Novi mali projekat GZ

Novi mali projekat GZ

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Mislim da nemaš potrebe za više kablova... bar za taj amp;)
Ja bi stavio 4 za + i minus 2+ šasija;)
Tj tak je kod mene i radi okej;)
 
Član
to sam i ja prvo mislio da pojacam +, a masu cu dobiti i sa šasije , ali nebitno sada je lakse prebacivati jer je provuceno ;)

uspio sam i jedan dio gepeka ako se moze reci dampirati pošto damping/materijal nije medju vodecim ali neka bar nesto ublaži
 
Član
ja bi 3 plusa, 3 mase tek tada imas "the real power in the trunk"
koliko je vazan +, toliko je vazna i masa
a naravno od dodatne mase sa sasije te nece bolit glava ;)
 
Početnik
Bekir_SA je napisao(la):
koki+ je napisao(la):
muha je napisao(la):
sretno u projektu..

2.3000 ne pokusavaj na 0.5 OHM-a..

bice aku od 100Ah Flb 400 , kontam ako se kutija potrefi trebalo bi ici

Aladin46 je napisao(la):
Nek je sa srecom u projektu...pa da nekad poslusamo something loooooooow :cool:

Hvala drugar , naravno da cemo slusati :cool:



Na 0,5ohm idi za burpa ako budes burpao ali za slusanja ne ne ne ;)






ma no way ni za cega na 0.5 OHM taj amp, imao sam ga 2006 i znam o cemu pricam...

moze ako kutiju tuniras 10HZ nize od one frekv na kojoj brpas al onda WTF..

GENERALNO 2.3000 JE DEKLARIRAN DA RADI na 2 ohma, na 1 ohm kratko ali na 0,5 nikkako , kakva god bila struja ..

i ovoliko lima bez dampinga, nebu radilo... zna klipi o cemu pricam
 
Član
zar ne mislis da ce ti 3 plusa zaljepljena za 3 minusa stvarat smetnje? pogotov sa kablovima koji imaju jako slabu izolaciju i koji vole oksidirat?
 
Član
Problem je kod ovih sistema sto dodjes do granice kada pojacavas sistem Wima a sve se gubi na limu i nemas vise osjecaj kakv treba da imas (vidjece vecina sutra u zivinicama!)
Damp je obavezan ali nama uvjek zadnji nazalost!
A smetnja nebi trebalo biti samo ja bi zastitio kablove od lima nekim heavy shit fazonom (omotati taj dio u gumu ili slicno)
 
Član
Nacitao sam se to za 0,5 Ohm i poznato mi je a na 1 Ohm kao nebi trebalo biti problema mada nije deklariran ,mada za slusanje ne ide ispod 2 , a prvo sam i navodno krenuo da ublazim vibraciju lima pa cemo da vidimo gdje ce biti popravki ,

A da ovi kablovi oxidiraju mi nije poznato jer mi brat radi sa srtujom mislim gledam svaki dan ovakve vrste kablova sto se svuda ugradjuju i trpe jer su napravljeni da struje tece , valjda se nece sad meni desiti

Kad se ovo sve prikopca onda budemo vidjeli gdje ce biti popravke
 
Član
Budemo probali za par dana kad stignu wooferi na dva ohma kako svira....

Al valja nabavit i dobar aku kleme i stopice to je sledeca investicija,pa posle nekad jos koje kablo nije na odmet :)

Skup sport uvijek nesto treba i nikad dovoljno glasno hehe
 
Član
oksidiraju drug jasta neg, jebote pa to su ti najobicniji bakreni kablovi, BAKAR ... bakar pod naponom + manje vise konstantna vlaga = kabal oksidira ... jbga tako je kako je, zato ti na svim car audio kablovima (od rca kablova, do napojnih kablova) pise OFC sto je skracenica za Oxidation Free Cable ... jbga to kablo nece bas oksidirat iste sekunde kad ga provuces kroz kola, al vremenom sigurno hoce ... moze posluzit za prvu pomoc, ALI zbog toga sto su licne u tom kablu poprilicno debele (daleko deblje od pravog ICE kabla), moraces koristit vecu, dosta vecu debljinu, da bi postigo isti efekat koji bi dobio sa pravim ICE kablovima ... jbga sama razlika u cijeni se vidi, ti si placo taj kabal nekih cca 20-tak maraka po metru (mozda cak i manje a mozda i vise, nebitno) dok je recimo kod muhe, metar 50 kvadrata kabla 50 maraka ... imas jbga predispozicije da sklopis jako jako dobar setup koji ce ic poprilicno visoko, al trebace ti jako puno struje da to uradis tako da pazi sta radis ...
 
