg

Sto se tice old timera, rekao sam da sam sve i svasta probao i zvao sam i taj old timer club i mogu od njih dobiti potvrdu, kao saobracajna sa dvihe slike auta i svi njrgovi podaci i sve sto treba da bude old timer ali kad odes u mup kod nas na USK to ti ne pije vode, kazu ti samo nema old timer-a kod nas i to je to moras placati punu registraciju. U drugim kantonima ima, samo u nasem nema old timera, sve sam probao, nema koga nisam zvao i probavao, od mupa osiguranja old timer cluba i svega i sve mozes dobiti samo registraciju kao old timer ne mozes dobiti...
 
Član
Dovoljno sam jasan bio oko stakala, suvišno je pričati, kad stavljaš primjere sa pika i sa američkih oglasa...a što se tiče oldtimera, ne treba ti ni klub, iako je zgodno da imaš i od njih potvrdu, ZOBS je tu da se poštuje, ako MUP-ovi neće postoji i njima nadređeno tijelo...ti isti koje sam naveo su najmanje jedan auto trajno registrovali, uostalom i pokazivali ljudima saobraćajnu u kojoj piše mup usk, trajno...
 
Član
Koliko znam za fabricka stakla u boji ne treba nikakav atest i to su najcesce zadnja stakla iza vozaca i zadnja sajiba. nekada je bilo razlike da je 10 kantona i FBiH i RS kao i Brcko distrikt imali svoj ZOBS ali je sada ZOBS jednak u cijeloj BiH tako da zobs sto kaca u BD kaca i u TZ kao i u BL i ostalim mjestima. To da moze upisati folije kao atest u saobracajnu tesko jer koliko znam ukinuto je zakonom i svim a niko nece poljuljat stolicu da upise od kad do kad je atest vazeci a da zakon bude stariji od atesta, mislim da nije vrijedno
 
Top