novi zakon o uvozu auta do 10god. starosti???

novi zakon o uvozu auta do 10god. starosti???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
nodiash je napisao(la):
ova i tema o xenonima se haman takmice koja ce vise puta biti otvorena na forumu :D

fkt ljudi bas ne prate nego samo s neba puknu temu a ima ih vec bruka istih i sto je naj tuznije na svim tim temama se pise i josa su aktualne:lol:
 
Član
joj sav se naživcirao kad sam gledajući njemački oglasnik vidio ovu ponudu.. Mercedesovog ML-a
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=120807599&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=17200&makeModelVariant1.modelId=71,72,73,74,75,76,192,77,78,79,162&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=PETROL&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&tabNumber=1

-samo na ovo mogu dodat da aBd što prije osvane naša mašta :) :)
 
Član
Kao i na svim ostalim trzistima u BiH, pa tako i auto trzistu, ljudi koji drze auto kuce imaju 200% marzu.

Svaka cast njima, jer smo mi ti glupani koji kupujemo od njih.
Ja iskreno nisam nikad, niti cu kupiti auto koje je u vlasnistvu neke auto kuce!!!

Evo kad se uvede ovaj zakon, fino brate spremis se za Svabiju dovuces auto...a kome se svidja biti predmet legalnog kriminala u BiH ima i dalje tu varijantu.
 
Član
vwfan je napisao(la):
Evo kad se uvede ovaj zakon, fino brate spremis se za Svabiju dovuces auto...a kome se svidja biti predmet legalnog kriminala u BiH ima i dalje tu varijantu.

ako Bog da, ja to i čekam, nedam lopovima marke, hebote vidiš ti to samo ovaj ML koji sam naveo godište 2000. je po 7500 do 8000 eura a ovdje kod te gamadi ispod 25000-26000 KM, ga nemožeš nać, al jbg kažem ti i oni će odje.at karijeru kad to krene- opast će im prodaja sigurno
 
Super Moderator
ma ja sam pito jednog covjeka sto radi tako taj poso i kaze da jos nema nista od toga i da ce se najvjerovatnije od nove godine ukinuti sve zabrane ali ce tehnicki biti jako strogi
ista stvar o kojoj je vec bilo govora pa su smanjili na 10 godina i evo izgleda opet ukidaju skroz

aksiom je napisao(la):
vwfan je napisao(la):
Evo kad se uvede ovaj zakon, fino brate spremis se za Svabiju dovuces auto...a kome se svidja biti predmet legalnog kriminala u BiH ima i dalje tu varijantu.

ako Bog da, ja to i čekam, nedam lopovima marke, hebote vidiš ti to samo ovaj ML koji sam naveo godište 2000. je po 7500 do 8000 eura a ovdje kod te gamadi ispod 25000-26000 KM, ga nemožeš nać, al jbg kažem ti i oni će odje.at karijeru kad to krene- opast će im prodaja sigurno

ma j*es onog ML-a stari model nit izgleda kako treba nit je nesto posebno dobar
i tih 8000 eura je 16 000KM dok sve poplacas izadje te oko 20-21 000 a za te pare i kod nas mozes kupit cak i 2001 godiste
i to nisu nikakvi lopovi to je ljudima poso
imaju malo bolje i losije auto kuce ja sam ih posjetio par i ima dobrih stvarno
 
Član
Obisao sam dosta auto kuca sirom BiH.

Jedino realne cijene drzi Pljaskovic u Brckom. Eto vjerovali ili ne ista auta, znaci ista ili slicna oprema u bobu, razlika u cijeni od 2000-5000 KM sve zavisno od modela(poredim Brcko-Sarajevo).

Ali sve u svemu, SVE auto kuce su legalni kriminalci, bilo ko je upoznat sa poslovanjem jedne auto kuce znati ce o cemu govorim.
 
BHT Ovisnik
auto kuca kramar na prvi pogled izgleda mozda malo i poskupa,al se po jako jako niskoj cijeni moze uzet dobro auto,kad saberes dok odes u svabskupo auto i sve ostlo tu negdje dođe,oni uzmu nekog profita,bas jeftino se moze uzeti malo boljih auta kao sto su passat i tih
 
Član
Da kramar daje dozivotnu garanciju na kilometre i podrijeklo,i 6 mjeseci na motor i mjenjač...
 
BHT Ovisnik
moj rođak mislio uzet novog hyundaia i30,i bezveze prolaze kraj kramara i hajd uđu i pita ima li ista za 30 000km od vw da valja,da nije puno presao,kad kaze onaj imaju nekog na šlepi passata,kaze sad bi nekad trebao doć,i hajd sacekaju,akd passat 2008g,2.0tdi,140ks,alu felge,presao oko 30 000,i et odma se uvjerili kakv je,docekali ga s puta,odmah ga vidili ispod kakv je i sve i rekli uzimamo,i izasao ih sa povlasticom i registracijom 29000km,a za te pare cak tesko da bi u njemackoj nasao i jos garanciju i sve ima:icon_smile:
malo smo otisli u off,al et samo da kazem da se i u nas moze dobro proci za neka auta
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
moj rođak mislio uzet novog hyundaia i30,i bezveze prolaze kraj kramara i hajd uđu i pita ima li ista za 30 000km od vw da valja,da nije puno presao,kad kaze onaj imaju nekog na šlepi passata,kaze sad bi nekad trebao doć,i hajd sacekaju,akd passat 2008g,2.0tdi,140ks,alu felge,presao oko 30 000,i et odma se uvjerili kakv je,docekali ga s puta,odmah ga vidili ispod kakv je i sve i rekli uzimamo,i izasao ih sa povlasticom i registracijom 29000km,a za te pare cak tesko da bi u njemackoj nasao i jos garanciju i sve ima:icon_smile:
malo smo otisli u off,al et samo da kazem da se i u nas moze dobro proci za neka auta

dobro si reko za NEKA, neznam meni bar ovako na prvi pogled izgleda kao isplativ uvoz iz vana iako i tamo moš naletit na mačka u vreći, inače nisam upućen u te takse i zejabancije pri carinjenju, ako mi neko može pojasnit ko je kupovo do sad auto vani- znači primjerice do sad je bio taj zakon do 7god. i uvoziš auto vrijednosti 9000eura i koliko još imaš plaćanja do izlaska na cestu?
 
BHT Ovisnik
oni ti procjene na carini auto i za porez i carinu +17% +12% na tu cijenu,tako nesto il je 12% il 9% i registracija i to,a ako imas povlasticu procjena i na tu cijenu 1%:cool:
ako nisam u pravu nek me netko ispravi jer koliko znam da je tako nesto bilo:icon_smile:
 
Član
pa naravno da ce ljudi uzimat pare, ko da vi ne biste uzeli da ste vlasnik te kuce? Kupovina polovnog auta je uvijek lutrija, nekad dobijes nekad ne...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top