Član
eddo je napisao(la):
oksidiraju drug jasta neg, jebote pa to su ti najobicniji bakreni kablovi, BAKAR ... bakar pod naponom + manje vise konstantna vlaga = kabal oksidira ... jbga tako je kako je, zato ti na svim car audio kablovima (od rca kablova, do napojnih kablova) pise OFC sto je skracenica za Oxidation Free Cable ... jbga to kablo nece bas oksidirat iste sekunde kad ga provuces kroz kola, al vremenom sigurno hoce ... moze posluzit za prvu pomoc, ALI zbog toga sto su licne u tom kablu poprilicno debele (daleko deblje od pravog ICE kabla), moraces koristit vecu, dosta vecu debljinu, da bi postigo isti efekat koji bi dobio sa pravim ICE kablovima ... jbga sama razlika u cijeni se vidi, ti si placo taj kabal nekih cca 20-tak maraka po metru (mozda cak i manje a mozda i vise, nebitno) dok je recimo kod muhe, metar 50 kvadrata kabla 50 maraka ... imas jbga predispozicije da sklopis jako jako dobar setup koji ce ic poprilicno visoko, al trebace ti jako puno struje da to uradis tako da pazi sta radis ...

OK , znam za bakar , posto nije pravi provukao sam vise ali cu vjerovatno jos dok kako kazes nebudu pravi namjenjeni za ove stvari , oxidirati ce vremenom razumno nego ti mene trze kad si prvi put napisao reko kud ces odmah ,znam da je velika razlika i znam da mi je potrebno dosta struje ali trenutno nisam u stanju za odgovarajucim stvarkama ,u svakom slucaju Hvala sto me savjetujete to cijenim bez daljnjeg ;)
 

IGY

Član
joj eddo de ne pametuj ziv bio :)

koki samo naprijed i drago mi je da smo se juce upoznali, jbg nismo progovorili dvije ali iduci put ce biti mahalanja :)
 
Početnik
muha je napisao(la):
Bekir_SA je napisao(la):
koki+ je napisao(la):
muha je napisao(la):
sretno u projektu..

2.3000 ne pokusavaj na 0.5 OHM-a..

bice aku od 100Ah Flb 400 , kontam ako se kutija potrefi trebalo bi ici

Aladin46 je napisao(la):
Nek je sa srecom u projektu...pa da nekad poslusamo something loooooooow :cool:

Hvala drugar , naravno da cemo slusati :cool:



Na 0,5ohm idi za burpa ako budes burpao ali za slusanja ne ne ne ;)






ma no way ni za cega na 0.5 OHM taj amp, imao sam ga 2006 i znam o cemu pricam...

moze ako kutiju tuniras 10HZ nize od one frekv na kojoj brpas al onda WTF..

GENERALNO 2.3000 JE DEKLARIRAN DA RADI na 2 ohma, na 1 ohm kratko ali na 0,5 nikkako , kakva god bila struja ..

i ovoliko lima bez dampinga, nebu radilo... zna klipi o cemu pricam



a vas dB ovce ako interesuje javite se na PM moyda napravimo neku shemu za kvalitetan damping.

tj neki GB ako se organizuje bit ce neodoljiva ponuda..

:)
 
ma koja oksidacija? jeli itko cuo za termobuzir, stopica i preko termobuzir i nema oksidacije, naravno da bakar oksidira, oksidirao bi i u trafostanici da nisu zasticeni buzirima.. :icon_rolleyes:

koki furas pravi pravac, sve ce da bude u dure.. ;)

p.s. znam gdje imaju solidne kleme.. :icon_twisted:
 
Početnik
za SPL je malo bespotrebno stavljati OFC kablove, ali OFC kablovi se koriste da bi mjesto spoja kabla i necega ostalo bez oxida i tim dalo sto bolju provodnost i smanjilo gubitke...

takodje koristinjer industrijskih stopica je donekle opravdano dok se koriste za jednokratnu upotrebu ali i oni oksidiraju, jedino pozlata to 24 karatna ne oksidira i spojevi su nakon 10 godina isti kao i prvi dan kad su stavljeni jos tu ide u prilog bolja provodnost zlata od bakra...

ali sve to kosta a znamo da bez para nema ni rezultata..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top