novi zakon za početnike

novi zakon za početnike

Član
jeli neko čuo za zakon da se slovo P treba nositi 3 god.
položio sam u 7om mjesecu 2012 slovo P sam skino 2014 i sad me zaustavi policija pregledaše svu opremu i kažu gdje ti je P reko isteklo je kažu novi zakon u rs-u kaže da trebaš nosit 3 god.
 
Član
Nisam jos nista cuo, valjda bih mi rekli, a evo idem ovih dana da predam za vozacku pa cu se raspitati.
 
Član
Da to je sigurno da bi rs bio drugaciji od federacije, u federaciji 2 god a kod njih 3 god.
Isto kao sto je iz solane so izlazila i na pakovanju pise rok trajanja
U federaciji 3 godine
U republici srpskoj 2 godine

To samo u bosni ima... Svaki kanton drzava za sebe...
 
Član
dobro sam prošo zna me policajac nekad smo bili komšije mogo sam dobit kaznu za to + brza vožnja i glasna muzika u noćnim satima,al šta se može vratit ću to P ne košta me ništa a i za mjesec će 3 god. hah
 
Član
Ja sam to cuo skoro, ali nisam bio siguran :D Sreca ne kaci me :p
Zar nije logika, da novi zakon zahvata tek one koji su polozili?
 
Poslednja izmena:
A sta ako je zadnja sajba zatamnjena, gdje staviti P osim magnetnog koje skidaju ili spada po auto putu iz iskustva kazem haha :D
 
Član
Jbg ako se na to pozalis jos kazna i za sajbe :)...stavi ga napred jest da je malo neukusno ali bolje i to nego kazna
 
Član
OGRANI^ENJA ZA MLADE VOZA^E Voza~ka dozvola izdaje se s rokom va`enja od 10 godina, a osobama starijim od 65 godina sa rokom va`enja od 3 godine. Osoba, koja je polo`ila voza~ki ispit i dobila voza~ku dozvolu za kategorije, A1, A, B ili C, C1, ne smije 2 godine od dana izdavanja voza~ke dozvole upravljati vozilom na putu, brzinom ve}om od 70 km/h, na putu namijenom za saobra}aj motornih vozila brzinom od 90 km/h, odnosno 120 km/h na autoputu, motociklom 40 km/h. Osoba, koja je polo`ila voza~ki ispit i dobila voza~ku dozvolu za kategorije A1, A, B i C, C1, a mla|a je od 23 godine, ne smije upravljati vozilom u saobra}aju na putu u vremenu od 23:00 do 05:00 sati, osim ako je s njim osoba starija od 25 godina i ima voza~ku dozvolu, a da joj zadnju godinu nije izricana za{titna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom. Osobe, koje su prvi put stekle voza~ku dozvolu, obavezne su u trajanju od 2 godine obilje`iti vozilo posebnim znakom. Osobe sa tim vozilom ne smiju vu}i prikolicu, niti organizirano prevoziti djecu. Smatrat }e se da je pod dejstvom alkohola, ako se utvrdi prisustvo alkohola u krvi iznad 0,0 g/kg, voza~ koji ima manje od 21 godinu starosti, ili koji ima manje od 3 godine iskustva.

To stoji u novom zakonu, a zakon kojim se reguliše to slovo "P" je: http://www.bihamk.ba/dokumenti/zakoni/pravilnik_novi_vozaci.pdf

Dakle na zadnjoj strani vozila, na lijevoj strani i ne više od 1m od kolovoza, imaju čak i dimenzije, mada većina policajaca nema ni veze o tome, znaju da trebaš imati P i to je sve, a opet po ovim dimenzijama na veliki broj vozila to magnetno slovo nema gdje da se stavi nazad, tako da... čudni zakoni, al eto, šta je tu je :D
 
A zakona... lakse mi je dati 30km nego to sve postovati kao i vecini. A ne treba mi P samo me zanimalo kako ide u tom slucaju
 
Član
Kako god okreneš, jako ga je teško ispoštovati do kraja glede dimenzija, boje, magnetne podloge..., ali je sreća pa ugl. ne cjepidlače kad te zaustave :D
 
Član
Ja ne mogu da shvatim neke stvari nikako. Ima zakon, policija koja ga sprovodi i uvijek se pitanja svode na to kako zaobici zakon, a ne platiti kaznu? Cemu kurcenje sa tim P, necu da ga nosim i ostalo ako zakon kaze da moras? Ako u zakonu stoji 2 godine i istekle, ne moras nositi i zdravo. Neka pise kaznu, na sudu je donji.
 
Član
Ja sam to cuo skoro, ali nisam bio siguran :D Sreca ne kaci me :p
Zar nije logika, da novi zakon zahvata tek one koji su polozili?

Nema od te ljubavi nista druze, zakon koji nastane ili dopune zakona, vrijedi za sve i stare i nove kod nas, kod nas kad kazes ja stari to mene ne kaci a on ti kaze je li se ti to hoces raspravljati? Hoces da budes pametan? A sve nepismeno ili polupismeno... Gdje logika prestaje tu Bosna pocinje :p

A sta ako je zadnja sajba zatamnjena, gdje staviti P osim magnetnog koje skidaju ili spada po auto putu iz iskustva kazem haha :D
Zakonski zadnja sajba se ne smije tamniti ni u kom slucaju, cak i ako je fabricki tamna moras traziti homologaciju i moras dopis fabricki uzeti gdje pise da je fabricki zatamnjeno i da je proslo atest fabricki da je legalno i da ti se to upise u saobracajnu, ovo kazem jer sam gledao kod jednog prije kolege na skodi koji je morao to raditi sve da bi dobio legalno zatamnjena stakla i da ga policija ne moze pwglati. Sve ovo okolo sto tamni je ilegalno i moze te kazniti kako hoce i jos da skidas folije pred njim. Zadnja Bocna stakla mogu biti zatamnjena ali u vidu reklame i slicno...
 
Poslednja izmena:
Top